Skocz do zawartości
volf

sps sea salt do akwarium z koralami miękkimi

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem worek soli dedykowany dla sps. Czy przy tej soli muszę zmniejszyć częstotliwość podmian, czy stosować jak do tej pory 20L co tydzień. Akwarium tylko z koralami miękkimi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, volf napisał:

Dostałem worek soli dedykowany dla sps. Czy przy tej soli muszę zmniejszyć częstotliwość podmian, czy stosować jak do tej pory 20L co tydzień. Akwarium tylko z koralami miękkimi. 

@volf siedzisz tu dłuższy czas a nadal potrafisz tak nieprecyzyjnie zadać pytanie.

Nie wiemy ile % stanowi Twoje 20L.

Pod hasłem "sps sea salt" można znaleźć conajmniej kilka soli. Każda będzie miała inny skład. Mało tego każda będzie miała inny skład w zależności od partii. 

Sprawdź czy producent nie podaje wyników ICP dla partii. Ale moim zdaniem nie ma co kombinować, jak sie sprawdzało 20L to na siłę nie zmniejszaj, nawet bogatsze sole nie zmienią drastycznie parametrów... no chyba że to sól o wysokim (>10dkH ) poziomie węglanów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól ma zwiększone ilości CA, MG, SR, K. Nie znam nazwy soli. Tyle wiem od darczyńcy, który musiał zlikwidować  akwarium z twardymi. Chodzi o to czy nie będzie się odkladał w zbiorniku jakiś nalot czy inny osad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, volf napisał:

Sól ma zwiększone ilości CA, MG, SR, K. Nie znam nazwy soli. Tyle wiem od darczyńcy, który musiał zlikwidować  akwarium z twardymi. Chodzi o to czy nie będzie się odkladał w zbiorniku jakiś nalot czy inny osad.

Akurat szklana kula mi się stłukła to nic nie poradzę .

Osad nalot ani nic nie powstanie, sól jak sól, jak ma podniesione to z 420 na 460 max, można tyle trzymać na codzień, a Tobie pewnie dojście do tego poziomu zabierze 20 podmian. Nic nie zmieniaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.