Skocz do zawartości
palaeo

Filtr przepływowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam od jakiegos czasu problem z fosforanami - mam absorbent w skarpecie pod spływem i tak długo, jak jest, to fosforany spadaja. Niestety skarpeta sie zapycha, wiec czasem go zabieram, wtedy fosforany rosna. Myslalem, żeby umiescic absorbent w jakims filtrze przepływowym. Ponieważ używam ok. 150 ml rowa phos, to nie chciałbym dużej przepływowej "rury" (typu np. H2Ocean Filtr przepływowy FMR75). Czy byłoby dobrym rozwiązaniem zamontowanie w sumpie małego fitra wewnętrznego (np. Newa Cobra CF 75), w którym zamiast węgla aktywowanego dam absorbent? Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam,

 

Mikołaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, palaeo napisał:

Witam,

 

mam od jakiegos czasu problem z fosforanami - mam absorbent w skarpecie pod spływem i tak długo, jak jest, to fosforany spadaja. Niestety skarpeta sie zapycha, wiec czasem go zabieram, wtedy fosforany rosna. Myslalem, żeby umiescic absorbent w jakims filtrze przepływowym. Ponieważ używam ok. 150 ml rowa phos, to nie chciałbym dużej przepływowej "rury" (typu np. H2Ocean Filtr przepływowy FMR75). Czy byłoby dobrym rozwiązaniem zamontowanie w sumpie małego fitra wewnętrznego (np. Newa Cobra CF 75), w którym zamiast węgla aktywowanego dam absorbent? Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam,

 

Mikołaj

Masz jakieś wolne komory w sumpie? Pokaż jego zdjęcie. 

Ja bym włożył absobrenty do woreczka i do najmniejszej  komory. Tam masz największy przepływ. 

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w pończosze do przegrody przed pompą powrotną, ale nigdy nie udaje mi się pokryć całej powierzchni i woda przepływa chyba bokiem, bo jeśli absorbent jest tam włożony, to fosforany rosną...

20220508_205251.jpg

20220508_205258.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, palaeo napisał:

Próbowałem w pończosze do przegrody przed pompą powrotną, ale nigdy nie udaje mi się pokryć całej powierzchni i woda przepływa chyba bokiem, bo jeśli absorbent jest tam włożony, to fosforany rosną...

20220508_205251.jpg

20220508_205258.jpg

Kratka rastrowa abo woreczki i wcisnąć w tą przegrodę po całej długości. Innego rozwiązania tam nie wiedzę. Można jeszcze zrobić taki wąski koszyczek z kratki. 

Chyba, że ktoś bardziej doświadczony ma inne propozycje. 

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki!

Będę próbował!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywalił te glony i wstawił silny filtr przepływowy z zawartością rowa plus np. kulki maxpecta na pompie 2000 litrów np. skimz br 103. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. A glony nie wyciągają PO4 i NO3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.