Skocz do zawartości
Negu

Korale bieleją --proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

????????????

:((((

zamówiłem ICP

Macie jakieś propozycje lub sugestie.

Jestem świeżym akwarystom słono wodnym .

 

 

Edytowane przez Negu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie poprawia madrzejsi.. Ja kupilbym red sea no3po4.. Mi pomoglo.. koledze pomoglo.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Andrar napisał:

Jakim tokiem myślenia? Tak chcesz pozbyc sie dino? Przez ograniczenie swiatla? Przeciez to bez sensu..

Jakie to metody, jedno jest pewne chłopakowi trzeba pomóc, nic nie napiszesz ale zawzięty jesteś w moim kierunku, takie odbijanie piłeczki...

nie napisałam nigdzie ze powodem niepowodzenia zbiornika jest dino, tylko zwróciłam uwagę ze ono jest.

Dlaczego bez sensu? To napisz lekarstwo na zbiornik a nie ciągłe tylko pretensje!

Ps, napisałam o parametrach też wcześniej;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego proszę o sugestie lub informacje a wiem ze decyzja co zrobie jest tylko moja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no twoja jest bardzo profesjonalna.. Twoja cenna rade z zaciemniem mozna porownac do gwozdzia wbitego w opone.. Panie co zrobic? A dopompuj pan powietrza.. Zadziala? Ano.. Ale na jak dlugo? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium generalnie jest puste. Na jakiego ch... lejesz strongi robiąc podmiany i lejąc balinga w tak młodym i słabo obsadzonym zbiorniku? Masz tam tylko szczepki a nie kolonie!  W przybliżeniu na foto tkanka akropor prześwituje, jest mega cienka. Moim zdaniem są albo zagłodozne, albo za słaba cyrkulacja, za niskie ph albo w skladzie chemicznym wody coś jest nie teges. ICP jest dobrym pomysłem. Dino nie ma tu nic do rzeczy, z tego powodu nie obumierają a jest to tylko wykładnik braku równowagi w zbiorniku. Niestety ale polecą wszystkie te, które zaczęły od spodu - kwestia czasu.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez balinga kh Ca leci na

baling AF  50% dawki zalecanej

strong 33% dawki zalecanej od 2 dni

karmie tylko fitoplanktonem

 

Edytowane przez Negu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bez sumpa czy z sumpem ? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Masz dolewkę czy dolewa wodę ręcznie  ? 

Balinga jak podajesz  ?

Cyrkulacja ile masz tych pomp  ? 

Jaka temp. w akwa , bo msza grzałke ? 

 

 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka woda ro czy kran itp ? 

Cyrkulacja ? 

Fito ile lejesz ? 

Balling ile dawek ? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ro 000

Sow 5 i sow 9 cyrkulatory

fito 50 ml doba

baling 10 ml doba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Negu napisał:

Ro 000

Sow 5 i sow 9 cyrkulatory

fito 50 ml doba

baling 10 ml doba

Na foto masz po lewej dwie cyrkulacje  i po prawej też ? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jakiś chińczyk 2000l/h

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2022 o 21:16, Negu napisał:

Światło jest 130 W w led

Maxspect MJ-L165 65W 

To masz jedna lampę czy dwie ? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palisz na 100 % ? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie teraz co masz za dużo (przesadnie ) .

Cyrkulacja , masz pralkę w akwa 

Światło może masz za nisko do tej wysokości akwa ? 

Po co lejesz fito ? co ma karmić ? 

Może lepiej dać jakoś suchy ? 

Po pompach widać prze nawożone  . 

Popraw sobie spływ z kaskady by nie robił takich bąbli w akwa . 

Popatrz czy lps nie parzą sps .

Na dodatek dałeś wszędzie zoa . 

Musisz się trochę określić co chcesz mieć w akwa - za duży mix - walczą miedzy sobą .

Przemyśl sobie to na spokojnie - nikt inny za ciebie tego nie zrobi .

Pozdr. 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Beti napisał:

Volonia…

Możesz przyciąć, ale gwarancji nikt ci nie da ze się przyjmą…

Światło wydawać się może też jest go dużo ale dino nie jest powodem niepowodzenia w zbiorniku, icp by pomogło rozwiązać wątpliwości co niektórych parametrów. 

Beti.. Widze ze zmienilas swoj post

15 godzin temu, Beti napisał:

Jakie to metody, jedno jest pewne chłopakowi trzeba pomóc, nic nie napiszesz ale zawzięty jesteś w moim kierunku, takie odbijanie piłeczki...

nie napisałam nigdzie ze powodem niepowodzenia zbiornika jest dino, tylko zwróciłam uwagę ze ono jest.

Dlaczego bez sensu? To napisz lekarstwo na zbiornik a nie ciągłe tylko pretensje!

Ps, napisałam o parametrach też wcześniej;)

 

I tu tez calkowice zmienilas post.. Zaluje ze nie zrobilem zdjecia ekranu.. Gdzie twoje slowa o irlandzkim prowadzeniu zbiornika? Kolejny raz robisz to samo.. Kasujesz to co niewygodne dla ciebie zmieniasz swoje wypowiedzi.. Znow mnie zbanujesz i powiesz ze awaria?

A co do owego dino.. Napisalas aby ograniczyl swiatlo.. Mym zdaniem to bez sensu wiec zareagowalem. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Andrar napisał:

Beti.. Widze ze zmienilas swoj post

I tu tez calkowice zmienilas post.. Zaluje ze nie zrobilem zdjecia ekranu.. Gdzie twoje slowa o irlandzkim prowadzeniu zbiornika? Kolejny raz robisz to samo.. Kasujesz to co niewygodne dla ciebie zmieniasz swoje wypowiedzi.. Znow mnie zbanujesz i powiesz ze awaria?

A co do owego dino.. Napisalas aby ograniczyl swiatlo.. Mym zdaniem to bez sensu wiec zareagowalem. Pozdrawiam 

Ja nie obieram tu stron, ale cisniesz że bez sensu... Bez sensu. Jedna z metod kuracji na Dino było zacienienie zbiornika. Długotrwałe , na tyle że korale wytrzymały a Dino nie. Dino, to bruzdnice a te bez światła nie przeżyją. Sam żadnej rady nie dałeś, a @Beti taką, którą kiedyś z powodzeniem stosowano. 

Moim zdaniem zbiornikowi brakuje flory bakteryjnej i dojrzałości ogółem. Te strongi psu na budę, karmią Dino i glony a nie miało jeszcze co wyprać tych mikroelementów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Sagerrak1 napisał:

Ja nie obieram tu stron, ale cisniesz że bez sensu... Bez sensu. Jedna z metod kuracji na Dino było zacienienie zbiornika. Długotrwałe , na tyle że korale wytrzymały a Dino nie. Dino, to bruzdnice a te bez światła nie przeżyją. Sam żadnej rady nie dałeś, a @Beti taką, którą kiedyś z powodzeniem stosowano. 

Moim zdaniem zbiornikowi brakuje flory bakteryjnej i dojrzałości ogółem. Te strongi psu na budę, karmią Dino i glony a nie miało jeszcze co wyprać tych mikroelementów. 

@Sagerrak1 dalem.. Czytaj uwaznie.. Napisalem ze moim zdaniem dino pojawilo sie bo zostal "zachwiany stosunek no3 po4".. Nie wiem czy to dobre okreslenie.. Gdzies kiedys nawet na nano reef byla tabelka.. Napisalem rozniez ze ja na dino uzywalem no3po4.. A pozatym założyciel tematu na początku pisal ze no3 i po4 niewykrywalne pozniej napisal ze no3 wynosi 5.. Jak niest naprawde niewiadomo.. Prosilem rowniez aby moja rade zweryfikowali madrzejsi.. I na koniec.. zaciemnieniem nie zliwkidujesz przyczyny pojawiania sie dino.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Andrar napisał:

Beti.. Widze ze zmienilas swoj post

I tu tez calkowice zmienilas post.. Zaluje ze nie zrobilem zdjecia ekranu.. Gdzie twoje slowa o irlandzkim prowadzeniu zbiornika? Kolejny raz robisz to samo.. Kasujesz to co niewygodne dla ciebie zmieniasz swoje wypowiedzi.. Znow mnie zbanujesz i powiesz ze awaria?

A co do owego dino.. Napisalas aby ograniczyl swiatlo.. Mym zdaniem to bez sensu wiec zareagowalem. Pozdrawiam 

Człowieku mam prawo do zmiany postu tym bardziej do swojego, twojego nie zmieniłam wiec szukasz dziury w całym, masz jakieś bojowe nastawienie do ludzi, przychodzisz raz na pół roku i robisz larmo, 

prowadź sobie zbiornik jak tam chcesz nawet po Chińsku …daj sobie na luz…

edycja własnego postu jest dozwolona, wiec…

Zmiana lub edycja własnego postu może wynikać z różnych względów np takich ze postanowiłam zmienić odpowiedz na bardziej rozwiniętą.

zobacz napisałeś pare postów ale koledze nie pomogłeś nic!

za to po raz drugi w święta robisz sceny, masz jakieś wrogie nastawienie do kobiet, prosze cię odpuść sobie wycieczki osobiste.

1 godzinę temu, Andrar napisał:

Znow mnie zbanujesz i powiesz ze awaria?

Serio chyba nie sprzyja ci NR, paranoje …

niszczysz tylko wątek kolegi który szuka pomocy 7 postów i nie wniosło do sprawy nic a nic.

jeszcze coś masz do mnie zapraszam na PW, a tutaj daj ludziom pomagać.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Beti napisał:

Człowieku mam prawo do zmiany postu tym bardziej do swojego, twojego nie zmieniłam wiec szukasz dziury w całym, masz jakieś bojowe nastawienie do ludzi, przychodzisz raz na pół roku i robisz larmo, 

prowadź sobie zbiornik jak tam chcesz nawet po Chińsku …daj sobie na luz…

edycja własnego postu jest dozwolona, wiec…

Zmiana lub edycja własnego postu może wynikać z różnych względów np takich ze postanowiłam zmienić odpowiedz na bardziej rozwiniętą.

zobacz napisałeś pare postów ale koledze nie pomogłeś nic!

za to po raz drugi w święta robisz sceny, masz jakieś wrogie nastawienie do kobiet.

Pozd.

Droga Beti... urazilo Cie  to ze napisalem ze sposob z ograniczeniem swiatla jest bez sensu.. Jak moglem podwazyc twoje slowa... I napisalas to co napisalas po czym sprawe przemyślałas i post calkowicie zmieniałas tak abys byla wybielona .. Co do pomocy koledze.. Uwazam ze pomoglem bo popelnilby blad ograniczajac swiatlo lub zaciemniajac zbiornik.. Widze ze jestes koleja osoba ktora nie czyta wszytkiego co pisze.. Skupiasz sie tylko na bezsensownej wymianie zdan a nie o to tu chodzi.. Pozdawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.