Skocz do zawartości
Tomek1987

Hydraulika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyrownaniem poziomu wody, a mianowicie: zawor bramowy na splywie i kulowy na powrocie... niby jest ok, a po dwoch godzinach wody w komorze z pompa brak... doradzcie co poczac w takiej sytuacji, pompa dcp

Woda w komorze z pompą w sumpie oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam tak:
- Otwieram zawory na maxa.
- Ustawiam pompę na wartość na której chcę aby mniej więcej pracowała.
- Po puszczeniu wody zaczynam zamykać bramowy do momentu w którym woda w kominie się zacznie podnosić
- Przymykam bramowy do chwili gdy zacznie delikatnie przelewać się rewizją
- Następnie delikatnie otwieram bramowy az woda przestanie sie przelewać rewizją

W ten sposób masz wstępnie ustalony poziom. Jeśli chcesz go delikatnie obniżyć to odrobinkę odkręcasz bramowy. Jeśli chcesz podnieść to albo dodajesz trochę na pompie albo delikatnie zamykasz bramowy.

Ale zacznij od poziomu gdy zacznie Ci się delikatnie przelewać rewizją. Oczywiście po ustawieniu daj z 5 minut na obserwację czy się poziom nie będzie obniżał lub podnosił.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci zawór na powrocie? Tym bardziej, że masz pompę dcp którą się ustawia co 1procent. Otwórz go na maxa a na powrocie skręć do połowy. Resztę reguluj pompą. Co jeden procent. Odczekaj 5 minut i znowu podkręć albo skręć o 1% i znowu odczekaj. Najważniejsze jak woda się spietrza to powinna rewizja ją wyrównać. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak: zawór na zrzucie prawie na maxa, uzupełnienie wody w sumpie do odpowiedniego poziomu. Potem kręciłem mocą pompy (DCP8000) -obecnie jakieś 40%. Jeżeli poziom w kominie mnie nie zadowalał i pompa nie była w pełni zanurzona zwyczajnie dolewałem wodę do sumpa. Jezeli poziom w sumpie dobry,pompa zanurzona a komin siorbie to wtedy nieco domykam zawór na zrzucie. Obecnie nic nie siorbie, pompa pływa, sump w połowie wypełniony wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.