Skocz do zawartości
Negu

Korale bieleją --proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.04.2022 o 16:03, Andrar napisał:

Droga Beti... urazilo Cie  to ze napisalem ze sposob z ograniczeniem swiatla jest bez sensu.. Jak moglem podwazyc twoje slowa... I napisalas to co napisalas po czym sprawe przemyślałas i post calkowicie zmieniałas tak abys byla wybielona .. Co do pomocy koledze.. Uwazam ze pomoglem bo popelnilby blad ograniczajac swiatlo lub zaciemniajac zbiornik.. Widze ze jestes koleja osoba ktora nie czyta wszytkiego co pisze.. Skupiasz sie tylko na bezsensownej wymianie zdan a nie o to tu chodzi.. Pozdawiam serdecznie

:D:D:D Mnie się nie da urazić, możesz hejtować itd przywykłam, ale proszę cię jeśli nie pomagasz to odpuść, przepychanki nie są wskazane w takich wątkach.

z czego mam być wybielone nie rozumie twojego języka.

po raz kolejny cię proszę masz to gdzieś…

I nie pisz mi Droga Beti, bo cię nie znam, więc daruj sobie!

W dniu 18.04.2022 o 16:03, Andrar napisał:

Co do pomocy koledze.. Uwazam ze pomoglem bo popelnilby blad ograniczajac swiatlo lub zaciemniajac zbiornik.

No i co by się stało gdyby zaciemnił zbiornik? jaki błąd ? do dziś się stosuje takie metody 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Beti napisał:

:D:D:D Mnie się nie da urazić, możesz hejtować itd przywykłam, ale proszę cię jeśli nie pomagasz to odpuść, przepychanki nie są wskazane w takich wątkach.

pozdr 

Kobieto ja Cie prosze zacznij czytac ze zrozumieniem.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Andrar napisał:

@Sagerrak1 dalem.. Czytaj uwaznie.. Napisalem ze moim zdaniem dino pojawilo sie bo zostal "zachwiany stosunek no3 po4".. Nie wiem czy to dobre okreslenie.. Gdzies kiedys nawet na nano reef byla tabelka.. Napisalem rozniez ze ja na dino uzywalem no3po4.. A pozatym założyciel tematu na początku pisal ze no3 i po4 niewykrywalne pozniej napisal ze no3 wynosi 5.. Jak niest naprawde niewiadomo.. Prosilem rowniez aby moja rade zweryfikowali madrzejsi.. I na koniec.. zaciemnieniem nie zliwkidujesz przyczyny pojawiania sie dino.. 

Czyli nie pomogłeś, nie masz pojęcia o czym piszesz, jak się nazywa i czego dotyczy. Jednak krytykować sposób chwilowego i skutecznego pozbycia się dino (i tak masz rację, nie jego przyczyny) to potrafisz. Czcza dyskusja wychodzi z Twojej strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sagerrak1 napisał:

Czyli nie pomogłeś, nie masz pojęcia o czym piszesz, jak się nazywa i czego dotyczy. Jednak krytykować sposób chwilowego i skutecznego pozbycia się dino (i tak masz rację, nie jego przyczyny) to potrafisz. Czcza dyskusja wychodzi z Twojej strony. 

Sagerrak 1 wpieprzyłes sie w rozmowe ktytykujac mnie a sam nic nie wnosisz.. Poczytaj sobie jeszcze raz post KORALE BIELEJA PROSZE O POMOC.. byly rozne sugeste za malo swiatla.. jod..itd..ktos napisal ze jest dino.. Padla propozycja zmniejszenia ilosci swiatla.. Teraz mi powiedz jedno.. Korale bieleja od dolu przy okazji pojawia sie dino a wy chcecie zaciemniac zbiornik? Tu trzeba zaczac od ustabilizowana parametrow no chyba ze to nie dino.(nie przygladalem sie zdjecia) Kolega pisal ze zaczal lac balinga a przy zbyt wysokim magnesie niekiedy wywala taki rdzawy osad.. Ale jak pisałem chialbym aby wypowiedzeli sie inni.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Andrar napisał:

Tu trzeba zaczac od ustabilizowana parametrow no chyba ze to nie dino

Panie, ale autor napisał że parametry stabilne, strongi out, fito out tylko czysty balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Andrar napisał:

Sagerrak 1 wpieprzyłes sie w rozmowe ktytykujac mnie a sam nic nie wnosisz.. Poczytaj sobie jeszcze raz post KORALE BIELEJA PROSZE O POMOC.. byly rozne sugeste za malo swiatla.. jod..itd..ktos napisal ze jest dino.. Padla propozycja zmniejszenia ilosci swiatla.. Teraz mi powiedz jedno.. Korale bieleja od dolu przy okazji pojawia sie dino a wy chcecie zaciemniac zbiornik? Tu trzeba zaczac od ustabilizowana parametrow no chyba ze to nie dino.(nie przygladalem sie zdjecia) Kolega pisal ze zaczal lac balinga a przy zbyt wysokim magnesie niekiedy wywala taki rdzawy osad.. Ale jak pisałem chialbym aby wypowiedzeli sie inni.. 

Bo pewnie ten magnes przyciąga rdzę :ph34r:. Widać, że masz pojęcie. 

Boże chroń od takich pomocników.

I wpieprzam się, bo to publiczne forum, a Ty publicznie bez cienia podstaw w postaci wiedzy jakiś prywatny lincz sobie urządzasz. I jeszcze chciałbyś to w sukienkę pomocy ubrać, gdzie walisz ogólnikowymi frazesami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sagerrak1 napisał:

Bo pewnie ten magnes przyciąga rdzę :ph34r:. Widać, że masz pojęcie. 

Boże chroń od takich pomocników.

I wpieprzam się, bo to publiczne forum, a Ty publicznie bez cienia podstaw w postaci wiedzy jakiś prywatny lincz sobie urządzasz. I jeszcze chciałbyś to w sukienkę pomocy ubrać, gdzie walisz ogólnikowymi frazesami.

Ok.. Powiedz mi dlaczego korale bieleja i dlaczego w akwarium wywala dino... Korale chlopu zaczynaja padac a ty wstwierdziles ze zaciemnienie to dobry pomysł.. Czy ja napisalem rdzę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ??????????????????? bo trochę zgłupiałem !!!!!!!!!!!!

 

Plan mam taki :

czekam na icp

strong w balingu jest 33% zalecanej dawki (nie ruszam )

Lampa działa na 80 % i tak zostaje

wirówki w akwarium nie ma zostają tak jak są na 70% dwa falowniki

od jutra testy codziennie i proszę o ich interpretacje lub jakie inne robić

proszę o informacje czy walczyć z dino chemią czy inaczej ??

czy zacząć dokarmiać akry szczepki

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Negu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Negu napisał:

Wiecie co ??????????????????? bo trochę zgłupiałem !!!!!!!!!!!!

 

Plan mam taki :

czekam na icp

strong w balingu jest 33% zalecanej dawki (nie ruszam )

Lampa działa na 80 % i tak zostaje

wirówki w akwarium nie ma zostają tak jak są na 70% dwa falowniki

od jutra testy codziennie i proszę o ich interpretacje lub jakie inne robić

proszę o informacje czy walczyć z dino chemią czy inaczej ??

czy zacząć dokarmiać akry szczepki

 

 

 

 

 

 

 

Testuj dokładnie (a dwa razy dla pewnosci) NO3 i PO4 I podaj wyniki, jak masz to i NH4 i NO2 przetestuj. 

Strongi bym wyłączył do wyników ICP chyba że wymajtałeś z ballingiem, czego jak czego ale mikro i mezoelementów wątpię by brakowało w tym akwarium

Podlał bakterii wiecej a resztę zostawil jak było.

Przygody z dino obserwowałem głównie w dwóch przypadkach:

-zera w nutrientach z dalszym dostarczaniem pożywek w postaci węgla organicznego

-przenawożenie mikroelementami

Są też zagramaniczne teorie:

-brak żelaza indukuje dino (powątpiewam tutaj)

- krzemiany indukują okrzemki a te wygrywają z dino. 

Godzinę temu, Andrar napisał:

Ok.. Powiedz mi dlaczego korale bieleja i dlaczego w akwarium wywala dino... Korale chlopu zaczynaja padac a ty wstwierdziles ze zaciemnienie to dobry pomysł.. Czy ja napisalem rdzę? 

Panu co tak wskazuje czytanie ze zrozumieniem wskażę, by czytał ze zrozumieniem . Ja tu nigdzie zacieniania nie radziłem . Pohamowałem tylko Twój prywatny wybieg do @Betibo ma więcej podstaw w swoim twierdzeniu niż Ty w radach o czymś, co nie wiesz jak nazwać i czego dotyczy (przypomnę, że referujesz do współczynnika Redfielda) . Jednak współczynnik redfielda można wsadzić miedzy bajki bo podstawą jest stabilna biologia, wiele stabilnych zbiorników nie miałoby prawa istnieć jeśli redfield ratio miałoby kluczowe znaczenie. Wg redfielda wszystko co powyżej 1 w NO3 musiałoby mieć poziom fosforanow, który hamuje już powstawanie nowego szkieletu wapiennego. W zasadzie to większość zbiorników ładnych na tym forum powinna wybuchnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety strong zostaję

bakterie raz w tygodniu daje "smierdzielka"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

Testuj dokładnie (a dwa razy dla pewnosci) NO3 i PO4 I podaj wyniki, jak masz to i NH4 i NO2 przetestuj. 

Strongi bym wyłączył do wyników ICP chyba że wymajtałeś z ballingiem, czego jak czego ale mikro i mezoelementów wątpię by brakowało w tym akwarium

Podlał bakterii wiecej a resztę zostawil jak było.

Przygody z dino obserwowałem głównie w dwóch przypadkach:

-zera w nutrientach z dalszym dostarczaniem pożywek w postaci węgla organicznego

-przenawożenie mikroelementami

Są też zagramaniczne teorie:

-brak żelaza indukuje dino (powątpiewam tutaj)

- krzemiany indukują okrzemki a te wygrywają z dino. 

Panu co tak wskazuje czytanie ze zrozumieniem wskażę, by czytał ze zrozumieniem . Ja tu nigdzie zacieniania nie radziłem . Pohamowałem tylko Twój prywatny wybieg do @Betibo ma więcej podstaw w swoim twierdzeniu niż Ty w radach o czymś, co nie wiesz jak nazwać i czego dotyczy (przypomnę, że referujesz do współczynnika Redfielda) . Jednak współczynnik redfielda można wsadzić miedzy bajki bo podstawą jest stabilna biologia, wiele stabilnych zbiorników nie miałoby prawa istnieć jeśli redfield ratio miałoby kluczowe znaczenie. Wg redfielda wszystko co powyżej 1 w NO3 musiałoby mieć poziom fosforanow, który hamuje już powstawanie nowego szkieletu wapiennego. W zasadzie to większość zbiorników ładnych na tym forum powinna wybuchnąć. 

Ja nie obieram tu stron, ale cisniesz że bez sensu... Bez sensu. Jedna z metod kuracji na Dino było zacienienie zbiornika. Długotrwałe , na tyle że korale wytrzymały a Dino nie. Dino, to bruzdnice a te bez światła nie przeżyją. Sam żadnej rady nie dałeś, a @Beti taką, którą kiedyś z powodzeniem stosowano.

To Twoje slowa... Co ty tak Beti bronisz..

Tak o współczynnik Redfielda chodziło.. A czy nie jest tak ze no3 i po4 ma jakie ma bo pojawilo mu sie dino?  Popraw mnie jezeli sie myle.. Pierwsze nastapilo bielenie a poznoej wyskoczylo dino.. Beti doradzila ograniczenie swiatla.. Napisze jeszcze raz.. Nie zlikwidujesz tym przyczyny pojawienia sie dino.. Autor watku nie napisal w temacie mam dino tylko bielenie korali i na tym pierwsze trzeba sie skupić.. Dino moim zdaniem  skorzystalo z warunkow jakie spowodowaly bielenie korali i sie pojawilo.. Red sea no3po4.. Jezeli nie podziala.. Zaplace za nie.. Nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co lać smrody do akwa . 

Wystarczy karmić .

Prosta sprawa Ziemniaki czy Schabowy ?

I idzie schab .

Zbiornik nie nadąży przerabiać tego podajesz z butelek 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Andrar napisał:

Ja nie obieram tu stron, ale cisniesz że bez sensu... Bez sensu. Jedna z metod kuracji na Dino było zacienienie zbiornika. Długotrwałe , na tyle że korale wytrzymały a Dino nie. Dino, to bruzdnice a te bez światła nie przeżyją. Sam żadnej rady nie dałeś, a @Beti taką, którą kiedyś z powodzeniem stosowano.

To Twoje slowa... Co ty tak Beti bronisz..

Tak o współczynnik Redfielda chodziło.. A czy nie jest tak ze no3 i po4 ma jakie ma bo pojawilo mu sie dino?  Popraw mnie jezeli sie myle.. Pierwsze nastapilo bielenie a poznoej wyskoczylo dino.. Beti doradzila ograniczenie swiatla.. Napisze jeszcze raz.. Nie zlikwidujesz tym przyczyny pojawienia sie dino.. Autor watku nie napisal w temacie mam dino tylko bielenie korali i na tym pierwsze trzeba sie skupić.. Dino moim zdaniem  skorzystalo z warunkow jakie spowodowaly bielenie korali i sie pojawilo.. Red sea no3po4.. Jezeli nie podziala.. Zaplace za nie.. Nie ma problemu

Weź Ty idź się pouczyć może trochę podstaw ? Zbiornik jedzie na zerach, lub blisko zer a Ty jeszcze chcesz NOPOX dostarczać... komu, po co ? Wiesz co to w ogóle jest, i po co stosowane ? Doczytaj bo właśnie polecasz koledze rozwiązanie najbardziej znane jako... właśnie przyczyna dino. Parę razy już w temacie zwrócono uwagę, że przyczyną mogą być zbyt niskie nutrienty.

Tak, to są moje słowa, jeśli nadal widzisz tam polecenie zacieniania... to noc jest długa na czytanie ze zrozumieniem.

Kogo bronię to już moja sprawa, bronię bardziej przed bezpodstawnymi wycieczkami kogoś, kto UJ wie a chce wtrącić by się przyczepić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sagerrak1 napisał:

Weź Ty idź się pouczyć może trochę podstaw ? Zbiornik jedzie na zerach, lub blisko zer a Ty jeszcze chcesz NOPOX dostarczać... komu, po co ? Wiesz co to w ogóle jest, i po co stosowane ? Doczytaj bo właśnie polecasz koledze rozwiązanie najbardziej znane jako... właśnie przyczyna dino. Parę razy już w temacie zwrócono uwagę, że przyczyną mogą być zbyt niskie nutrienty.

Tak, to są moje słowa, jeśli nadal widzisz tam polecenie zacieniania... to noc jest długa na czytanie ze zrozumieniem.

Kogo bronię to już moja sprawa, bronię bardziej przed bezpodstawnymi wycieczkami kogoś, kto UJ wie a chce wtrącić by się przyczepić. 

Wlasnie dotalem ostrzezenie od pani admin Beti.. Prosze tegi noe robic za niedlugo bede mieszkancem Wilamowic.. 

 

Jakas godzine temu spytalem pana panie wszechwiedziacy  dlaczego korale bieleja i dlaczego dnio pojawia sie w akrawiach? Bo kolejny raz pan mi ubliza.. Tzn odwaga klawiszowa.. Tylko nie google pisz co wiesz.. Piszesz zbiornik jedzie na 0 lub blisko 0 i tak nagle bez przyczyny korale zsczely leciec? Tak bez przyczyny pojawilo sie dino? 

Edytowane przez Andrar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Andrar napisał:

Jakas godzine temu spytalem pana panie wszechwiedziacy  dlaczego korale bieleja i dlaczego dnio pojawia sie w akrawiach? 

Dlaczego bieleją? Padło w temacie kilka sugestii, nikt tu nie zna tego zbiornika poza właścicielem, któremu brakuje wiedzy i dostał conajmniej kilka kierunków.

Dlaczego mogą bieleć/ STN ? Może być pierdyliard przyczyn, nie mam akurat szklanej kuli.

Dlaczego może pojawiać się dino? Napisałem dwa posty wcześniej, kontunując w ostatnim, a Ty dalej polecasz pożywkę z węgla organicznego. 

7 godzin temu, Andrar napisał:

Bo kolejny raz pan mi ubliza.. Tzn odwaga klawiszowa.. Tylko nie google pisz co wiesz.. 

Już pisałem, zamiast Google polecam pubmed albo ncbi. 

7 godzin temu, Andrar napisał:

Piszesz zbiornik jedzie na 0 lub blisko 0 i tak nagle bez przyczyny korale zsczely leciec? Tak bez przyczyny pojawilo sie dino? 

Może nie wszystkie literki Ci się wyświetlają, stąd brak zrozumienia, ale właśnie te zera mogły być przyczyną. I to też już było napisane kilka razy. 

Jeśli chcesz aby Twoje było na wierzchu, to kolejny post pozostawię bez odpowiedzi bo nie lubię się powtarzać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też być świadomym że to akwarium jest na kaskadzie nie wiem czy jest tam odpieniacz? akwarium ma 6miesiecy jest nie stabilnie brak złoża do osiedlenia się bakterii, tyle co ta nieszczęsną fioletowa skała a to może być za mało jak to sztuczny beton.

Korale są rybek nie bardzo to nie dziwne że są zera...o ile są 

Jeszcze pytanie jakimi testami robisz No3, Po4 że wyskakują zera

@Neguaby Cię nie urazić, chcąc mieć spsy trzeba też mieć w zbiorniku trochę stabilizacji którą ciężko jest zrobić w twoim zbiorniku a do tego trzeba czasu, obawiam się że te 6 miesięcy to za mało, akwarium pokazuje coś naturalnego czyli brak stabilnej biologii, do tego jeszcze dino wyskoczyło co w młodych zbiornikach się zdarza dość często.

Jak masz możliwość zrób icp może coś wyjdzie w wodzie, jakieś metale ciężkie lub coś co poda przyczynę wykluczając inne...

My patrząc z boku też nie mamy szklanej kuli, musisz próbować jakoś to ogarnąć jest to twoje pierwsze akwarium,  większość z nas miała podobne problemy,

ja mam zbiornik który ma 30miesiecy ostatnio poleciał sps i nic nie zrobię obserwuje co dalej, więc jak widzisz gdzieś małe zachwiania i może być różnie.

Ps. Pomyśl kiedyś nad sumpem, to rozwiąże wiele problemów ;)

Powodzenia 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz tunzze 

4 ryby 

Icp może dziś przyjdą próbki 

Skala jest naturalną nie beton  

Myślę o sampie ale dopiero za minimum 3 miesiace

Pomiary z dziś 8 00 

pH 8,0

kh 8 ,2

NO2 0,025

No3 1 

PO4 0,0

Ca 415

Mg 1320

Edytowane przez Negu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiary z dziś 8 00 

pH 8,0

kh 8 ,2

NO2 0,025

No3 1 ¿??????:banghead

PO4 0,0

Ca 415

Mg 1320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Negu napisał:

Pomiary z dziś 8 00 

pH 8,0

kh 8 ,2

NO2 0,025

No3 1 ¿??????:banghead

PO4 0,0

Ca 415

Mg 1320

NO3 1 - walenie głową jak mamy odczytywać?
Jakim testem robione ? Jesteś pewien tego wyniku, czy może być niższe?

NO2 - dosyć często testy wskazują , że niby coś jest, a faktycznie może nie być. 

PO4 - 0 - jakim testem?

Niemniej - moim zdaniem zbyt blisko zer jesteś, to jest przyczyną tego, że kuleje biologia i nisze środowiskowe będą przejmowane przez różne plagi. 
Żeby prowadzić skutecznie zbiornik SPS na niskich parametrach nutrientów to trzeba mieć wystarczającą powierzchnię do wzrostu bakterii , może najzwyczajniej w świecie jej brakuje ? Z tym, że to nie są warunki w jakich można coś poradzić... no bo co, dołóż sump? Drugą kaskadę? Obie wersje to wyzwania logistyczne , których sam bym nie chciał. 

Jakbym był Tobą, to pewnie dołożyłbym ryb, trochę więcej je pokarmił, żeby powoli naturalnie podnieść te paramatery, jednocześnie dolewałbym różnych bakterii, żeby odświeżać populację bakterii wskazanych dla zbiorników morskich, a nie takich, które akurat narosły. Bo w zasadzie to to akwarium nie wygląda tragicznie, korale nie wyglądają na zatrute, kilka podwinęło sukienki - to nie jest wielka tragedia. Nie jest też zalane dino, w zasadzie ciul wie czy to dino, czy cyjano a powstało jak widać w miejscu gdzie tkanka zginęła - to normalne. 
Zaczekajmy jeszcze na icp i zobaczmy jak jest z mikro, bo może być za dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po3 salifeld 

Po4 milwaukee

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisałeś kh 9.9 dziś 8.2 takie masz skoki?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2022 o 20:49, Negu napisał:

802196799d08.jpg

robali nie widać

 

Parametry z dziś

ph 8,15

kh 8,3

no2 0,025

no3 0,5

po4 0,0

Ca 447

Mg 1320

 

AAAAA

W balingu dodaje połowę dawki AF Strong

 

Skoczyło jedynie No3 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2022 o 18:47, Negu napisał:

Parametry stabilne :

Mg 1440

PO 4 0,0 Hanka

Ca 445 Hanka

Kh  9,9 Hanka

zasolenie 1,026

Tak ja widzę 9.9 w sobotę a wtorek 8.2 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak  tylko od czego może tak lecieć KH Mg

Dodałem tylko bakterie i nic więcej nie zmieniałem ??? 

Edytowane przez Negu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Negu napisał:

Tak  tylko od czego może tak lecieć KH Mg

Dodałem tylko bakterie i nic więcej nie zmieniałem ??? 


Skok NO3 z 0 na 0,5 to żaden skok, to jest w granicach blędu pomiarowego. Jeśli prawidłowo mierzysz milwakee PO4 to masz go rzeczywiście 0 i to jest za mało. Wyżej opisywałem co bym zrobił na Twoim miejscu, dodatkowo natychmiast zaprzestałbym wlewania do akwarium ballinga i strongów. 
Mierz kH codziennie, notuj jak spada i oblicz ile spada dziennie , w tym akwarium naturalną konsumpcją nie miało prawa z 9,9 w sobotę spaść do dziś do 8,2. Przyłóż się do tych pomiarów. Mierz minimum 30 min po wlaniu ballinga.

Edytowane przez Sagerrak1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.