Skocz do zawartości
THORGAL

Dobra,stabilnie pracująca pompa obiegowa.

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką polecalibyście pompę obiegową która pracuje naprawdę stabilnie?

Kupiłem g... Aqua Nova NRMC 5000 i pracuje jak chce Wkurza mnie wiecznie zmienny poziom wody w kominie.

Podejrzewam że Jebao DCP to też loteria choć wielu chwali.Szczerze,wolę dać więcej a mieć święty spokój.

Myślałem o Maxspect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect jest ok, sam miałem dwie (Turbine Duo 6k i 9k), ale dopiero po przejściu na Ecotech Vectra mogę śmiało powiedzieć, że to był najlepszy wybór, niestety cena jeszcze wyższa niż Maxspect.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Jebao 10000 chodzi 3 rok bezproblemowo i jest mega cicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, R3BEL napisał:

Maxspect jest ok, sam miałem dwie (Turbine Duo 6k i 9k), ale dopiero po przejściu na Ecotech Vectra mogę śmiało powiedzieć, że to był najlepszy wybór, niestety cena jeszcze wyższa niż Maxspect.

jesli nie potrzeba kontroli poprzez smartfon to polecam ze stajni Maxspect linię JUMP. Dodatkowo ma wyższy słup podnoszenia wody od linii Turbine duo i kosztuje duuużo mniej, stąd cieszy się zasłużenie dużą popularnością.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u niej z głośnością? 


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, THORGAL napisał:

Podejrzewam że Jebao DCP to też loteria choć wielu chwali.Szczerze,wolę dać więcej a mieć święty spokój.

To prawda, DCP to loteria, u mnie pracuje ogólnie dosyć stabilnie, chociaż zdarza się wariować. Ale różnie z tym bywa, u niektórych jest super, u niektórych skacze.

Mariusz jakie jest sterowanie w pompach jump?

Pytam bo moja DCP pracuje u mnie już 4.5 roku i (odpukać w niemalowane przed majówką) nie wiadomo ile jeszcze pociągnie.

5 godzin temu, R3BEL napisał:

Maxspect jest ok, sam miałem dwie (Turbine Duo 6k i 9k), ale dopiero po przejściu na Ecotech Vectra mogę śmiało powiedzieć, że to był najlepszy wybór, niestety cena jeszcze wyższa niż Maxspect.

Ecotech ma w komplecie podłączenia do zwykłych rur czy tylko calowych?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

Ecotech ma w komplecie podłączenia do zwykłych rur czy tylko calowych?

W komplecie (mówimy o serii S/M/L2) jest niestety podłączenie calowe, ale np w moim modelu M2 udało mi się wykorzystać elementy (m.in fragment dwuzłączki) rodzimej hydrauliki bez stosowania przejściówek.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect Jump - dla mnie rewelacja cisza , plus sterowanie .

Akwarium mam 70 cm od łużka , więc wiem . 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jumpa 12k i już od ustawienia 11 zaczyna buczec. Mam to  na rurze 32 i na wężu elastycznym. Od 15 na kontrolerze juz buczy konkretnie.Mam ja od listopada i nie dotarła się jeszcze.Od 2 miechów jest problem bo po karmieniu poziom wody ustala się przez dobra godzine.Dodam że wcześniej tak nie robiła.Czyszcze ja w interwałach co miesiąc. To buczenie doprowadza mnie do pasji.Milam dcp10000 I była spoko. W poszukiwaniu ciszy chyba znowu powrócę do red dragona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sosna napisał:

Ja mam jumpa 12k i już od ustawienia 11 zaczyna buczec. Mam to  na rurze 32 i na wężu elastycznym. Od 15 na kontrolerze juz buczy konkretnie.Mam ja od listopada i nie dotarła się jeszcze.Od 2 miechów jest problem bo po karmieniu poziom wody ustala się przez dobra godzine.Dodam że wcześniej tak nie robiła.Czyszcze ja w interwałach co miesiąc. To buczenie doprowadza mnie do pasji.Milam dcp10000 I była spoko. W poszukiwaniu ciszy chyba znowu powrócę do red dragona.

Jak byś miał 40 mm to by tego raczej nie było . 

Ja na 6000 k  -  32 mm 

Może po prostu się dławi . 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja polecam coś z Deltec E-Flow  , będziesz miał spokój na lata.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie w szczecinie mówili zeby nie było  na 25. Od połowy mocy zaczyna być ja słychać. Polowa moc to właśnie 6k. Może masz rację że na 40mm powrót będzie cisza ale ja mam cala hydraulikę na 32 .złączki są w kartonie na 32 i 40. To wytłumacz mi proszę jeszcze czemu tak długo ustala się poziom w kominie przy 3/4 mocy pompy.

Przez pierwszy miesiąc było szybko (w ciągu 5min)  teraz trwa to do godziny a często musze podrzucić o jeden stopień i później zrzucić.czyscilem rury wyciorem i pompę też. Nie pomogło.  W jebao nie było takiego problemu.

Co najwyżej W jebao trzeba było zwiększać moc bo brudna słabiej działała ale po umyciu wracała do normy.

 

W tej nie daje to rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie mam jump 8k pracuje na 10-11 biegu przy hydraulice 32mm podnoszenie 1,7m wylewka 2x25mm nie buczy.
dodatkowo w tym samym systemie pracuje jump 6k na hydraulice 25mm podnoszenie 0,6m wylewka 32mm nie buczy.

Przy 1 uruchomieniu w nowym systemie pompa musiała popracować około 1 miesiąca w tym czasie wydajność spadła - po czyszczeniu wraca do normy i no właśnie tu jest zagadka bo od tamtego czasu jej nie czyściłem :) trwa to już około roku... Po pierwszym czyszczeniu pompa raz ustawiona pracuje i pracuje a poziom wody się utrzymuje. Cisza, spokój, stabilność pracy. Trybu falowania nie używam bo nie bardzo mam na niego pomysł, albo warunki użytkowania...

Z dodatkowych zmiennych - zasilanie akwarium przechodzi przez stabilizator Volt.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Maxspecta jump DC6K.Po niedzieli przesyłka będzie u mnie.Zobaczymy po podłączeniu jak się spisze;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2022 o 14:10, THORGAL napisał:

Zdecydowałem się na Maxspecta jump DC6K.Po niedzieli przesyłka będzie u mnie.Zobaczymy po podłączeniu jak się spisze;)

 

Doszła? Jak wrażenia, bo sam się zastanawiam czy jumpa czy jebao 

Cena bardziej przemawia za jebao ale chce mieć tez stabilnie


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Signarus napisał:

Doszła? Jak wrażenia, bo sam się zastanawiam czy jumpa czy jebao 

Cena bardziej przemawia za jebao ale chce mieć tez stabilnie

Tak,doszła..Odpalić jeszcze nie odpaliłem bo muszę w sumpie dokonać pewnych zmian ale pompa robi ogromne wrażenie wizualne.Mam.nadzieje że na pracy się nie zawiodę.Dam.znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, THORGAL napisał:

Tak,doszła..Odpalić jeszcze nie odpaliłem bo muszę w sumpie dokonać pewnych zmian ale pompa robi ogromne wrażenie wizualne.Mam.nadzieje że na pracy się nie zawiodę.Dam.znac.

A możesz mi zmierzyć odległość króćca wylotu wody do tylu pompy?


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Signarus napisał:

A możesz mi zmierzyć odległość króćca wylotu wody do tylu pompy?

Ale to już jutro.jak.bede w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.