Skocz do zawartości
Dexter2k13

rollermat do zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Tata napisał:

Ja mam clarisea praktycznie ponad poziomem wody,  no 5 cm jest w wodzie.

I woda nie chlupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Arek77 napisał:

I woda nie chlupie?

Na pewno w.oda hałasuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak jak na zdjęciu i jest git. Nic nie chlupie. Mam puszczoną wodę na dn40. 

Raz czy dwa razy zdarzyło się zw chlupalo ale woda leciLa z boku rollera ale to sporadyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pj007 napisał:

Ja mam tak jak na zdjęciu i jest git. Nic nie chlupie. Mam puszczoną wodę na dn40. 

Raz czy dwa razy zdarzyło się zw chlupalo ale woda leciLa z boku rollera ale to sporadyczne. 

a czy tą rurę karbowaną trzeba podłączyć pod jakiś spływ wody lub pod pompę? Bo ogólnie nie bardzo ogarniam na jakiej zasadzie działa rollermat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Dexter2k13 napisał:

a czy tą rurę karbowaną trzeba podłączyć pod jakiś spływ wody lub pod pompę? Bo ogólnie nie bardzo ogarniam na jakiej zasadzie działa rollermat.

Do rollmatera podłączasz spływ z akwarium (na powyższym zdjęciu do tej rury z boku). Woda wpływa do wnętrza pomiędzy dwie warstwy włókniny (do tego niebieskiego "pudełka" i wypływa tymi owalnymi otworami. Brud z wody osadza się ba włókninie. Po pewnym czasie włóknina zapycha się syfem z wody i poziom wody w środku rośnie. Tam jest czujnik poziomu wody. Jak włóknina zabrudzi się na tyle, że poziom wody w "pudełku" wzrośnie do pewnej wysokości -czujnik uruchamia silnik który przewija rolki - czysta włóknina rozwija się w pudełku a  brudna część nawija się na drugą rolkę. Poziom wody spada ..... I tak w kółko:)

Niektóre rollmatery nie mają bocznej rury i wtedy spływ wody umieszcza się od góry pomiędzy rolkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Arek77 napisał:

Do rollmatera podłączasz spływ z akwarium (na powyższym zdjęciu do tej rury z boku). Woda wpływa do wnętrza pomiędzy dwie warstwy włókniny (do tego niebieskiego "pudełka" i wypływa tymi owalnymi otworami. Brud z wody osadza się ba włókninie. Po pewnym czasie włóknina zapycha się syfem z wody i poziom wody w środku rośnie. Tam jest czujnik poziomu wody. Jak włóknina zabrudzi się na tyle, że poziom wody w "pudełku" wzrośnie do pewnej wysokości -czujnik uruchamia silnik który przewija rolki - czysta włóknina rozwija się w pudełku a  brudna część nawija się na drugą rolkę. Poziom wody spada ..... I tak w kółko:)

Niektóre rollmatery nie mają bocznej rury i wtedy spływ wody umieszcza się od góry pomiędzy rolkami.

Dzięki wielkie. Już rozumie :D . Ja go będę robił na innej trochę zasadzie. Pójdzie pompa obiegowa (około 10000litrów) Wkleję na wyjściu z pompy trójnik, jedna strona będzie podłączona pod reaktor biopelletów, tak żeby przepływ był około 20-30% na reaktor (skręcona na zaworze kulowym) druga strona pójdzie do rollermata. Będzie to dzialało?

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Dexter2k13 napisał:

Dzięki wielkie. Już rozumie :D . Ja go będę robił na innej trochę zasadzie. Pójdzie pompa obiegowa (około 10000litrów) Wkleję na wyjściu z pompy trójnik, jedna strona będzie podłączona pod reaktor biopelletów, tak żeby przepływ był około 20-30% na reaktor (skręcona na zaworze kulowym) druga strona pójdzie do rollermata. Będzie to dzialało?

Rollermat montuje się na spływie .Ile wody pójdzie na media tyle mniej na spływie.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ma wyglądać - montaż na spływie

92A3537F-79DE-49C3-8EB1-E6F37C6A6D71.jpeg


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że jest taki problem, że obieg u mnie jest trochę źle przemyślany i nie chce go obciążać dodatkowymi urządzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.