Skocz do zawartości

Historia edycji

Aquaman

Aquaman

Długo zabierałem się do tego tematu więc pora coś zacząć drukować :coffee:
Akwarystyką morską zainteresowałem się jakieś pół roku temu. Od tamtego czasu "przewaliłem" setki różnych tematów. Nie zawsze znajdowałem odpowiedzi na trapiące mnie pytania ale już jakąś wiedzę nabyłem żeby wystartować ze swoim baniaczkiem. Także chciałbym w kilku zdaniach opisać mój początek z solanką oraz sprzęt jaki posiadam. 


Akwarium:

VIV 100x50x50  250L + sump 74L (komin wewnętrzny)

Lampa:

Giesemann Matrix II 8x39W

Szafka:

100x50x70 biały mat

Osprzęt:

Pompa Jebao DCP-3500
2x cyrkulacja JVP-132
Grzałka Aquael Heater 300W
Filtr RO4 100 DEMI
Lampa UV-C 11W

Skała + piasek:

22kg Arka Myreef Rocks
10kg Blue Treasure Live Sand

Media Filtracyjne:

4L Sera Siporax 15mm
1,2L AF Life Bio Fil

Bakterie + sól:

20kg Marine Power Reef Base Salt
Seachem Stability 500ml
ATM Colony Marine 473ml
kapsułki Prodibio BioDigest

Inne:

Testy do wody Zoolek
Odmulacz SunSun 20W

 

W miarę jak mi się coś jeszcze przypomni to zaktualizuję :) 
Zbiornik zalany 16.02.22. Wtedy też wlałem bakterie Seachem Stability według zaleceń producenta.
Parametry na dzień dzisiejszy niezbyt mnie zadowalają. Mija już prawie miesiąc a NH3 i NO2 dalej wykrywalne. Troszkę opiszę co robiłem. Wiadomo pierwszy dzień bakterie... Na 3 dzień wrzuciłem krewetkę żeby cykl ruszył. NH3 wzrosło więc zadziałało. Po kilku dniach ją wyciągnąłem i wrzuciłem 1 kapsułkę Prodibio. NO2 wykrywalne i NO3 też. Jednak gdy parametry przez tydzień stały w miejscu nie wiedząc co zrobić wrzuciłem kolejną odrobinkę krewetki (nie wiem po co :D ). NH3 wzrosło do 3.0. Po kolejnych kilku dniach spadło do 1.0. Kolejny tydzień i znowu wszystko stoi w miejscu. Więc wlałem całą butelkę ATM Colony. I co ? I nic :D Amoniak dalej wykrywalny a dojrzewania jak nie było tak nie ma (chodzi mi o glony itp). Skała czyściutka, piasek czyściutki. Co jedynie miałem chwilowy zakwit bakteryjny na początku. A tak to nic nie widać. Świecę na full jakieś 7-8h. Może w komentarzach doradzicie co może robię źle (wiadomo czekać). Mam już załatwiony kawałek żywej skały z działającego zbiornika więc jutro będzie wrzucony. Mam nadzieję, że pomoże.
Na koniec króciutki filmik z przebiegu akcji  :)

 

IMG_20220313_153154.thumb.jpg.82e2427f84121cf53df23b1e025a8636.jpg

Aquaman

Aquaman

Długo zabierałem się do tego tematu więc pora coś zacząć drukować :coffee:
Akwarystyką morską zainteresowałem się jakieś pół roku temu. Od tamtego czasu "przewaliłem" setki różnych tematów. Nie zawsze znajdowałem odpowiedzi na trapiące mnie pytania ale już jakąś wiedzę nabyłem żeby wystartować ze swoim baniaczkiem. Także chciałbym w kilku zdaniach opisać mój początek z solanką oraz sprzęt jaki posiadam. 


Akwarium:

VIV 100x50x50  250L + sump 74L (komin wewnętrzny)

Lampa:

Giesemann Matrix II 8x39W

Szafka:

100x50x70 biały mat

Osprzęt:

Pompa Jebao DCP-3500
2x cyrkulacja JVP-132
Grzałka Aquael Heater 300W
Filtr RO4 100 DEMI
Lampa UV-C 11W

Skała + piasek:

22kg Arka Myreef Rocks
10kg Blue Treasure Live Sand

Media Filtracyjne:

4L Sera Siporax 15mm
1,2L AF Life Bio Fil

Bakterie + sól:

20kg Marine Power Reef Base Salt
Seachem Stability 500ml
ATM Colony Marine 473ml
kapsułki Prodibio BioDigest

Inne:

Testy do wody Zoolek
Odmulacz SunSun 20W

 

W miarę jak mi się coś jeszcze przypomni to zaktualizuję :) 
Zbiornik zalany 16.02.22. Wtedy też wlałem bakterie Seachem Stability według zaleceń producenta.
Parametry na dzień dzisiejszy niezbyt mnie zadowalają. Mija już prawie miesiąc a NH3 i NO2 dalej wykrywalne. Troszkę opiszę co robiłem. Wiadomo pierwszy dzień bakterie... Na 3 dzień wrzuciłem krewetkę żeby cykl ruszył. NH3 wzrosło więc zadziałało. Po kilku dniach ją wyciągnąłem i wrzuciłem 1 kapsułkę Prodibio. NO2 wykrywalne i NO3 też. Jednak gdy parametry przez tydzień stały w miejscu nie wiedząc co zrobić wrzuciłem kolejną odrobinkę krewetki (nie wiem po co :D ). NH3 wzrosło do 3.0. Po kolejnych kilku dniach spadło do 1.0. Kolejny tydzień i znowu wszystko stoi w miejscu. Więc wlałem całą butelkę ATM Colony. I co ? I nic :D Amoniak dalej wykrywalny a dojrzewania jak nie było tak nie ma (chodzi mi o glony itp). Skała czyściutka, piasek czyściutki. Co jedynie miałem chwilowy zakwit bakteryjny na początku. A tak to nic nie widać. Świecę na full jakieś 7-8h. Może w komentarzach doradzicie co może robię źle (wiadomo czekać). Mam już załatwiony kawałek żywej skały z działającego zbiornika więc jutro będzie wrzucony. Mam nadzieję, że pomoże.
Na koniec króciutki filmik z przebiegu akcji  :)

 

 

Aquaman

Aquaman

Długo zabierałem się do tego tematu więc pora coś zacząć drukować :coffee:
Akwarystyką morską zainteresowałem się jakieś pół roku temu. Od tamtego czasu "przewaliłem" setki różnych tematów. Nie zawsze znajdowałem odpowiedzi na trapiące mnie pytania ale już jakąś wiedzę nabyłem żeby wystartować ze swoim baniaczkiem. Także chciałbym w kilku zdaniach opisać mój początek z solanką oraz sprzęt jaki posiadam. 


Akwarium:

VIV 100x50x50  250L + sump 74L (komin wewnętrzny)

Lampa:

Giesemann Matrix II 8x39W

Szafka:

100x50x70 biały mat

Osprzęt:

Pompa Jebao DCP-3500
2x cyrkulacja JVP-132
Grzałka Aquael Heater 300W
Filtr RO4 100 DEMI
Lampa UV-C 11W

Skała + piasek:

22kg Arka Myreef Rocks
10kg Blue Treasure Live Sand

Media Filtracyjne:

4L Sera Siporax 15mm
1,2L AF Life Bio Fil

Bakterie + sól:

20kg Marine Power Reef Base Salt
Seachem Stability 500ml
ATM Colony Marine 473ml
kapsułki Prodibio BioDigest

Inne:

Testy do wody Zoolek
Odmulacz SunSun 20W

 

W miarę jak mi się coś jeszcze przypomni to zaktualizuję :) 
Zbiornik zalany 16.02.22. Wtedy też wlałem bakterie Seachem Stability według zaleceń producenta.
Parametry na dzień dzisiejszy niezbyt mnie zadowalają. Mija już prawie miesiąc a NH3 i NO2 dalej wykrywalne. Troszkę opiszę co robiłem. Wiadomo pierwszy dzień bakterie... Na 3 dzień wrzuciłem krewetkę żeby cykl ruszył. NH3 wzrosło więc zadziałało. Po kilku dniach ją wyciągnąłem i wrzuciłem 1 kapsułkę Prodibio. NO2 wykrywalne i NO3 też. Jednak gdy parametry przez tydzień stały w miejscu nie wiedząc co zrobić wrzuciłem kolejną odrobinkę krewetki (nie wiem po co :D ). NH3 wzrosło do 3.0. Po kolejnych kilku dniach spadło do 1.0. Kolejny tydzień i znowu wszystko stoi w miejscu. Więc wlałem całą butelkę ATM Colony. I co ? I nic :D Amoniak dalej wykrywalny a dojrzewania jak nie było tak nie ma (chodzi mi o glony itp). Skała czyściutka, piasek czyściutki. Co jedynie miałem chwilowy zakwit bakteryjny na początku. A tak to nic nie widać. Może w komentarzach doradzicie co może robię źle (wiadomo czekać). Mam już załatwiony kawałek żywej skały z działającego zbiornika więc jutro będzie wrzucony. Mam nadzieję, że pomoże.
Na koniec króciutki filmik z przebiegu akcji  :)

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.