Skocz do zawartości
a_spisak

Ukwiał unicolor Red

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc 

Po włożeniu go do akwarium około 1 tyg. było ok Blazny go molestowały non stop  :) i było wszystko git ładnie się pompował. Około półtora tygodnia temu zaczął się zamykać  ukwiał schował polipy miałem problemy z bardzo niskim KH 6,5 podniosłem do 11, 5 ( w ciągu 3 dni dawkowanie 0,20 ml roztwór sody oczyszczonej dwa razy dziennie )  pozostałe parametry Mg 1320 Ca 440  Slt 1.023 

W zbiorniku jest około 23 dni 

 

IMG_2249.jpg

IMG_2331.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, a_spisak napisał:

miałem problemy z bardzo niskim KH 6,5 podniosłem do 11, 5 ( w ciągu 3 dni dawkowanie 0,20 ml roztwór sody oczyszczonej dwa razy dziennie )

Zdecydowane za szybko podniosłeś kH. 6,5 to nie jest super niskie kH - wg. mnie stałe kH na poziomie 6,5 jest lepsze niż 11.

Czy błazny opuściły ukwiał? Czy w obecnej sytuacji koral reaguje na jakiekolwiek bodźce (np kurczy się przy dotyku)?

Edit

Rozumiem, że to pierwsze zdjęcie jest zrobione kiedy wszystko było ok, a drugie - aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje ze za szybko zareagowałem z Kh 

co do ukwiala kurczy się i reaguje na bodźce jak również na światło dziś zmieniłem jeszcze ustawienie falownika by go nie męczyć za bardzo.

kolejność zdjęć jak napisales dlatego mnie to martwi ponieważ nie mam doświadczenia to pierwszy w moim baniaczku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A błazenki kręcą się koło niego, czy odpłynęły w inne miejsce?

9 minut temu, a_spisak napisał:

dziś zmieniłem jeszcze ustawienie falownika by go nie męczyć za bardzo.

Na razie nic więcej nie zmieniaj, każda kolejna zmiana to dodatkowy stres. 

Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać. I na razie nie karmić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcą się próbują cały czas.

w takim razie tak jak mówisz żadnych ruchów tylko obserwacja jeżeli zacznie reagować zacząć karmić ???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, a_spisak napisał:

jeżeli zacznie reagować zacząć karmić ???

Jeśli zrobi się taki jak na pierwszym zdjęciu. Tylko przygotuj się na to, że może zacząć " chodzić" po zbiorniku. Często tak,się dzieje po zadziałaniu jakiegoś stresogennego czynnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl też może nad stosowaniem preparatów dedykowanych do akwarystyki morskiej, chyba że masz wiedzę lub doświadczenie uprawniające do stosowania "popularnych zamienników". Bo to że wyczytałeś w internetach coś, nie jest absolutnie podstawą :)

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 

Dlatego też zasięgam opinii bardziej doświadczonych użytkowników. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.