Skocz do zawartości
Janusz81

Łagodny ukwiał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dla tych co znają temat z doświadczenia, miałem kilka miesięcy quadricolor rainbow swoją drogą bardzo ładny ukwiał. Do czasu jak postanowił pójść na spacer, w kilka dni padła mi bardzo ładna seriatopora hystrix ktorą poparzył, dostał od razu eksmisję. Ja osobiście już sie wyleczyłem z ukwiałów, jednak to był ulubieniec żony dlatego pytam czy jest któraś odmiana bezpieczniejsza? W zbiorniku obsada mieszana, nie chciałbym już ryzykować utratą korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje zakup Cribrinopsis crassa dla Błazenków. Rośnie max do 10 cm i przy dostępie do pokarmu podobno tak nie wędruje po zbiorniku. 

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Aquaman napisał:

Ja planuje zakup Cribrinopsis crassa dla Błazenków. Rośnie max do 10 cm i przy dostępie do pokarmu podobno tak nie wędruje po zbiorniku. 

Podobno to chyba słowo klucz, quadri dokarmiany w dogodnym miejscu też podobno nie wędrował a jednak. Myślałem raczej o takim który w razie jak już pójdzie nie narobi szkód, bo wydaje mi się że prędzej czy później każdy pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Janusz81 napisał:

Podobno to chyba słowo klucz, quadri dokarmiany w dogodnym miejscu też podobno nie wędrował a jednak. Myślałem raczej o takim który w razie jak już pójdzie nie narobi szkód, bo wydaje mi się że prędzej czy później każdy pójdzie.

I pewnie się nie mylisz , zmiana cyrkulacji , również przez rosnące koralowce , zmiana parametrów,  oświetlenie.  Wszystko może spowodować że się przemieszczą . Będzie siedział dzień,  tydzień,  rok ale kiedyś się przezpaceruje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Ariel napisał:

I pewnie się nie mylisz , zmiana cyrkulacji , również przez rosnące koralowce , zmiana parametrów,  oświetlenie.  Wszystko może spowodować że się przemieszczą . Będzie siedział dzień,  tydzień,  rok ale kiedyś się przezpaceruje .

Dlatego na początek zdecydowałem się na coś małego :D W razie co można szybciej zareagować i mniej szkód narobi niż taki ukwiał 20-30cm.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Aquaman napisał:

Dlatego na początek zdecydowałem się na coś małego :D W razie co można szybciej zareagować i mniej szkód narobi niż taki ukwiał 20-30cm.

Nie koniecznie, mi quadri ok. 10cm.  w ciagu jednego dnia skasował seriatopore, ok 15cm i kilka mniejszych sps. A kilka miesięcy siedział w miejscu dokarmiany i też myślałem że większość opowieści to bajki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Aquaman napisał:

Dlatego na początek zdecydowałem się na coś małego :D W razie co można szybciej zareagować i mniej szkód narobi niż taki ukwiał 20-30cm.

Tu akurat nie poprę,  małe potrafi być wredne.  Quadri w sumie można głaskać,  ale już małego dywanowego , czy ukwiał koński to przerost formy nad treścią.  Bąble na łapie aż miło :No

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crassa wędruje jak quadri z tym że nie pali po drodze wszystkiego czego dotknie, mam je w akwarium i potrafią wykończyć inne korale ale trwa to bardzo długo, zdążysz zadziałać.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2022 o 16:48, Aquaman napisał:

Ja planuje zakup Cribrinopsis crassa dla Błazenków. Rośnie max do 10 cm i przy dostępie do pokarmu podobno tak nie wędruje po zbiorniku. 

Jak chcesz crasse to daj znać mam ich troszkę


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, andzior70 napisał:

Jak chcesz crasse to daj znać mam ich troszkę

Dzięki... Już miałem wczoraj zamawiać ale jednak zrezygnowałem :D Trochę poczytalem i jednak wyrządzają więcej szkód niż to warte :D


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.