Skocz do zawartości
natan2012

Pomóc w doborze automatycznej dolewki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję waszej pomocy w doborze automatycznej dolewki. Co możecie polecić z własnego doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, natan2012 napisał:

Witam potrzebuję waszej pomocy w doborze automatycznej dolewki. Co możecie polecić z własnego doświadczenia

Ja polecam dolewkę grawitacyjną na pływaku....jeśli tylko jest możliwość umieszczenia zbiornika wody nad poziomem wody w sumpie (lub akwarium w przypadku braku sumpa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem na pływaku tunze ale niestety się zepsuła . Szukam jakiejś alternatywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, natan2012 napisał:

Witam potrzebuję waszej pomocy w doborze automatycznej dolewki. Co możecie polecić z własnego doświadczenia

Ja też szukam dolewki i znalazłem w necie dość tanią Kamoer ATO One. Nie wiem jak się sprawuje ale opinie ma dość dobre. Może ktoś tutaj ma takową to coś o niej powie.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wysłałem do serwisu, nową ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:crazy:


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko,że mam akwarium bez sumpa i będzie trudniej. Zastanawiam się nad jakąś optyczną ale nie miałem nigdy takiej w rękach i troszkę się boję. Jak wiadomo pływak to pływak;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, natan2012 napisał:

Dodam tylko,że mam akwarium bez sumpa i będzie trudniej. Zastanawiam się nad jakąś optyczną ale nie miałem nigdy takiej w rękach i troszkę się boję. Jak wiadomo pływak to pływak;)

Levelautomatic EYE

Przelanie Ci nie grozi przy tych optycznych.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używaną Tunze Osmolator. Wymieniłem pompę,którą dostałem razem z dolewką oraz kostkę elektryczna. Działa. Jestem póki co zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Levelautomatic EYE
Przelanie Ci nie grozi przy tych optycznych.

Mam dokładnie ww. Jestem z niej bardzo zadowolony (kupiona jako używana).

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam  DIY za grosze  myślę , że nie ustępuje gotowcom.

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, chyba zdecyduję się na tą optyczną z Aqua trendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byle nie DD - nie istnieje coś takiego jak gwarancja i serwis w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi te optyczne coś nie działają. :/ I sam szukam czegoś na pływakach 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj levelautomatic eye to badziewie jakich mało , w ciągu dwóch lat mam już trzecią i każda ma ten sam problem . Rdzewieją złącza od pompy i zasilacza . Lekko dotkniesz przewodu i sie rozłącza . Co najmniej raz na tydzień mi sie rozłącza sama z siebie . Czemu nie zrobili wtyków zabezpieczonych na wilgoć to nie mam pojęcia . Za tą kasę to powinno by

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie kupuj levelautomatic eye to badziewie jakich mało , w ciągu dwóch lat mam już trzecią i każda ma ten sam problem . Rdzewieją złącza od pompy i zasilacza . Lekko dotkniesz przewodu i sie rozłącza . Co najmniej raz na tydzień mi sie rozłącza sama z siebie . Czemu nie zrobili wtyków zabezpieczonych na wilgoć to nie mam pojęcia . Za tą kasę to powinno by

Wydaje mi się, że to nie do końca ten problem. Miałem to u siebie (kupiłem jako używkę dokładnie z tym problemem - rozłączania). Też myślałem, że to rdza i wyczyściłem wszystko dokładnie ale problem pozostał. Okazało się, że „wąsy” które są we wtyczce są ze zbyt miękkiego materiału i się wyginają. Poprawiłem po swojemu i nie mam już tego problemu. „Pompa” przestała się samoczynnie restartować jak i dotknięcie kabelka nie powoduje restartu. W tej chwili od dłuższego czasu działa idealnie.

 

Ale muszę się zgodzić wtyczki mogły by być hermetyczne.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tunze Osmolator 3155 (używaną) i bardzo narzekałem na nią. Włączenie grzałki 500W, cyrkulatora, czasem światła powodowało wejście w tryb awaryjny i blokadę urządzenia. Jak widziałem, jest to dość pospolity problem tych urządzeń. Czyściłem płytkę i styki (przelutowałem), kombinowałem z kablami, ostatecznie znalazłem rozwiązanie w postaci wpięcia jej w timer, który dwa razy dziennie robił jej "twardy reset" odpinając od prądu. Niestety, podczas moich wakacji przelała zbiornik (skończyła się na szczęście woda w dolewce, pływak może by i zadziałał, ale był ustawiony wyżej) i wtedy przelała się czara goryczy. Kupiłem pływakową Levelautomatic SW, ale i tu uwaga - pompka wpinana do niej musi być albo na 230v, albo z klasycznym transformatorem. Impulsowy zasilacz skleja styki kontaktronu i będzie przelewany zbiornik (dowiedziałem się tego po złożeniu reklamacji -  znowu przelało mi zbiornik i to dwukrotnie). Nie uważam, że taka informacja jest czytelnie umieszczona w opakowaniu Aquatrendu, a powinna (kto dzisiaj chce mieć 230V w zbiorniku??). Przyznaję, że po wpięciu zasilacza transformatorowego dolewka działa bezbłędnie.

Pozdrawiam, 

Zygmunt.

Edytowane przez zygmunt_b (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.