Skocz do zawartości
paatryk22

[300L] - Nowe większe :D

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, 

po równym roku od startu mojej 60-tki odpaliłem większe szkiełko. Wszyscy mieli rację mówiąc, że mnie wciągnie :D Po ponad 4 miesiącach prac i tworzenia projektów udało się zrealizować wszystko w 100%. 

Zbiornik: 90x50x50 [8mm] - szkiełko zamawiałem u Mycioka i polecam w 100%, wszystko szybko sprawnie i wygląda idealnie :) ,

Sump: 68x42x45 [6mm] - sump jak to sump, kulki Maxspect + Life Bio Fill + skała,

Stelaż pod zbiornik - tutaj akurat robiłem własnoręcznie z kantówek 5x5 + płyta OSB 18mm. Stoi sztywno, nie ma szans, że poleci :D ,

Oświetlenie: ATI SunPower 6x39 Dimmable, Reef Flare L 210W,

Pompa obiegowa: Aqua Nova N-RMC 5000,

Odpieniacz: Bubble Magus Curve A5,

Dolewka: AquaTrend Levelautomatic Eye,

Cyrkulacja: 2x JVP 132,

Skała: 18 kg skały Marco Rocks, dojdzie jeszcze skała z działającego szkiełka,

Piasek: Blue Treasure Coral Sand 1-2 mm 10 kg,

Bakterie: Microbe Lift Special Blend ,

Zmieniłem również sól na RedSea Salt - zobaczymy czy zauważę różnicę :)

Na ten moment pozostaje czekać aż wszystko ruszy i będzie można powoli się przenosić na nowy zbiornik. 

spacer.pngspacer.png

 

 

Edytowane przez paatryk22 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąga jak każdego chyba :) ja po roku również robiłem przesiadkę z 64l na 400l. I po 7 mc stwierdzam, że mogłem o te 10 cm długości dodać i 5 szerokości bo jak się szczepki rozrosną to będzie ciasno :D 

To co mogę doradzić daj kulki w tą wąską przegrodę - będzie lepszy przez nie przepływ, a tym samym lepiej zadziałają.

Startowałem również na Marco Rock + pułki fiji. 

Jakie korale planujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tadoris napisał:

To co mogę doradzić daj kulki w tą wąską przegrodę - będzie lepszy przez nie przepływ, a tym samym lepiej zadziałają.

Taki jest plan, ogółem to kombinuje z czego mogę zrobić ewentualnie taki stojaczek pod te kulki :D Jak nic nie wykombinuję to tak o po prostu wrzucę :) 

 

Korale pójdą ze starego + może skuszę się na jakieś SPS-y, chciałbym też Fungię i Quadri, ale to wszystko powoli. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś podpatrzysz.

IMG_20220228_114607.jpg

IMG_20220228_111754.jpg

IMG_20220228_111754.jpg

IMG_20220228_114607.jpg

Edytowane przez jarex66 (wyświetl historię edycji)

Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na olx stojaka na kulki albo jak masz drukarkę 3d to wydrukuj sam. Na wate polecam kratke rastrowa i kawałek plexi. Jak byś chciał kupowac chińskie bary led to odradzam lepiej dołożyć i kupic cos markowego.721b918da32afac10e1875a5f0fe983b.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wallya nie lepiej jest kulki trzymac "luźno" w worku? Tak ustawione mają ewidentnie szczeliny przez które po prostu przepływa woda.

Albo się mylę w swojej teori;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W worku tez masz szczeliny. Nawet maxspect wyprodukował taki stoiak wiec producent chyba wie co robi :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz nawet nie wiedziałem, zatem porą poustawiać moje kulki;) dzięki @wally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, wally napisał:

Nawet maxspect wyprodukował taki stoiak wiec producent chyba wie co robi

@luft To co znajduję na szybko to samoróbki z dopisaną nazwą "Maxspect" a w tekście dopisek "do kulek Maxspect produkt wykonywany ręcznie może odbiegać rozmiarami..." Jak to jest Maxspect wyprodukował stojak do kulek, i tak trudno znaleźć oryginał, czy są to produkty dedykowane do kulek ale producentem nie jest Maxspect ?

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam moj blad zasugerowałem się pewnym kanałem na yt. A tam byl stojak wykonany przez sklep.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update :D

Woda zrobiła się kryształ :) 

Kulki wrzuciłem chwilowo luźno do wąskiej przegrody, a do skarpety poszedł Life Bio Fill (nowy + część z mniejszego zbiornika). Dotarły śmierdziele, więc wlane i tu pytanie do Was :DCzy po ich użyciu śmierdzi wszędzie przez resztę dnia? Smród nie do zniesienia, wietrzenie i używanie odświeżaczy nic nie pomogło, a uprzedzając pytania - nic się nie wylało poza zbiornik i wszystko dokładnie wymyłem :smile_dead:

Z dodatkowych newsów to dorwałem odpieniacz i powinien być u mnie wtorek-środa (Bubble Magus Curve A5). Piasek to samo - przyszły tydzień. Co do lampy to dogaduje cały czas termin przesyłki konduktorskiej :) 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2022 o 23:49, chwialek napisał:

@luft To co znajduję na szybko to samoróbki z dopisaną nazwą "Maxspect" a w tekście dopisek "do kulek Maxspect produkt wykonywany ręcznie może odbiegać rozmiarami..." Jak to jest Maxspect wyprodukował stojak do kulek, i tak trudno znaleźć oryginał, czy są to produkty dedykowane do kulek ale producentem nie jest Maxspect ?

z tego co mi wiadomo to Maxspect niczego takiego nie wyprodukował

natomiast jest mi miło, że kulki są natchnieniem dla lokalnych artystów i tworzą różne ciekawe rzeczy :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update :) 

Doszedł piasek i lampka :D 
Co do ustawień to muszę się pobawić chyba, że ktoś z Was może pomóc i podpowiedzieć jak macie ustawione czasy :) 

Piasek Blue Treasure 10kg - wyglada zacnie. 
 

Jutro powinien dojechać odpieniacz. 
 

Teraz tylko czekać aż parametry zaskoczą i wyklaruje się woda :D 

97B59E5E-805C-4F1B-95A0-FD76405E655C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, paatryk22 napisał:


Co do ustawień to muszę się pobawić chyba, że ktoś z Was może pomóc i podpowiedzieć jak macie ustawione czasy :)

 

A co masz za lampę ? Ja mam T5 (8x39 ale używam na razie tylko 6) ustawione:
10:00 - 18:00  - 2x niebieskie
12:00 - 16:00 - 1x biała, 3x niebieskie

Także na maxa palę tylko 4 godzinki.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Aquaman napisał:

A co masz za lampę ? Ja mam T5 (8x39 ale używam na razie tylko 6) ustawione:
10:00 - 18:00  - 2x niebieskie
12:00 - 16:00 - 1x biała, 3x niebieskie

Także na maxa palę tylko 4 godzinki.

ATI 6x39 

Co do ustawień to szukałem po necie i znalazłem coś takiego na Reef2Reef, ale nie do końca kumam jak to jest w przypadku T5 i czy ktoś miał dobrze ustawione :) 

D7D6AF5C-D2DE-4287-B5A5-82A77C9099C8.jpeg

Edytowane przez paatryk22 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie są czasami ustawienia do ściemnialnej lampy ?


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Aquaman napisał:

A to nie są czasami ustawienia do ściemnialnej lampy ?

Są do ściemnialnej i taką tez mam. 

Nie dogadaliśmy się z wersją lampy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się dziać :) 

Wrzuciłem troszkę piachu ze starego zbiornika, trochę Life Bio z kaskady i pół kostki mrożonki i po 3 dniach wyskoczyły okrzemki :D 

Dodatkowo przyjechał odpieniacz, ale puszcza jeszcze bąbelki, więc chwilowo bez zdjęcia całego zbiornika

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj minął miesiąc od zalania :) 

Parametry już prawie wszystkie się ustabilizowały, jedynie NH3 troszkę podskoczyło na dwa dni, ale już spadło do poziomu 0,3 mg/l. 

Ryb jeszcze nie wpuszczam - poczekam aż spadnie do 0,00. Ślimaki Turbo śmigają i żyją sobie. 

Korale zacząłem stopniowo dorzucać i całkiem sporo się już ich nazbierało :) Jedynie Alveopora, Euphyllia Gold i Seriatopora czekają na swoją kolej :) 

spacer.pngspacer.png

Baniak zaczął wyglądać już przyjemniej. Zamówiłem również dzisiaj belkę LED "81W" z Alli w wersji Blue. Zobaczymy co to będzie i czy da radę, bo jednak brakuje troszkę blików :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, paatryk22 napisał:

Wczoraj minął miesiąc od zalania :) 

Parametry już prawie wszystkie się ustabilizowały, jedynie NH3 troszkę podskoczyło na dwa dni, ale już spadło do poziomu 0,3 mg/l. 

Ryb jeszcze nie wpuszczam - poczekam aż spadnie do 0,00. Ślimaki Turbo śmigają i żyją sobie. 

Korale zacząłem stopniowo dorzucać i całkiem sporo się już ich nazbierało :) Jedynie Alveopora, Euphyllia Gold i Seriatopora czekają na swoją kolej :) 

spacer.pngspacer.png

Baniak zaczął wyglądać już przyjemniej. Zamówiłem również dzisiaj belkę LED "81W" z Alli w wersji Blue. Zobaczymy co to będzie i czy da radę, bo jednak brakuje troszkę blików :D 

Z tych belek nie uzyskasz blików. Zbyt małe skupienie światła. Nawet przy samej belce bliki są mało widoczne. Jak patrzę na ostatnie zdjęcie to jest wrażenie rozwarstwienia światła -  biało/niebieska skała i piach. Może wstawienie białej świetlówki pomiędzy niebieskie rozwiąże ten efekt. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2022 o 08:47, norbi2222 napisał:

Jak patrzę na ostatnie zdjęcie to jest wrażenie rozwarstwienia światła -  biało/niebieska skała i piach. Może wstawienie białej świetlówki pomiędzy niebieskie rozwiąże ten efekt. 

Przy użyciu filtra na obiektyw jest takie wrażenie. Pomijam fakt, że świetlówki byłby dobrane średnio podczas zakupu lampy i będą do wymiany, bo nie wiem szczerze ile mają, a konfiguracja też mi się nie podoba. Przyjadą belki to wtedy pod kolor dobiorę sobie świetlówki żeby to jakoś fajnie zrównoważyć :) Tak jak kupiłem to od frontu jest zamontowane ATI: Actinic, Blue +, Blue +, Blue +, Blue +, Coral +. Cały czas nie mogę przyzwyczaić się do światła z T5, ale może to przez to, że nie leży mi ten config albo nie widzę jeszcze przyrostów :D

Wczoraj do zbiornika wleciała reszta korali oraz 2 błazny i Chromis :) Parametry wszystkie spoko, więc nie widziałem przeciwskazań. 

image.thumb.png.1cacbc61e98af71dd92b573b4f5e133b.png 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, jkk napisał:

Planujesz babkę do przekopu piasku? 

Chciałbym, ale cały czas się waham, którą wybrać :D Dodatkowo naczytałem się, że Salarias goni czasem babki (Salarias będzie na 100% u mnie). Do czasu aż nie skończę korony to mam czas na namysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem najwolniejszą - Valenciennea puellaris a i tak czasami robi rozrube. Ale dzieki niej piasek jest jak nowy:) 

Mam zestaw babka + salarias. Pierwsze 2 dni babka ganiała salariasa na zasadzie won z piachu na skałe... a teraz spią w jednej kryjówce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jkk napisał:

teraz spią w jednej kryjówce :)

Teraz to mnie uspokoiłeś i w sumie chyba przekonałeś :D Dokończę koronę, dam jeszcze zbiornikowi 2-3 tygodnie na kontrole wszystkich parametrów i się zdecyduje pewnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.