Skocz do zawartości
Xcome

Oświetlanie pod SPS/LPS T5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam akwarium 100x40x50 i lampę ATI 6x39 z świetlówkami ATI 3x Blue plus ,2x ATI Coral plus, 1x ATI purple plus , docelowo chcę zbiornik głównie z Acroporami i pytanie czy tak zostawić te świetlówki czy może dokonać modyfikacji i zamiast tej purple plus dać jakąś inną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dość biało. U mnie przy 8x39 mam dwie CP i jedną PP. Reszta niebieskie. Ładne światło i acropory rosną. 

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Danielj napisał:

Będzie dość biało. U mnie przy 8x39 mam dwie CP i jedną PP. Reszta niebieskie. Ładne światło i acropory rosną. 

 

Proponujesz w takim razie aby dać 4x BP i 2xCP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Xcome napisał:

Proponujesz w takim razie aby dać 4x BP i 2xCP ?

Tak, ja bym tak zrobił :) 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki układ jak kolega 3xBP 2xCP 1x PP, a na drugim baniaku 4xBP 2xCP i 1x PP, własnie też mialem pytać czy to będzie ok ;)


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Mam lampę 8x39 ale na początek chcę świecić tylko 6x39. Zamówiłem świetlówkę aktyniczną. Chciałem świecić układem 2x biała / 1x aktyniczna / 3x niebieska. Na tym filmiku jest tylko jedna biała. Czy to trochę nie za mało ? U mnie raczej będą miekkie i LPS. SPS w dalekiej przyszłości :D 

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktynikę możesz sobie darować przy 6 jarzeniówkach.  Ma słabszy PAR i nie jest konieczna

Proponuję: 4 niebieskie (Blue Plus) i dwie białe ( Coral Plus) - fajny ładny kolor

 lub

4 niebieskie, 1 pink ( to taka biała z podbitym czerwonym kolorem) i 1 actinic - jak chcesz niebiesko

Zobacz jeszcze tu: Best ATI Bulb Combinations for Your 6 Bulb Fixture - ATI North America

i tu Best 6 bulb ATI T5 combo for growth/color | REEF2REEF Saltwater and Reef Aquarium Forum


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Steron napisał:

Aktynikę możesz sobie darować przy 6 jarzeniówkach.  Ma słabszy PAR i nie jest konieczna

Proponuję: 4 niebieskie (Blue Plus) i dwie białe ( Coral Plus) - fajny ładny kolor

 lub

4 niebieskie, 1 pink ( to taka biała z podbitym czerwonym kolorem) i 1 actinic - jak chcesz niebiesko

Zobacz jeszcze tu: Best ATI Bulb Combinations for Your 6 Bulb Fixture - ATI North America

i tu Best 6 bulb ATI T5 combo for growth/color | REEF2REEF Saltwater and Reef Aquarium Forum

Już zamówiona aktynika więc teraz szkoda żeby leżała heh :D 
A jakbył odpalił wszystkie 8 i wtedy układ 
2x biała - 1x aktyniczna - 1 pink (akurat mam na stanie) - 4 niebieskie

 

Patrzę na te rekomendowane układy od ATi i jest tego masa.
Na zdjęciach np Coral Plus od Purple Plus niewiele się różni a nie wiem jak w rzeczywistości. 
nigdy nie miałem styczności z takimi świetlówkami 

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś nie ułożył to i tak będą rosły. Kwestia gustu czy wolisz bardziej biało czy niebiesko. Ustawienia zmienisz jeszcze kilka razy w trakcie swojej przygody z akwarium.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Aquaman napisał:

 

 

Patrzę na te rekomendowane układy od ATi i jest tego masa.
Na zdjęciach np Coral Plus od Purple Plus niewiele się różni a nie wiem jak w rzeczywistości. 
nigdy nie miałem styczności z takimi świetlówkami 

Po kolei od lewej ATI coral Plus, Sylvania Coralstar, ATI Purple plus.

świetlówki.jpg


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Danielj napisał:

Po kolei od lewej ATI coral Plus, Sylvania Coralstar, ATI Purple plus.

świetlówki.jpg

Oo dzięki :) A jak to wygląda na koralach? Widać jakieś specjalne wybarwienie między Aktyniczna a purple plus? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktyniki nie mam, świecą w sumie 2x Coral Plus, 1 purple plus, 3x Sylvania Coralstar oraz 36x LED 3W royal blue i blue a wygląda to tak 

akwa.jpg


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2022 o 08:38, Xcome napisał:

Proponujesz w takim razie aby dać 4x BP i 2xCP ?

Też bym tak zrobił. Jak miałem T5,  to miałem 5x BP / 3CP lub 6/2

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie:
4xBP
2x aquablue special
2x coral plus

Mocno na biało ale spsy ruszył fajnie po podniesieniu mocy ;) Zestaw taki dostałem z lampą może potem coś zmienie bo faktycznie dosyć mocno biało jest, chociaż poprzedni właściciel fajny akry hodował. I poleca domontowanie belek ledowych to może też w to pójdę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8x54w : 5x Blue Plus, 2x Coral Plus, 1 x Aquablue Special


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.