Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Na wstępie chciałem powiedzieć, że czytałem różne opinie w Internecie dotyczące klejenia skał, jednak trafiałem na wiele sprzeczności, stąd moje pytanie na tym, specjalistycznym forum. Czy klej CX 5 od Ceresitu nadaje się do klejenia różowej skały od AF? Czy są jakieś lepsze alternatywy (trwalsze, uwalniające do wody mniej substancji itp.)? Macie jakieś doświadczenia z tym klejem? Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem cx5 i klei fajnie i mocno teraz do do klejenia użyłem kleju od AF wydaje się taki sam tylko ze droższy;)


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX 5 i sie nie zastanawiaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę odświeżyć temat, ponieważ póki co poległem na tym klejeniu. Wydaje mi się, że kupiłem zły klej - Ceresit CX 5 Express. Problem w tym, że ten express jest naprawdę szybkowiążący, w jakieś 10 sekund jest skałą, ale przez to bardzo ciężko się go używa. A czasami, jak tylko zrobi się odrobinę złą konsystencję to nie zastyga w ogóle... Jadę dzisiaj po ten zwykły i zobaczymy co będzie. W związku z tym mam pytanie - czy jest różnica między wersją express a zwykłą czy to ten sam klej tylko różni się napisem na opakowaniu? 

edit: wychodzi na to, że jest tylko jeden rodzaj tego CX5 tylko na niektórych opakowaniach, których zdjęcia znalazłem w Internecie nie ma tego napisu Express.... 

Pozdrawiam

Edytowane przez tengerimalac (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tengerimalac napisał:

Muszę odświeżyć temat, ponieważ póki co poległem na tym klejeniu. Wydaje mi się, że kupiłem zły klej - Ceresit CX 5 Express. Problem w tym, że ten express jest naprawdę szybkowiążący, w jakieś 10 sekund jest skałą, ale przez to bardzo ciężko się go używa. A czasami, jak tylko zrobi się odrobinę złą konsystencję to nie zastyga w ogóle... Jadę dzisiaj po ten zwykły i zobaczymy co będzie.

U nie wiązał dłużej ok 60-90 sekund. Z tym, że skałę, przed nałożeniem kleju, spryskiwałem wodą. Klej robiłem w małych ilościach - praktycznie osobno do każdego połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Arek77 napisał:

U nie wiązał dłużej ok 60-90 sekund. Z tym, że skałę, przed nałożeniem kleju, spryskiwałem wodą. Klej robiłem w małych ilościach - praktycznie osobno do każdego połączenia.

Tak właśnie będę robił. Ale naprawdę, przed tym klejeniem skały muszę sobie zaparzyć melisy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało się. Kluczem do sukcesu były bardzo dokładne proporcje wody i CX5, dosłownie co do grama. Skała była klejona na mokre powierzchnie i teraz trzyma się bardzo mocno. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tengerimalac napisał:

 Skała była klejona na mokre powierzchnie i teraz trzyma się bardzo mocno. 

Pozdrawiam

Prędzej skała pęknie przy spoinie, niż sam klej puści:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z wydajnością CX 5 ? Mam do sklejenia ok 20 kg suchej skały i będę chciał dokupić jeszcze z 10 kg żywej skały . I moje pytanie czy 2 kg kleju wystarczy czy dla pewności kupić większe opakowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zależy od ilości spoin ale zakładając że jest ich jakaś standardowa ilość i że pewnie nie wszystko od razu pójdzie tak jak trzeba to moim zdaniem 2kg to zdecydowanie za mało. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź ,tak mi się zdawało ,planuje dwa łuki i parę półek i chciałbym żeby się dobrze trzymało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć pod temat. Skałę planuję kleić klejem do skał Aquaforest Stone Fix. Czy jak skleję skałę, że część półek skalnych będzie "w powietrzu" to klej wytrzyma? Nie będzie tak, że po pół roku bądź roku puści? Będzie to wręcz jak monolit po sklejeniu? Oczywiście mówię o porządnym sklejeniu skały nie jakiś tam smark tylko na około miejsce styku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma. On jest jak zaprawa murarska. Zadbaj tylko o stabilną podstawę by cała konstrukcja się nie przechyliła i nie poleciała na szybę.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.