Skocz do zawartości

Historia edycji

KOLORPLUS

KOLORPLUS

2 godziny temu, Arek77 napisał:

No to albo nasz pecha do tanich sond (te za 100 zł też potrafią kilkanaście miesięcy dobrze pokazywać pH) albo coś nie tak z urządzeniem pomiarowym. 

Urządzenie to nie ma co kryć że to Aqua Trend ten komp. z dozownikiem, ja mam jeszcze w zestawie dodatkowy dozownik, sondę temp.

A korale zaczęły marudzić przed czy po pobraniu próbek do badania ICP?

 

Korale najpierw były w startowym mniejszym akwarium, te białe naloty na euphyliach były zawsze ale te sps-y od momentu kiedy wapno skoczyło do 500 (teraz już zbiłem tylko jedną podmianką na słabej soli do 470), i przestałem podawać jod i strond i chyba to nie był dobry pomysł. Trzeba pamiętać że testy ICP różnych firm się różnią o czym można przeczytać, jest artykuł znanego gościa od mórz - test różnych soli.

 

KOLORPLUS

KOLORPLUS

2 godziny temu, Arek77 napisał:

No to albo nasz pecha do tanich sond (te za 100 zł też potrafią kilkanaście miesięcy dobrze pokazywać pH) albo coś nie tak z urządzeniem pomiarowym. 

A korale zaczęły marudzić przed czy po pobraniu próbek do badania ICP?

 

Korale najpierw były w startowym mniejszym akwarium, te białe naloty na euphyliach były zawsze ale te sps-y od momentu kiedy wapno skoczyło do 500 (teraz już zbiłem tylko jedną podmianką na słabej soli do 470), i przestałem podawać jod i strond i chyba to nie był dobry pomysł. Trzeba pamiętać że testy ICP różnych firm się różnią o czym można przeczytać, jest artykuł znanego gościa od mórz - test różnych soli.

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.