Skocz do zawartości
volf

Żwirek aragonitowy

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeprowadzce do większego postanowiłem zasypać dno aragonitem 05mm. Oglądałem żwirki różnych producentów między innymi prodibio, korallen zucht czy marko rok,  oglądałem też żwirek aragonitowy, który mimo kilkukrotnie nizszyj ceny niczym się z wyglądu nie różni od poprzednikow.  Używał ktoś tego zwiru w swoim akwa ?.

received_1313155959198593.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu wystartowałem z tym nowe akwarium. Gradacja 2mm , wartswa 1-1,5 cm , wygląda ok :) taki bardziej kremowy niż biały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Dareklisc napisał:

3 tygodnie temu wystartowałem z tym nowe akwarium. Gradacja 2mm , wartswa 1-1,5 cm , wygląda ok :) taki bardziej kremowy niż biały 

Mam nadzieje że barwy nie zmieni i nie szczernieje bo aragonitu nigdy nie używałem. 

Zamówiłem granulacje 4/6mm największą jaką znalazłem, szkoda ze nie ma  większej.  Kilka lat temu miałem grys koralowy 8mm i super się go czyściło odmulaczem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam i jest super , tylko mam mieszany fracht 03-06 oraz 05-1.1


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od roku i się sprawdza

Tylko dokładnie wypłucz bo mleko będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@volf Wystartowałem na gradacji 2mm. Dokupiłem jeszcze 1mm. Na pewno będzie kurzyć,więc polecam do sumpa wsadzić w przegrodę fizelinę czy inną watę. Po 12h czysto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na części baniaka mam taki grys koralowy różnej gradacji, wg mnie porażka, nigdzie się tyle syfu nie zbiera co tam.

 

Edit - ale ja mam grys taki do 5 mm, więc to duża różnica, także mój post niczego nie wnosi;)

 

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.