Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o pomoc w doborze odpieniacza. Akwarium będzie 300-400 l i zastanawiam się nad Deltec SC 1455 bądź Tunze 9004 DC, który będzie lepszy i który będzie lepiej pienić? Akwarium planuję mieszane plus kilka małych rybek. Chyba, że coś znacznie mocniejszego dobrać czyli coś do pojemności 2-3 tyś litrów, tylko czy nie będzie za mocny? Czy odpieniacz może być w ogóle za mocny czy raczej powinien być dobrany w punkt?

Pozdrawiam Marcin

Edytowane przez MarcinH (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy tunze 9004 nie będzie za mały? ja go mam do 250L i co dziennie trzeba czyścić jak jest na full rozkręcony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 9004 moim zdaniem zdecydowanie za mały. Ja w 400l mam twistman integra 150 i sobie go chwalę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec 1000i to chyba mniej więcej to samo co Deltec SC 1455? Oba chyba są do pojemności do 1000 l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, MarcinH napisał:

Deltec 1000i to chyba mniej więcej to samo co Deltec SC 1455? Oba chyba są do pojemności do 1000 l?

 

26 minut temu, MarcinH napisał:

Deltec 1000i to chyba mniej więcej to samo co Deltec SC 1455? Oba chyba są do pojemności do 1000 l?

1000i jest nowszy mam polecam, bardzo cicho pracuje . Są dwa rodzaje 1000i i 1000ix jeden na pompie aquabee ( działa głośniej i nie ma regulacji mocy pompy) drugi na pompie deltec która jest w rzeczywistosci jebao - tak mi się wydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MarcinH napisał:

Witam,

proszę o pomoc w doborze odpieniacza. Akwarium będzie 300-400 l i zastanawiam się nad Deltec SC 1455 bądź Tunze 9004 DC, który będzie lepszy i który będzie lepiej pienić? Akwarium planuję mieszane plus kilka małych rybek. Chyba, że coś znacznie mocniejszego dobrać czyli coś do pojemności 2-3 tyś litrów, tylko czy nie będzie za mocny? Czy odpieniacz może być w ogóle za mocny czy raczej powinien być dobrany w punkt?

Pozdrawiam Marcin

z tego co Cie przeczytałem to Maxspect SK 400 powinien być wystarczający http://csfrey.pl/odpieniacz-mj-sk.html


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wkładać znacznie przewymiarowany to również nie za dobrze? Mam na myśli np. Reef Octopus 5000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Deltec SC 1455 i myślę czy nie wymienić go na Red Sea Reefer Skimmer 600. Wg. specyfikacji Red Sea Reefer Skimmer 600 powinien być bardziej wydajny. Gdzieś tam jeszcze wyczytałem, że odpieniacze stożkowe lepiej pienią. Jak uważacie wymienić delteca sc1455 na Red Sea Reefer Skimmer 600 czy nie warto? Niestety na żywo nie widziałem żadnego, więc opieram się tylko na teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego zbiornika proponuję Reef Octopus Octo Regal 150-INT + pompa VarioS lub  Regal 200-INT w zależności od obsady. Bardzo, bardzo cichy, stabilny, super pieni. Przerobiłem większość dostępnych odpieniaczy i dla mnie ten najlepiej pieni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2022 o 21:45, MarcinH napisał:

Akwarium planuję mieszane plus kilka małych rybek

jak 300L i kilka małych rybek to możesz startować bez odpieniacza a jak zobaczysz, że jednak natura nie wyrabia lub zwiększysz obsadę to sobie dokupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

jak 300L i kilka małych rybek to możesz startować bez odpieniacza a jak zobaczysz, że jednak natura nie wyrabia lub zwiększysz obsadę to sobie dokupisz

Akwarium od tego czasu urosło i z sumpem będzie ok. 700 litrów (w zależności od wielkości sumpa). Na Ten moment chciałem wybrać najbardziej wydajny i niezawodny z w/w odpieniaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega wcześniej poleciłbym Ci Reef Octopus Octo Regal 250 INT lub Regal 250S jeśli nie zmieściła by Ci się wersja z zewnętrzną pompą. Sam mam Octo Regal 200S i jestem z niego bardzo zadowolony-  pompa VarioS jest bardzo cicha a do tego świetnie pieni.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Serio....Reef Octopus Octo Regal 250 INT ? On zakłada 300litrów nie 1300. Kup Maxspect i będziesz zadowolony.


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marbecz napisał:

 Serio....Reef Octopus Octo Regal 250 INT ? On zakłada 300litrów nie 1300. Kup Maxspect i będziesz zadowolony.

Ok 700 l z sumpem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MarcinH napisał:

Ok 700 l z sumpem :D

jak to policzyłeś? od 300 do 700 długa droga


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, marbecz napisał:

jak to policzyłeś? od 300 do 700 długa droga

Akwarium ostatecznie zamówiłem  większe 160 x 60 x 50 = 480 l + komin zewnętrzny (25l) + sump min. 100 x 40 x 40 = 160 l (jeszcze myślę nad ostatecznym rozmiarem) i mamy ok 700 l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, MarcinH napisał:

Akwarium ostatecznie zamówiłem  większe 160 x 60 x 50 = 480 l + komin zewnętrzny (25l) + sump min. 100 x 40 x 40 = 160 l (jeszcze myślę nad ostatecznym rozmiarem) i mamy ok 700 l :)

No jak dla mnie to tam z 500l wody będziesz miał 


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marbecz napisał:

No jak dla mnie to tam z 500l wody będziesz miał 

Fakt, jakieś max 550 będzie, policzyłem pojemność maksymalną zbiorników. Ogólnie mam delteca SC 1455 kupionego i myślę nad wymianą na Red Sea Reefer Skimmer 600 bo chyba bardziej wydajny jest no i mam okazję taki kupić. Więc zanim zaleję to myślę czy nie zmienić tylko nie wiem czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.