Skocz do zawartości
Alfik1980

Zlot ustoń 2022.05.6-8

Rekomendowane odpowiedzi

W innym wątku pojawiła się kwestia wymiany zlotowej życiem i nie tylko... Dlatego z mojej strony zabezpieczę zbiornik 20l, wodę, grzałkę i cyrkulację. 

Myślę, że staroforumowym zwyczajem można propozycje wymiany życia umieszczać w tym temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można zmieniać jak wszytko idzie dobrze . No nic do następnego . Poprostu siła wyższa Marek . Ale wspomnimy o tobie . :gathering::cheers::harhar:


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek taka ekipa to i podmianę ogarniemy[emoji16]

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to "trzeźwienia" ???

ja myślałem, że ten etap to dopiero w niedzielę ;)

Edytowane przez Jukos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dadario napisał:

W innym wątku pojawiła się kwestia wymiany zlotowej życiem i nie tylko... Dlatego z mojej strony zabezpieczę zbiornik 20l, wodę, grzałkę i cyrkulację. 

Myślę, że staroforumowym zwyczajem można propozycje wymiany życia umieszczać w tym temacie. 

Dzięki ci... Zapomniałeś o lampie... to ja zabezpieczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chwialek napisał:

Dzięki ci... Zapomniałeś o lampie... to ja zabezpieczę.

 

11 godzin temu, dadario napisał:

W innym wątku pojawiła się kwestia wymiany zlotowej życiem i nie tylko... Dlatego z mojej strony zabezpieczę zbiornik 20l, wodę, grzałkę i cyrkulację. 

Myślę, że staroforumowym zwyczajem można propozycje wymiany życia umieszczać w tym temacie. 

Za radą kolegi mogę zawinąć :D

I  tylko piasek rozsypiemy w koło wody :clowning

https://allegro.pl/oferta/czysciciel-stop-do-basenu-wanienka-do-mycia-1985-10739047276

Będzie niebiesko wedle nowego .


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chwialek po wczorajszej rozmowie od @jarex66  :) 

U siebie bym ciął tu masz gotowca . 

Max fluo . 

IMG_20220501_100538.jpg.3633a6c6d6bacbdc93532dc682fdde0c.jpgIMG_20220501_100547.jpg.e1cc0bb9a3f3dfb39ae123b827650183.jpg

Złapany do zlotu do podstawki ;) 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2022 o 13:52, inmar napisał:

Generalnie,ktoś w piątek szybciej przyjeżdża ? Jest jakiś plan na sobotę oprócz trzeźwienia ?

Marek, wszystko zależy tak naprawdę od pogody. Ja z Wojtkiem planuje wyskok w góry, no ale zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2022 o 13:52, inmar napisał:

Generalnie,ktoś w piątek szybciej przyjeżdża ? Jest jakiś plan na sobotę oprócz trzeźwienia ?

Ja w pt na wieczór, w sobotę pewnie jakieś górki w okolicy. W niedzielę Czupel koło Bielska.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

ogarnałem sobie wreszcie rezerwacje

do zobaczenia!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś chętny??? 

Akropora. Niebieskie tipy ciało trochę idzie w zieleń. 4szczepki do wydania po 4cm mniej więcej. 

3 kolonie Milki, najmniejsza na zdjęciu, jest w cieniu dlatego dosyć blada, inne są w centrum za skałami więc nie dam rady zrobić zdjęcia.

Montipora peltiformis szczepka 6cm widoczna z góry

Szczepka leptastrea John Deere widoczna na zdjęciu z akrami

Caulastrea zielona "toxic" i seledynowa

Mogę zabrać na zlot, akwarium będzie na przechowanie...

IMG_20220504_125634_compress54.jpg

IMG_20220504_125625_compress19.jpg

IMG_20220504_125606_compress30.jpg

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dadario napisał:

Mogę zabrać na zlot, akwarium będzie na przechowanie...

Zaproponuję iż przywiozę zbiornik 45x35x35 sklejony całkiem przyjemnie z OW... co prawda ma wklejony panel *nieco niefortunnie zmniejszający jego wymiar do 45x25x35 ale cóż... Do kompletu wezmę lampę, cyrkulację, oraz namiastkę ożywionej filtracji... byłby komplet.
Zadbam również o jakąś podstawę pod szczepki... Miejsca tym sposobem raczej nie zabraknie. Sam przywiozę kilka niewielkich więc liczę na wodę od Was aby nie siedziały w workach przez dwa dni...:)

Ktoś mógłby zapewnić słoną wodę, do pełni szczęścia ?
Marek @inmar chwaliłeś się że planujesz robić podmiankę - bardzo chętnie przygarnę wodę celem zalania miniaturki na przechowanie szczepek.
@dadario chcesz to zbiornik może stanąć w Twoim pokoju, abyś mógł spać spokojnie... fajnie tylko jakbyście z Markiem zapewnili wodę do zalania kropli... macie chyba najbliżej z nas tam obecnych.

Pasuje Wam taka propozycja ?

Jak ktoś chce to mogę przywieźć szczepki samarensis, digitaty czerwonej z jasnym szkieletem (Marek pamiętam że kiedyś miałem ci ją wysłać ale ja leniwy jestem także będzie czekać szczepka dla Ciebie), montipora stellata tubs JF, (lub jak ktoś woli star wars), zoanthus purple bee :) ... Jutro będę robił szczepki także jak ktoś coś by chciał to w PW zapraszam (ale nie później niż jutro 22.00) z racji odległości i przesiadki to wyjazd w trasę planuję w piątek na godziny poranne. Zdjęć nie ma są nazwy mówiące więcej niż zdjęcia.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chwialek 50l wody potrzeba... Ogarnę. Zbiornik będzie ciekawszy niż mój po dolewce 20l. 

Media w formie kulek maxspecta biorę dla @AnTa więc to możesz zostawić. 

Weź mi proszę jedną szczepkę tej monti... rozliczymy się na miejscu. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapowiada sie piekny weekend z kosteczką zlotową :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pocięte i zagojone szczepki Blastomussy merletti. Obie z poniższego zdjęcia. Mogę oddać dla zlotowiczów.

Jeśli ktoś ma gonioporę żółtą, lub jasno zielone mocne fluo to chętnie kupię/przygarnę. Szukam takiej, co aż razi w UV. Interesuje mnie też acropora carduus red dragon i niebieska.

51585498733_501fdb00de_b.jpg

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nazbieranej wody do podmiany,dopiero po zlocie zrobię,ale nie polecam mojej wody bo mam wirki,na szczęście te nieszkodliwe.Może na zlot wpadnie Gibon to podwiezie mi nowy preparat na nie od Rafała Smolika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę jutro zlać 30l do beczki.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chwialek napisał:

@katani i @dadariozatem wy dostarczacie wodę...

Ale , woda to tylko z Lichenia  :D


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnTwodą z lichenia będziemy zapijać... Żeby w niedzielę dziarsko ruszyć do domów... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ustroń jest tradycyjnym miejscem spotkań Szlachty Morskiej, czy zloty są organizowane w różnych częściach kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.