Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tych odpieniaczy na rynku trochę, duże i małe, tańsze i droższe, różne konstrukcje itd. Pytanie mam takie - czy zakładając budżet do 500 zł da się kupić cichy odpieniacz?? Na wydajności mi tak bardzo nie zależy, za to musi być wąski, podstawa max około 10x14 cm. 

Przeglądałem takie:

1. NS-80 OCTO

2. RedStarfish SQ-70 

3. Tunze 9001

4. Skimz Monzer SH1

5. BOYU boost skimmer 120

Coś z powyższych polecacie? Może coś innego?

Edytowane przez GluOn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze: Aqua Medic power flotor S - ma olbrzymią zaletę, pompę DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@docentosDzięki za sugestię, ale jednak trochę poza budżetem, a nawet gdyby to przeskoczyć to się mi fizycznie nie zmieści - za duża podstawa. Jak pisałem, mam około 10x14 cm max.

Pomijając powyższe, pompa DC byłaby mile widziana, choć zdaję sobie sprawę że w przedziale cenowym w jaki celuję może się nie udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Redstarfish zamówiony. Pan z CoralHouse też powiedział, że jego zdaniem jest w miarę cichy. Zobaczymy jak to będzie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie za mały?..

A czemu nie SQ 90?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, ale:

1. Ja w zasadzie na chwilę obecną nie mam większego problemu z nutrientami, nie mam ambicji na ULN, ma być bezstresowe akwarium z miękkimi + parę LPS. Obecnie mam bez odpieniacza NO3/PO4 ok. 2-3/0.25. Głównie chodzi o napowietrzanie i wyłapywanie drobnych "syfkow" z toni.

2. Miejsca w moim mini-sumpie nie ma dużo, ten większy by już wchodził trochę na styk, być może musiał bym coś lekko przerabiać.

Wrodzony optymizm podpowiada mi że będzie dobrze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś hydor slim skim. Był całkiem spoko. Polecam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Wiciak napisał:

Miałem kiedyś hydor slim skim. Był całkiem spoko. Polecam 

A jak z głośnością?

A jak ten tunze 9004?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem też na niego, ale prawdę powiedziawszy jak na swoje rozmiary i zalecany litraż akwarium (do 250) ta 5W pompka wydała mi się strasznie słaba. Przykładowo ten Redstarfish Sq-70 polecają do 90l a pompkę ma 9W, co chyba jest bardziej "w normie".

@Wiciak- w jak dużym akwarium chodził u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@akwa144 Miło słyszeć że ktoś też tak uważa :-) No wiem że się da, tak to zresztą teraz u mnie chodzi. Z tym że nic nie jest moim zdaniem tylko białe albo tylko czarne. Początkowo najarałem się na refugium + duża gąbka (niech gnije a potem się zamienia na masę roślinną - ale teraz będzie!) jako mechanik i tak też wystartowałem. I było super :-) Tyle że mi wciąż zerowało całkiem nutrienty i musiałem lać codziennie (!) nawozy, dyscyplina jak w roślinniaku. Nie dopilnowałem raz i drugi i wskoczyły od razu cyjano a potem dino. Mało bakterii sobie myślę, co mam lać z butelki jak mogę mieć lokalsów na miejscu. Żeby wzmocnić biologię dodałem duże złoże grysu koralowego + zwykla ceramika (razem ok 8 litrów tak na oko) + 1 litr tej magicznej ceramiki denitryfikacyjnej na samym końcu, ale znowu wtedy w sumpie zrobiło się ciasno, słaby przepływ między glonami, same nieszczęścia... Był nawet chwilę mały cyrkularor w refugium. Wywaliłem już glony. Nutrienty mam na przyzwoitym poziomie, pewnie denitryfikacja coś tam trochę działa. Chcę teraz do tego dołożyć taki właśnie lekko niedowymiarowany odpieniacz i usunąć gąbkę. Chodzi mi głównie o dobre natlenianie, przejęcie funkcji mechanika przez odpieniacz i brak przejmowania się tym czy mi glony znów nie gniją, bo jak mówiłem ciasno tam. Mam nadzieję że teoria jest dobra.

Edytowane przez GluOn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, GluOn napisał:

@akwa144 Miło słyszeć że ktoś też tak uważa :-) No wiem że się da, tak to zresztą teraz u mnie chodzi. Z tym że nic nie jest moim zdaniem tylko białe albo tylko czarne. Początkowo najarałem się na refugium + duża gąbka (niech gnije a potem się zamienia na masę roślinną - ale teraz będzie!) jako mechanik i tak też wystartowałem. I było super :-) Tyle że mi wciąż zerowało całkiem nutrienty i musiałem lać codziennie (!) nawozy, dyscyplina jak w roślinniaku. Nie dopilnowałem raz i drugi i wskoczyły od razu cyjano a potem dino. Mało bakterii sobie myślę, co mam lać z butelki jak mogę mieć lokalsów na miejscu. Żeby wzmocnić biologię dodałem duże złoże grysu koralowego + zwykla ceramika (razem ok 8 litrów tak na oko) + 1 litr tej magicznej ceramiki denitryfikacyjnej na samym końcu, ale znowu wtedy w sumpie zrobiło się ciasno, słaby przepływ między glonami, same nieszczęścia... Był nawet chwilę mały cyrkularor w refugium. Wywaliłem już glony. Nutrienty mam na przyzwoitym poziomie, pewnie denitryfikacja coś tam trochę działa. Chcę teraz do tego dołożyć taki właśnie lekko niedowymiarowany odpieniacz i usunąć gąbkę. Chodzi mi głównie o dobre natlenianie, przejęcie funkcji mechanika przez odpieniacz i brak przejmowania się tym czy mi glony znów nie gniją, bo jak mówiłem ciasno tam. Mam nadzieję że teoria jest dobra.

Przekonywać nie mam zamiaru. Ja mam dsb i glony i tyło to bez ceramiki oczywiście. Miałem podobny problem z cyjano na początku i niskimi parametrami. Zmniejszyłem moc lampki i dopasowałem długość świecenia. Tak teraz steruje no3 i po4 bakterie poddaję microbacter7 i AF life source. Patyki LPS i sps śmigają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko odpieniacz,  ma ten sam w 140l z panelem filtracyjnym ( w obiegu jakieś 100l )

nie słychać go ale mam 3 baniaki w pokoju w którym sypiam i deszczownica bardziej hałasuje.

Może się przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RedStarfish SQ-90 w panelu 
Nie wiem, jak go ustawić, przegroda na niego ma wymiary 45 cm wysokości i 15 cm  szerokości, poziom wody w jego przegrodzie to jakieś ~38 cm.
Niby producent pisze, że poziom wody to 20-22cm, czyli rozumiem, że okolice tej pianki i łączenia jak na zdjęciu. Ale odpieniacz wyrzuca z siebie mnóstwo bąbelków dołem. Próbowałem go regulować, przekręcając całą tubę. Przy całkowitym zamknięciu bąbelków było mniej, ale piana bardzo morka.
Nie mam instrukcji do tego odpieniacza.

Może ktoś podpowiedzieć, jak go ustawić?

Co do głośności to sam silnik nieco buczy (głośniejszy niż Jebao DCS-2000 w komorze obok), najbardziej słychać zasysanie powietrza. Odpieniacz nie jest nowy, kupiłem go jako używany. Czy to się może ustabilizować jak troche pochodzi?
 

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mam SQ-70

nad gąbkę poziom wody ustawić i zobaczyć jak pieni to kubkiem a prawo lub lewo obrócić

a głośność to kwestia indywidualna

zależy kto jak głuchy

odpie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.