Skocz do zawartości
BlackCat

Jakie tworzywo na panel ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Zapytuję z jakiego tworzywa buduje się panel filtracyjny, żeby był bezpieczny dla życia ? Bo są rodzaje tworzyw, które reagują z słoną wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, BlackCat napisał:

Dzień dobry

Zapytuję z jakiego tworzywa buduje się panel filtracyjny, żeby był bezpieczny dla życia ? Bo są rodzaje tworzyw, które reagują z słoną wodą.

Ja mam komin ze szkła  czarnego antisolu. Widziałem że robili ze spienionego PCV. Druga opcja dwie zwykle szyby a w środek czarna plexa żeby zrobić tło. Innych materiałów raczej bym Ci nie polecał jak np czarny lacobel. Bo jednak jest to lakierowane i kiedyś może coś oddać do wody. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, tylko kto mi wytnie grzebień w czarnym szkle ? Ewentualnie otwór na wylot z pompy.. Bo zamierzam sobie sam zrobić panel. Ceny sklepowe są nie do akceptacji. 

Tak, wiem, to drogie hobby, ale jeśli coś może być o połowę tańsze, to sorry, nie będę przepłacał.

A w dzisiejszym filmie na kanale Podwodne Światy Aqua Test gość opowiada o niedużym zbiorniku właśnie z panelem z lacobelu. (?) Niby wszystko bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BlackCat napisał:

A no właśnie, tylko kto mi wytnie grzebień w czarnym szkle ? Ewentualnie otwór na wylot z pompy.. Bo zamierzam sobie sam zrobić panel. Ceny sklepowe są nie do akceptacji. 

Tak, wiem, to drogie hobby, ale jeśli coś może być o połowę tańsze, to sorry, nie będę przepłacał.

A w dzisiejszym filmie na kanale Podwodne Światy Aqua Test gość opowiada o niedużym zbiorniku właśnie z panelem z lacobelu. (?) Niby wszystko bezpieczne.

Grzebień kupujesz z plastiku. W szkle wycinasz tylko taki prostokącik żeby ten grzebień wkleić. Poszukaj sobie zdjęć jak to wygląda :)

Co do wylotu  pompy. Możesz dać kolanka i wyprowadzić ponad szkło górą. 

Co do lacobel. Jest kilka rodzai. Przeważnie najtańszy i najczęściej wybierany jest lakierowany. Chyba, że znajdziesz gdzieś z masy albo foliowany. 

u354_1487765048_thumb.jpg.fc51591766f3540c72dfca4229e87a13.jpg

IMG_20220216_180203.thumb.jpg.f9adeb3f0ba7b96dcd7c702ba0eb0996.jpg

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa to zmienia postać rzeczy. Dzięki za fotki. Ale wylot to wolę pod wodą, chociaż o takim rozwiązaniu tez myślałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, BlackCat napisał:

Aaa to zmienia postać rzeczy. Dzięki za fotki. Ale wylot to wolę pod wodą, chociaż o takim rozwiązaniu tez myślałem. 

W zwykłym szkle dziury zrobisz samemu otwornicą. W lacobel nie bardzo bo to jednak hartowane. 

Możesz też użyć zwykłej szyby i wysmarować od tylnej strony czarnym silikonem. Ktoś tak robił i ładne czarne tło wyszło. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz przerabial akwarium jakies? Czy musisz zamowic zbiornik?

Jesli musisz zbiornik kupowac to Ci powiem ze ja za zbiornik full optiwhite i panel ale bez przegrod bo tali chcialem dalem niecale 500pln + grzebien plastikowy chyba 50pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kokomag napisał:

Bedziesz przerabial akwarium jakies? Czy musisz zamowic zbiornik?

Jesli musisz zbiornik kupowac to Ci powiem ze ja za zbiornik full optiwhite i panel ale bez przegrod bo tali chcialem dalem niecale 500pln + grzebien plastikowy chyba 50pln

Zawsze można kupić używane :) Ja za 250L szkło VIV dałem 500 zł. Są też już gotowce z panelami. Warto poszukać. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze mozna kupic nowy zbiornik w rozsadnych pieniadzach, a skoro mowa o panelu to raczej zbiornik nie bedzie gigantyczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Aquaman napisał:

W zwykłym szkle dziury zrobisz samemu otwornicą. W lacobel nie bardzo bo to jednak hartowane. 

Możesz też użyć zwykłej szyby i wysmarować od tylnej strony czarnym silikonem. Ktoś tak robił i ładne czarne tło wyszło. 

Od kiedy lacobel jest hartowany? domyślnie masz zwykłe szkło. Są panele hartowane ale to do zastosowania np. tam gdzie masz kuchenkę gazową jeśli chodzi o kuchnie

13 godzin temu, BlackCat napisał:

A no właśnie, tylko kto mi wytnie grzebień w czarnym szkle ? Ewentualnie otwór na wylot z pompy.. Bo zamierzam sobie sam zrobić panel. Ceny sklepowe są nie do akceptacji. 

Tak, wiem, to drogie hobby, ale jeśli coś może być o połowę tańsze, to sorry, nie będę przepłacał.

A w dzisiejszym filmie na kanale Podwodne Światy Aqua Test gość opowiada o niedużym zbiorniku właśnie z panelem z lacobelu. (?) Niby wszystko bezpieczne.

Co do ceny za panel, płaciłem jakieś 120 PLN więcej, niż za akwarium bez panela. Teraz sobie policz:

silikon, otwornica do szkła, sam lacobel docięty na wymiar, przegrody i pewnie suma wyjdzie niewiele niższa niż byś zamówił i to przy założeniu że wszystko pójdzie zgodnie z planem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kokomag napisał:

Chodzilo mi o to ze mozna kupic nowy zbiornik w rozsadnych pieniadzach, a skoro mowa o panelu to raczej zbiornik nie bedzie gigantyczny:)

Nie będzie gigantyczny, boi w klitce w bloku nie mam na takie miejsca. Cóż, rozejrzę się za gotowcem, a jak nie, to zamówię.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, BlackCat napisał:

Nie będzie gigantyczny, boi w klitce w bloku nie mam na takie miejsca. Cóż, rozejrzę się za gotowcem, a jak nie, to zamówię.

Pozdrawiam.

Też mieszkam w bloku :) Niecałe 50m. Takie akwarium 250L jak moje odziwo dużo miejsca nie zajmuje. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lacobel nakleja sie na zwykłą szybę i wtedy lakier nie ma kontaktu z wodą.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w pierwszym akwarium mam panel ze szkła do tego przyklejona czarnym silikonem czarna pleksa z  wyciętym grzebieniem i otworem na powrót. W drugim akwarium  komin też z takim rozwiązaniem.

IMG_3660.jpg

IMG_3661a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.