Skocz do zawartości
Tadoris

Nowe sole od AF

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś trafiłem na informację o nowych 2 solach od AF:

1. AF HYBRID PRO SALT

2. AF REEF SALT+

Wysłałem zapytanie do AF czym dokładnie różnią się od PROBIOTIC REEF SALT oraz REEF SALT.

Cenowo są nieco droższe, choć może rekompensują to brakiem dozowania makro lub mocno je ograniczają. Opinie póki co pewnie ciężko szukać. 

 

Dam znać jak dostanę specyfikację. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tadoris napisał:

Cenowo są nieco droższe, choć może rekompensują to brakiem dozowania makro lub mocno je ograniczają. Opinie póki co pewnie ciężko szukać. 

Wątpię aby powstała sól rekompensująca dozowanie makro..... nawet duże stężenie makro, przy nawet cotygodniowych podmianach będzie powodowało skoki tych pierwiastków. Przy szybkim przyroście korali twardych dozowania makro nie da się zrekompensować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie dość zagadkowo podali jedynie ogólne info. Karta charakterystyki "na życzenie" ;)

Używam przy koralach SPS/LPS reef salt (głownie z racji kupowania jej za 2/3 ceny przy okazji BF)  i zaciekawiło mnie co tam wymyślili w tej wersji +.

Cena z tego co widziałem za opakowanie 22 kg o około 50 zł większa. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tadoris napisał:

Dziś trafiłem na informację o nowych 2 solach od AF:

1. AF HYBRID PRO SALT

2. AF REEF SALT+

Wysłałem zapytanie do AF czym dokładnie różnią się od PROBIOTIC REEF SALT oraz REEF SALT.

Cenowo są nieco droższe, choć może rekompensują to brakiem dozowania makro lub mocno je ograniczają. Opinie póki co pewnie ciężko szukać. 

 

Dam znać jak dostanę specyfikację. 

 

Tu jest kilka informacji, nie wiem czy więcej niż na oficjalnej stronie AF.

https://reefbuilders.com/2022/04/08/hybrid-pro-salt-is-an-evaporative-synthetic-amino-acid-probiotic-blend/


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, norbi2222 napisał:

Tu jest kilka informacji, nie wiem czy więcej niż na oficjalnej stronie AF.

https://reefbuilders.com/2022/04/08/hybrid-pro-salt-is-an-evaporative-synthetic-amino-acid-probiotic-blend/

Oprócz tego, że podane poziomy makro przy zasoleniu 35 ppt to nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 różnych soli to imo sporo zwłaszcza, że 3 starsze mają przypisane do siebie metody prowadzenia zbiornika (nie mówię, że dobre czy złe tylko, że istnieją). Liczyłem, że z nowymi też zrobią coś w tym stylu zwłaszcza z solą o KH12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bocian napisał:

5 różnych soli to imo sporo

Może powinni skupić się na produkcji jednej, ale dobrze? Albo przynajmniej choć powtarzalnie.

A poważnie mówiąc...

Z zacytowanego artykułu wynika że jedna sól ma mieć zwiększone poziomy niektórych mikroelementów (stront, jod) i została stworzona z połączenia syntetycznej soli, z solą morską pozyskaną z odparowanej wody.  Dołożyli też aminokwasy.

Druga natomiast ma podniesione parametry kh, wapnia i magnezu (oraz pewnie innych minerałów), powstała w celu prowadzenia zbiornika na samych podmianach, bez dozowania.

W sumie, pomysły same w sobie, całkiem ciekawe. Tylko pamiętać trzeba że AF to cała gama produktów komplementarnych i bez mała, system prowadzenia zbiornika. A niestety sporo osób, jak czytam watki, stosuje "po swojemu" produkty - w efekcie efekt jest daleki od zamierzonego.

 

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dale napisał:

Tylko pamiętać trzeba że AF to cała gama produktów komplementarnych i bez mała, system prowadzenia zbiornika. A niestety sporo osób, jak czytam watki, stosuje "po swojemu" produkty - w efekcie efekt jest daleki od zamierzonego.

I to jest słuszna uwaga, niestety to "problem" wszystkich systemów proponowanych przez różne firmy. Widziałem wiele świetnie wyglądających i zdrowych zbiorników na wszystkich systemach prowadzenia zbiorników bez względu na firmę. Co może sugerować, że nie jest to problem produktów, tylko tak jak napisałeś, jest  to problem użytkowników.  


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście że zawsze jest to problem użytkownika. Często wynikający z braku podstawowej wiedzy i zrozumienia dla procesów zachodzących w akwarium i ich zależności. co w kontekście z reklamą i marketingiem, zarówno tym jawnym, jak i kryptomarketingiem spotykanym dookoła sprawia że wiele osób podejmuje decyzje skutkujące gorszymi problemami niż na początku.  Często ludzie mylą środki wspomagające z eliksirami magicznymi...

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dale napisał:

Może powinni skupić się na produkcji jednej, ale dobrze? Albo przynajmniej choć powtarzalnie.

A poważnie mówiąc...

 

Nie wiem czy to miał być przytyk, ale z tego co widzę na grupach to sole af słyną z nietrzymania parametrów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tutaj żeby cokolwiek wytknąć to trzeba:

- kupić partię towaru, najlepiej w kilku miejscach

- zrobić analizę laboratoryjną oraz przeprowadzić kompletne badania praktyczne

- przedstawić kompletną dokumentację i podać interpretację wyników potwierdzoną przez zespół noblistów.

A i tak Ci wytkną że piszesz bzdury, jesteś na usługach konkurencji, a poza tym rasistą/lewakiem/prawicowcem/cyklistą (wybierz sobie sam).

Dlatego mimo tego że znam kilka przypadków gdzie akwaria po zastosowaniu produktów AF straciły na jakości, bezpieczniej jest uznać że błąd popełnił człowiek. Pierwszy że kupił produkty AF, drugi że użył.

Kiedyś AF próbowało jeszcze dbać o polskiego klienta, obecnie, jak weszli na rynki zachodnie, robią tam kasę. Wypuszczenie nowych soli doskonale wpisuje się w ich marketing.

ps. co ciekawsze, chodzą plotki że inna polska firma miała się przejechać na soli, która miała zostać wyprodukowana dla nich właśnie przez AF. Ale to taki niepotwierdzony smaczek - może ktoś, coś słyszał?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale a czy mógłbym Cię prosić żebyś wskazał jednego producenta soli ze wszystkich znanych Ci marek dostępnych na rynku na całym świecie który produkuje sól do akwarystyki morskiej o powtarzalnych parametrach? Tylko błagam przemysl odpowiedź żebym nie umarł ze śmiechu podczas czytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę o zakład, że nawet z 1 dużego worka po rozpuszczeniu mogą wyjść inne parametry, ze względu na fizyczną str. soli :D


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, może i się nie znam, żyję w świecie ułudy, ale przynajmniej po podmianie nie mam zmiany kH. Tak, jak wyglądało to w tamtym zbiorniku. I żeby była jasność, przy podmianie 1/4 wody, zmiana o dwa stopnie kH, nie jest normalna.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Walker napisał:

czy mógłbym Cię prosić żebyś wskazał jednego producenta soli ze wszystkich znanych Ci marek dostępnych na rynku na całym świecie który produkuje sól do akwarystyki morskiej o powtarzalnych parametrach?

Cześć, wiem, że nie mnie pytasz ;) ATI Absolute Ocean się liczy? Czy musi być proszek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, wiem, że nie mnie pytasz [emoji6] ATI Absolute Ocean się liczy? Czy musi być proszek?
Świetny przyklad ale pomylił Ci się pomidor z ketchupem. Pytałem o sole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem, czy musi być proszek. Bo że to jest sól, to chyba nie masz wątpliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytałem, czy musi być proszek. Bo że to jest sól, to chyba nie masz wątpliwości?
Nie mam wątpliwości że to nie jest sól.
Ale to nie jest tematem dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2022 o 07:08, dale napisał:

W sumie, pomysły same w sobie, całkiem ciekawe. Tylko pamiętać trzeba że AF to cała gama produktów komplementarnych i bez mała, system prowadzenia zbiornika. A niestety sporo osób, jak czytam watki, stosuje "po swojemu" produkty - w efekcie efekt jest daleki od zamierzonego.

Często przewija się stwierdzenie system prowadzenia lub metoda prowadzenia. Jestem strasznie ciekaw  co to za systemy czy tez metody serwują nam producenci. Podejrzewam ze firma Af tez jest ciekawa jaki to system oni oferują.  Ja mam metodę moją własną i nie ma ona nic wspólnego z jedna marką ani jakąś linią produkcyjną. Używam sole jak i inne produkty różnych producentów w zależności od potrzeb i konkretnego profilu zbiornika.

Co do powtarzalności parametrów soli oczywiście sprawa tylko w teorii wydaje się prosta z realizacją jest już znacznie gorzej. Jest wiele firm które nie produkują same soli a zlecają to firmą wyspecjalizowanym produkującym jednocześnie sole dla wielu firm i co ciekawe jakości tych soli są bardzo różne. 

Nie jestem wielkim fanem produktów AF ale przyglądam się im i od czasu do czasu sprawdzam ich rozwój i postępy. Z bezpośrednich kontaktów wiem ze kładą ogromny wysiłek i staranie aby sól stała się jak najbardziej powtarzalna i wdrożyli procesy eliminacji błędów w produkcji.  Dlatego uważam, że nie należy skreślać takiego czy innego producenta na podstawie jednej czy drugiej wpadki ponieważ zdarza się to wszystkim. Innym problemem jest to czy jedni chcą się do tego przyznać czy nie.

Co do tytułowych produktów nie doszukujmy się metody ani komplementarności tylko są to produkty przeznaczone do konkretnych zastosowań. Każde akwarium jest inne i musimy dopasować produkt do konkretnego przypadku. Kiedyś sprawa była prosta sole dzieliły się na rafowe i do zbiorników wyłącznie z rybami. Dzisiaj producenci starają się dopasować parametry soli do konkretnych zastosowań. Problem tylko w tym, że staje się to zbyt skomplikowane i wielu zaczyna się w tym gubić. A sprawa nadal jest prosta akwarium ma być piękne:)


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Walker napisał:

Nie mam wątpliwości że to nie jest sól.

Jeśli przez sól rozumiesz biały proszek, to faktycznie ATI Absolute Ocean nim nie jest. Po odparowaniu wody już będzie? Jeśli preparat, którego używamy do przygotowania wody morskiej do podmiany nie jest solą, to jak definiujesz sól?

W każdym razie producent nie ma wątpliwości, że to jest sól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Robin_PL napisał:

Jeśli przez sól rozumiesz biały proszek, to faktycznie ATI Absolute Ocean nim nie jest. Po odparowaniu wody już będzie? Jeśli preparat, którego używamy do przygotowania wody morskiej do podmiany nie jest solą, to jak definiujesz sól?

W każdym razie producent nie ma wątpliwości, że to jest sól.

A co będzie jak odparujesz wodę z akwarium?  Mąka? bo idąc Twoim tokiem rozumowania to wszyscy trzymamy korale w soli. Zastanów się chwilę zamiast pisać bzdury. 

A jak już chcesz byś taki dokładny to producent mówi że jest to "concentrate of seawater"  nawet na opakowaniu masz napisane "concentrated premium seawater".

 

A wracając do tematu to jestem ciekaw tej soli Hybryd Pro i choć nie jestem fanem eksperymentów na własnym akwarium to myślę tą sól przetestuje jak będzie już dostępna w sprzedaży 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Walker napisał:

A co będzie jak odparujesz wodę z akwarium?  Mąka? bo idąc Twoim tokiem rozumowania to wszyscy trzymamy korale w soli. Zastanów się chwilę zamiast pisać bzdury. 

A jak już chcesz byś taki dokładny to producent mówi że jest to "concentrate of seawater"  nawet na opakowaniu masz napisane "concentrated premium seawater".

Wody w akwarium nie podmieniasz wodą z akwarium. A "sól" to preparat do przygotowywania wody. Producent pisze, że to jest sól. Ma w ofercie zarówno sól (właśnie tę), jak i wodę morską. Czyli producent rozumie różnicę, której Ty udajesz, że nie rozumiesz. Bo Ci nie pasował ten przykład do śmiałej tezy, że nie istnieją sole o powtarzalnym, gwarantowanym składzie. Korali nie trzymamy w soli, tylko w wodzie przygotowanej z jej pomocą. 

Salt and water » ATI-Aquaristik (atiaquaristik.com)

Są tam dwa produkty. Jak sądzisz, który z nich to sól?

Sklepy również oferują to jako sól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Robin_PL napisał:

Wody w akwarium nie podmieniasz wodą z akwarium. A "sól" to preparat do przygotowywania wody. Producent pisze, że to jest sól. Ma w ofercie zarówno sól (właśnie tę), jak i wodę morską. Czyli producent rozumie różnicę, której Ty udajesz, że nie rozumiesz. Bo Ci nie pasował ten przykład do śmiałej tezy, że nie istnieją sole o powtarzalnym, gwarantowanym składzie. Korali nie trzymamy w soli, tylko w wodzie przygotowanej z jej pomocą. 

Salt and water » ATI-Aquaristik (atiaquaristik.com)

Są tam dwa produkty. Jak sądzisz, który z nich to sól?

Sklepy również oferują to jako sól.

Stary po prostu przeczytaj etykiety tych produktów.  To naprawdę wystarczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Walker napisał:

A wracając do tematu to jestem ciekaw tej soli Hybryd Pro i choć nie jestem fanem eksperymentów na własnym akwarium to myślę tą sól przetestuje jak będzie już dostępna w sprzedaży 

Sól już jest dostępna w jednym ze sklepów.

Co do specyfikacji na stronie pojawiły się dodatkowe dane na stronie producenta z ilością składników makro dla danego poziomu zasolenia oraz dla soli Hybryd zawartość min. jodu i strontu.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2022 o 17:04, Tadoris napisał:

Na stronie dość zagadkowo podali jedynie ogólne info. Karta charakterystyki "na życzenie" ;)

Z karty charakterystyki raczej się niewiele dowiesz bo to "dokument zawierający opis zagrożeń, które może spowodować określona substancja lub mieszanina chemiczna , a także podstawowe dane fizykochemiczne na jej temat. Jej podstawowym celem jest informowanie o potencjalnych zagrożeniach związanych z daną substancją, metodach ich zapobiegania i procedurach jakie należy wykonać w razie wystąpienia skażenia opisywaną substancją" 

A to że jest na życzenie to zupełnie normalne i dotyczy wszystkich producentów nie tylko branży akwarystycznej  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.