Skocz do zawartości
sosna

Rollermat divy kto ogarnia temat

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Czy ktoś na forum ogarnia temat rollermatow.

 

Szukam kogoś kto mi wykona taki.

Oprócz red sea wszyscy mają płytkie rollermaty.

Mam sump akrylowy i chciałbym rollermat zasilany od góry . mam przykryt sump i nie mogę mieć wiszącego rollermata. W grę wchodzi tylko stojący na nozkach 

Problem jest ze wysokość słupa wody w następnej komorze jest 30cm a jak wyłączę prad to 37.

Jeśli macie kogoś kto robi albo macie namiar  na rolermat który ogarnie przepływ 8k to proszę wrzucie linka albo prywatna wiadomość

Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie chcesz kupić ClariSea wystarczyło by tylko dokleić akrylowe nóżki i masz stojący 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomysłem o tym. Już wolałbym roler clean 200 i tam dokleić nóżki. Rolki duzo tańsze niż w clearsea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, sosna said:

Nie pomysłem o tym. Już wolałbym roler clean 200 i tam dokleić nóżki. Rolki duzo tańsze niż w clearsea

Nie sadze ze są tańsze . Ja kupuje 200m rolki 50cm szerokości w Niemczech i wychodzi to za grosze tylko tnę na trzy części . Ale w każdym bądź razie idzie to zrobić bardzo łatwo . Ja swoją ClariSea przerobiłem bardzo łatwo by odbierała 12k i działa super 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogę prosić o fote na priw?Pewno w rurze wlotowej do rollera wyłamałes szczebelki w sitku?

To masz teraz najbardziej wydajny roller bo reef mat1200 ma tylko 9k przepływu.

Z tego co widziałem to tropic też docina rolki pod wymiar.  Jestem leniwy i wolę gotowe rolki niż ciąć 200m. Dzięki za info. Popatrzę  na clear sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hoom napisał:

Nie sadze ze są tańsze . Ja kupuje 200m rolki 50cm szerokości w Niemczech i wychodzi to za grosze tylko tnę na trzy części . Ale w każdym bądź razie idzie to zrobić bardzo łatwo . Ja swoją ClariSea przerobiłem bardzo łatwo by odbierała 12k i działa super 

Witam

Jakiej gęstości jest ta włóknina?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, JerzyB said:

Witam

Jakiej gęstości jest ta włóknina?

Pozdrawiam 

Była opisana jako 50 ale wydaje mi sie ze jest Max 40 

22 hours ago, sosna said:

To mogę prosić o fote na priw?Pewno w rurze wlotowej do rollera wyłamałes szczebelki w sitku?

To masz teraz najbardziej wydajny roller bo reef mat1200 ma tylko 9k przepływu.

Z tego co widziałem to tropic też docina rolki pod wymiar.  Jestem leniwy i wolę gotowe rolki niż ciąć 200m. Dzięki za info. Popatrzę  na clear sea

Ja zakładam rolki 200m przycinam tylko na szerokości . 200m rolka starcza mi na kilka miesięcy . Ja zrobiłem tak ze powiększyłem otwór w ClariSea i podłączyłem kolankiem rurkę 40mm . Na próbę przepuściłem przez clarisea 16k i wciąż było ok . Pic polega tez na wlukninie musi być trochę o mniejszej przepuszczalności niż orginalna . Jedyna wada takiej wlukniny ze potrafi sie trochę rozciągać a wtedy zmniejsza swoją szerokość i woda przelatuje bokami , ale znalazłem na to sposób wkleiłem wąskie paski acrylu po bokach i wszystko hula. Tu masz zdjęcie mojej clarisea z 200m rolką . Dorobione są z dwóch stron tylko mocowania rolki 

E9B03D7F-D701-42D8-B599-609F94CA0FC1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoom Była opisana jako 50 ale wydaje mi sie ze jest Max 40 

 A mi się wydaje , że to 20ka. Mam rolki 100m  40ki , i wielkością nie odbiegają od Twoich 200m..Chyba , że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tniecie tą włókninę i czy gdzieś w Polsce można zamówić już przyciętą? Bo chodzi mi po głowie pewna konstrukcja, tylko niestety na nietypową szerokość włókniny.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dale napisał:

Panowie jak tniecie tą włókninę i czy gdzieś w Polsce można zamówić już przyciętą? Bo chodzi mi po głowie pewna konstrukcja, tylko niestety na nietypową szerokość włókniny.

Ja tnę sam ostrym nożem. Mój roller byłzaprojektowany pod włókninę teichpoint o szerokości 15cm. Włóknina ma 30cm, a ostatnio dziwnie nawet 30.3-30.5cm, więc trzeba ją ciąć.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.06.2022 o 08:22, Hoom napisał:

Nie sadze ze są tańsze . Ja kupuje 200m rolki 50cm szerokości w Niemczech i wychodzi to za grosze tylko tnę na trzy części . Ale w każdym bądź razie idzie to zrobić bardzo łatwo . Ja swoją ClariSea przerobiłem bardzo łatwo by odbierała 12k i działa super 

Witam czy dał byś mi namiar na rolki

Pozdrawiam

Artur 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Witam

Ja obecnie kupuję tą z linku  myślę , że taniej nie kupisz.  Jest gęsta i ciężko ciąć , ale na mokro nożem do wełny mineralnej daje radę.

Pozdrawiam

https://agromen.pl/agrowlokniny/2672-agrowloknina-biala-11x100m-50g-zimowa.html

Jak dokładnie docinacie pod dany wymiar taką agrowłókninę? Ma ktoś patent jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tnie się tego jak kiełbasę. Ja rysuje linię po obwodzie na dany wymiar . Przykładam nóż i tnę obracając rolką włókniny. Dodam , że jeśli nóż jest mokry idzie lżej .

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2024 o 17:49, JerzyB napisał:

Witam

Ja obecnie kupuję tą z linku  myślę , że taniej nie kupisz.  Jest gęsta i ciężko ciąć , ale na mokro nożem do wełny mineralnej daje radę.

Pozdrawiam

https://agromen.pl/agrowlokniny/2672-agrowloknina-biala-11x100m-50g-zimowa.html

Znalazłem taką co myślicie ?

https://allegro.pl/oferta/geowloknina-do-drenazu-do-nasypow-l-skarp-25m2-14212656875

 

I taką

 

https://allegro.pl/oferta/agrowloknina-perfect-otulina-biala-1-2x50m-40g-uv-14912810716

Edytowane przez Hery (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Hery napisał:

Ta druga się nadaje pierwsza zbyt  gęsta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie geowłóknina a agrowloknina.. hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Hery napisał:

Tylko to nie geowłóknina a agrowloknina.. hmm

Widzisz róznicę , bo ja nie. To agro .

  • łatwo przepuszcza światło, powietrze, wodę oraz składniki mineralne do wnętrza rośliny;
Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa aczkolwiek 50g/M2 jest za gęsta będę testować 40 i 26g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Hery napisał:

Działa aczkolwiek 50g/M2 jest za gęsta będę testować 40 i 26g

Tak trochę gęsta   100m na 5 tygodni starcza. Czterdziestka jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.