Skocz do zawartości
palaeo

Algae Management od Red Sea

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: miałem b. wysokie poziomy fosforanów i azotanów i od jakichś dwóch tygodni stosuję preparat Algae Management NO3:PO4 - X. Czy po osiągnięciu żądanych parametrów mogę przestać to stosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparat rozwiazuje problem a nie przyczynę.

Masz pomysł skad wysokie PO4 iNO3 w zbiorniku? Dojrzewanie? Za duzo pokarmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie chyba nie, bo zbiornik ma ponad dwa lata. Skała też już chyba nie oddaje (częściowo jest na suchej). Co wydaje mi się najprawdopodobniejsze, to po prostu wzrost ryb i innych zwierzaków i związana z tym coraz większa przemiana materii.

Normalnie podpiąłbym preparat pod pompę dozującą, ale wszystkie kanały mam zajęte, natomiast wyjeżdżam na kilka tygodni i ktoś będzie się zajmował akwarium - o ile może wpaść co drugi czy trzeci dzien i dać mrożonkę czy sprawdzić odpieniacz, to nie mogę zawracać głowy codziennym dozowaniem preparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, palaeo napisał:

Czy po osiągnięciu żądanych parametrów mogę przestać to stosować?

Ten preparat to dodatkowy węgiel do akwarium (tak jak VSV czy polimery np. pelety).

Stosujesz w większej ilości, aż do zbicia nutrienów do poziomów jakie chciałbyś utrzymywać. Potem dawkę dostosowujesz tak aby PO4 I NO3 były na założonym poziomie. Tylko musisz pamiętać, że aby to działało oba związki muszą być wykrywalne.... np jak NO3 zbijesz do zera a PO4 będzie wysokie to musisz dodać azotanów i vice versa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Arek77 napisał:

Ten preparat to dodatkowy węgiel do akwarium (tak jak VSV czy polimery np. pelety).

Stosujesz w większej ilości, aż do zbicia nutrienów do poziomów jakie chciałbyś utrzymywać. Potem dawkę dostosowujesz tak aby PO4 I NO3 były na założonym poziomie. Tylko musisz pamiętać, że aby to działało oba związki muszą być wykrywalne.... np jak NO3 zbijesz do zera a PO4 będzie wysokie to musisz dodać azotanów i vice versa.

Dziękuję - właśnie nie do końca wiedziałem, jak ten preparat działa. Na razie i fosforany i azotany mam wykrywalne, choć azotany mogłyby być ciut niższe (są między 5 a 10 ppm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.