Skocz do zawartości
Krzysztof80

Restart akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, pj007 napisał:

U mnie przy 10000 dałem 40 

Przeloty mam 32, pompa kupiona. 

Część hydrauliki poklejona i co teraz jak 32 może być za mały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pj007 napisał:

U mnie przy 10000 dałem 40 

No przy akwa prawie 1000 l - 32 mm to chyba było by mało 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie litrarz zbiornika a moc pompy powinna warunkować średnicę hydrauliki. Chyba że z założenia 10000 na pracować na pół mocy 

Edytowane przez pj007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc. 

Chyba wymienię pompę. 

Tak jak wcześniej pisałem boję się siorbania, przelewania i kombinowania po nocach jak coś nie tak będzie z pompą albo ze  spływem. 

Teraz czasami w nocy jak pompa świruje to słychać wodę w kominie. 

I się zaczyna jutro wyprowadzasz się z tym akwarium do garażu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj dotarła ostatnia partia skały. 

Długo to trwa ale ciężko zdobyć dobra skałę i jest cholernie droga. 

Myślę że za 2-3 tygodnie startujemy. 

IMG-20220717-WA0000_copy_600x800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała Indonezja można powiedzieć że żywa, dotarła jeszcze mokra i dużo robali jeszcze powyłaziło i ma fajny zapach. 

Skała kupiona w Holandii 4 tygodnie czekałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Krzysztof80 napisał:

Skała Indonezja można powiedzieć że żywa, dotarła jeszcze mokra i dużo robali jeszcze powyłaziło i ma fajny zapach. 

Skała kupiona w Holandii 4 tygodnie czekałem 

Znajomy ma również , ale już ostatnie kawałki.  Ponoć ceny będą tak wyśrubowane że nikt nie kupi . Ile płaciłeś za kg ? Ja kilka miesięcy temu nie kupiłem indonezji tylko inną.  Indonezja była zbyt ciężka  , bo nie było już wyboru .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Ariel napisał:

Znajomy ma również , ale już ostatnie kawałki.  Ponoć ceny będą tak wyśrubowane że nikt nie kupi . Ile płaciłeś za kg ? Ja kilka miesięcy temu nie kupiłem indonezji tylko inną.  Indonezja była zbyt ciężka  , bo nie było już wyboru .

Ta skała jest bardzo lekka. 

Ta pierwsza skała totalnie sucha płaciłem 19€ za kg. 

A ta w tym czarnym pojemniku to płaciłem 28€ za kg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tyle co ja płaciłem za sulawesi . Suchą mam z odzysku  , przygotowałem i nie mam narazie problemów.  Tylko ja w glony idę  , koralowce mam tylko mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Nadszedł czas jutro wymiana skały, mam nadzieję że pójdzie sprawnie i bez żadnych strat. 

Wiem że miał być inny baniak ale po namyśle zostaje te 300l.

Jak tak dalej będą straszyć podwyżkami prądu i gazu to na drugi rok będzie 50l baniak. 

Teraz płacę 420€ co miesiąc, jak na drugi rok sprawdzą się te podwyżki to po obliczeniach kwota wzrośnie do 650€. 

Tak że narazie zostaje stary baniak. 

Po wymianie  skały będą nowe fotki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2022 o 20:33, Krzysztof80 napisał:

 

Teraz płacę 420€ co miesiąc, jak na drugi rok sprawdzą się te podwyżki to po obliczeniach kwota wzrośnie do 650€. 

 

420 euro co miesiąc za prąd? :D To byś musiał zrezygnować z połowy sprzętu w domu a nie tylko akwarium. Żeby zaoszczędzić. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij ostatnią skale od góry i będzie super, daj ja niżej  

ogólnie fajnie ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak? Nowe zapowiadało.sie ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jkk napisał:

A czemu tak? Nowe zapowiadało.sie ciekawie

Za głośno, nie mogę  opanować spływu, siorba, pełno powietrza w sumpe, jest tak głosno że obok w pokoju słychać, teraz jest obieg wyłączony bo nie idzie spać, a obiecałem żonie że jak będzie głośno to sprzedam wszystko. 

Może kiedyś zacznę od nowa ale już na kaskadach może będzie cisza. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzysztof80 napisał:

Witam wszystkich 

Temat do zamknięcia

Akwarium od jutra wygasa. 

To powinno być żegnam wszystkich a nie witam :D  Szkoda bo fajne ułożenie skały było, z mądrym doborem korali mogło mieć potencjał na super zbiornik. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu się poddawać :)

Chwila roboty i masz ciszę. 

Pompa pewnie za mocno ustawiona i źle rewizja zrobiona. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Krzysztof80 napisał:

Za głośno, nie mogę  opanować spływu, siorba, pełno powietrza w sumpe, jest tak głosno że obok w pokoju słychać, teraz jest obieg wyłączony bo nie idzie spać, a obiecałem żonie że jak będzie głośno to sprzedam wszystko.

Jeśli to tylko taki powód, to jak mawia przyjaciel "nie rób scen" tylko popraw system. To jest banalna rzecz i szkoda było by z takiego powodu kasować zbiornik.

Wystarczy przykręcić spływ, tak by był cały zalany woda a jej nadmiar szedł przez rewizję. Rewizję ustaw tak by łapała wodę centymetr-dwa poniżej linii spadu wody i załóż na rewizję durso albo kolanko. Daj zdjęcia. Jak nie masz miejsca na na typowe durso, to da się wydrukowac takie, które się zmieści, jak nie amsz gdzie wydrukować, daj znać. Uwieź mi, jest możliwe zrobienie akwarium bezgłośnego, sam widziałem takie, nie wymaga to żadnej magii, po prostu, trzeba rozwiązać wszystkie problemy po kolei.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.