Skocz do zawartości
Aquaman

Banana Aquarium Fishguard DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś pomysł jak można samemu wykonać coś w stylu Banana Aquarium Fishguard ?
Wydawać 150zł na kawałeczek plastiku i siateczki mija się z celem :D 

spacer.png


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukarka 3D troche czasu i mozna zrobic samemu te plastiki


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SHARK_2 napisał:

Drukarka 3D troche czasu i mozna zrobic samemu te plastiki

Trzeba mieć drukarkę :D a jak komuś zlecę to też za darmo nie zrobi hehe :) Myślałem żeby może z czegoś posklejać. Ale nie mam pomysłu. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym torem to klej też kosztuje, plastik również - nie ma nic za darmo...

Pomysł na szybko to idziesz do marketu budowlanego kupujesz listwę startową do paneli PCV nożyk do tapet i wyjdzie ale nie tak zgrabne... Inny pomysł grzbiet od obwoluty wsuwany będzie już odrobinę zgrabniej ale trudniej będzie naciąć rowki do wsunięcia siatki... Oczywiście dobór materiału dostosowujesz do grubości szyb. Ale to nadal nic za darmo.

A na legancko i bezpiecznie kupujesz moskitierę na wymiar.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, chwialek napisał:

Tym torem to klej też kosztuje, plastik również - nie ma nic za darmo...

Pomysł na szybko to idziesz do marketu budowlanego kupujesz listwę startową do paneli PCV nożyk do tapet i wyjdzie ale nie tak zgrabne... Inny pomysł grzbiet od obwoluty wsuwany będzie już odrobinę zgrabniej ale trudniej będzie naciąć rowki do wsunięcia siatki... Oczywiście dobór materiału dostosowujesz do grubości szyb. Ale to nadal nic za darmo.

A na legancko i bezpiecznie kupujesz moskitierę na wymiar.

No bardziej mi chodziło a to żeby zrobić to taniej... Wiadomo, że nie za darmo :D

Moskitiera odpada. Nie chcę siatki na całej powierzchni. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aquaman napisał:

No bardziej mi chodziło a to żeby zrobić to taniej... Wiadomo, że nie za darmo :D

Moskitiera odpada. Nie chcę siatki na całej powierzchni. 

Obejrzyj takie coś jak "grzebień do okapu" ....oczywiście plastikowy. Sam powinien wystarczyć, ale jak ktoś ma bardzo skoczne ryby to można go pokryć jakąś siatką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Arek77 napisał:

Obejrzyj takie coś jak "grzebień do okapu" ....oczywiście plastikowy. Sam powinien wystarczyć, ale jak ktoś ma bardzo skoczne ryby to można go pokryć jakąś siatką.

A to nawet ciekawe jest :D


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Alddo napisał:

kanał elektryczny + siatka na kreta

siatka.jpg

Też super. A są takie łączniki w narożniku czy sam zrobiłeś? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka siatka na kilka cm od krawędzi nie sprawdzi się moim zdaniem, miałem akwa z opaską 5cm a i tak ryby wyskakiwały. Dopiero pełna siatka rozwiązała temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Konrad_Wwa napisał:

Taka siatka na kilka cm od krawędzi nie sprawdzi się moim zdaniem, miałem akwa z opaską 5cm a i tak ryby wyskakiwały. Dopiero pełna siatka rozwiązała temat.

Też mi się tak wydawało. Ale skoro są w sprzedaży i takie drogie to pewnie coś pomaga :D Muszę pomyśleć... Może korona? Ale też podobno nie zawsze się sprawdza. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tęż są w sprzedaży tylko od spodu puste dlatego kleiłem

z klejem  do pcv wyszło jakieś 30zł

siatka ma oczka 1,5cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo w necie natrafiłem na coś takiego. 

Siatka

Ale patrząc po zdjęciach jak ktoś ma założone to straszna tandeta :D


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka wariantów DIY, dopiero zakup firmowego wyglądał i funkcjonował jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Konrad_Wwa napisał:

Miałem kilka wariantów DIY, dopiero zakup firmowego wyglądał i funkcjonował jak trzeba

No właśnie ciężko zrobić coś estetycznego. I siatka też musi być mocno naciągnięta żeby nie szpeciło. 

Chyba jednak rozważę siatkę na całej powierzchni. Znalazłem fajne profile do moskitier na allegro.
https://allegro.pl/oferta/profil-aluminiowy-vip-docinany-na-wymiar-producent-11825083914

Do tego jakaś siateczka na krety z większymi oczkami i powinno być spoko :D 

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Aquaman napisał:

No właśnie ciężko zrobić coś estetycznego. I siatka też musi być mocno naciągnięta żeby nie szpeciło. 

Chyba jednak rozważę siatkę na całej powierzchni. Znalazłem fajne profile do moskitier na allegro.
https://allegro.pl/oferta/profil-aluminiowy-vip-docinany-na-wymiar-producent-11825083914

Do tego jakaś siateczka na krety z większymi oczkami i powinno być spoko :D 

Kupiłbym dedykowaną, w zestawie masz wszystko co trzeba, a tak ci na wysyłkach zejdzie i jeszcze się okaże, że jednak siatka ma za duże oczka i guzik daje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

Kupiłbym dedykowaną, w zestawie masz wszystko co trzeba, a tak ci na wysyłkach zejdzie i jeszcze się okaże, że jednak siatka ma za duże oczka i guzik daje:)

No w sumie racja :)


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kombinowałem z różnymi rozwiązaniami/moskitierami itp. Ostatecznie stanęło na "Siatka ochronna RED SEA Net Cover" i żałuje że nie kupiłem jej od razu a zaoszczędził bym sporo casu i na pewno na jedną rybkę do zbiornika,. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jkk napisał:

Też kombinowałem z różnymi rozwiązaniami/moskitierami itp. Ostatecznie stanęło na "Siatka ochronna RED SEA Net Cover" i żałuje że nie kupiłem jej od razu a zaoszczędził bym sporo casu i na pewno na jedną rybkę do zbiornika,. 

A jak wygląda zestaw? Masz tylko 4 narożniki czy więcej? Bo muszę jakoś komin ominąć i nie wiem czy nie trzeba osobno dokupić kilka złączek. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przemyślane, narożników jest więcej abyś spokojnie zrobił komin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rama na moskitiery ale siatkę kupiłem z red sea, czarna na krety dużo światła nie przepuszczała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, fifek33 napisał:

rama na moskitiery ale siatkę kupiłem z red sea, czarna na krety dużo światła nie przepuszczała.

Dzięki za info bo chciałem właśnie tą na krety :D 

 

9 godzin temu, jkk napisał:

Wszystko przemyślane, narożników jest więcej abyś spokojnie zrobił komin. 

To super. Muszę przemyśleć ale chyba postawię na ten zestaw. Będzie szybciej... i drożej heh :D 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I lepiej, serio kombinowałem 2 tygodnie, zwiedziłem kilka budowlanych w poszukiwaniu koncepcji. A z zakupina siatka 30min i wygląda ekstra:) 

Siatka jest przezroczyta, oczko takie 6-7mm więc nie zabiera swiatła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, jkk napisał:

I lepiej, serio kombinowałem 2 tygodnie, zwiedziłem kilka budowlanych w poszukiwaniu koncepcji. A z zakupina siatka 30min i wygląda ekstra:) 

Siatka jest przezroczyta, oczko takie 6-7mm więc nie zabiera swiatła

Super. Dzięki bardzo :)


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.