Skocz do zawartości

Historia edycji

GluOn

GluOn

Jest tych odpieniaczy na rynku trochę, duże i małe, tańsze i droższe, różne konstrukcje itd. Pytanie mam takie - czy zakładając budżet do 500 zł da się kupić cichy odpieniacz?? Na wydajności mi tak bardzo nie zależy, za to musi być wąski, podstawa max około 10x14 cm. 

Przeglądałem takie:

1. NS-80 OCTO

2. RedStarfish SQ-70 

3. Tunze 9001

4. Skimz Monzer SH1

5. BOYU boost skimmer 120

Coś z powyższych polecacie? Może coś innego?

GluOn

GluOn

Miało być bez odpieniacza i zapowiadało się nawet nieźle, ale jednak zmiana frontu... Parametry są chyba do przyjęcia, NO3 / PO4 oscylują w granicach 2-5 / mało, coś ok. 0.2-0.5, ale żeby wiedzieć na pewno to muszę w końcu kiedyś kupić Hankę. Był nawet taki okres że glony w refugium zżerały wszystko do zera i musiałem dolewać codziennie nawozy jak do holendra! Zrobiło się oczywiście niestabilnie, przyszły plagi i nie chcą pójść - znane wszystkim dino...

W każdym razie - po 4 miesiącach dochodzę do wniosku, że niech w sumpie siedzi głównie grys koralowy a ja potrzebuję jakieś wspomaganie natury za pomocą techniki, żeby było stabilniej. Refugium już zlikwidowane, grys zainstalowany, pora na resztę.

Akwarium 120 litrów + 25 litrów technicznego. Na razie mieszkają u mnie 3 małe ryby (garbił, blazenki), 2 kraby, krewetka, parę ślimaków. Planowo jeszcze może ze 3 niewielkie ryby. No i te korale :D

Co do odpieniacza: zależy mi na filtracji mechanicznej i na natlenianiu. Nie mam absolutnie ciśnienia że odpieniacz musi być duży, bo z NO3 i tak nie mam (jak na razie, odpukać) problemu. No i kluczowa kwestia - przy akwarium się śpi (tużl obok) więc cisza to priorytet.

Zakładany budżet to max 500zl.

Rozważałem:

1. NS-80 OCTO

2. RedStarfish SQ70

3. Tunze 9001

4. Skimz Monster SH1

Coś z powyższych polecacie? Coś innego?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.