Skocz do zawartości
Forest2611

Siwy nalot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,jest to mój pierwszy post więc proszę wybaczyć niedociągnięcia i błędy,w przyszłości na pewno będzie lepiej,a teraz do sedna.Posiadam akwarium Eheim Incpiria 230,akwarium ma 6 miesięcy przeszło już wiele plag jak to na dojrzewającym akwarium.co tydzień sprawdzam wodę testami Combo,praktycznie wszystko trzyma się w normie oprócz wapna i magnezu,wapno 380 i magnez 1150.Mam też pompę dozująca w której używam metodę ballinga.po ostatnich testach musiałem troszkę dodać specyfików,wiem że z w metodzie ballinga składnik A i B trzeba dozować osobno po około godzinie.A teraz o moim problemie.Na szybach osadza się biało siwy nalot którego muszę czyścić z szyb codziennie,a jak by było mało to powstają na skałach ale tylko w najwyższym punkcie bąbelki powietrza.Nie ma żadnego problemu żeby je zdmuchnąć strumieniem wody w pipety do karmienia korali.Chcialem dodać zdjęcia ale mają za duża pojemność.Niebieski światło świeci na 90% a białe na 55%.Lampy led orginalne z akwarium kupione w komplecie,aha ,żadnych bakterii nie leje bo myślałem że to pomoże,ale nie stety nie pomogło.a.mam bakterie Microbe-Lift Specjal Blend.Bardzo proszę o podpowiedzi bo już nie mam siły,korale rosną jak szalone,tylko ten nalot i bąbelki powietrza.

Pozdrawiam wszystkich morszczaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://foto-hosting.pl/

Wrzuć tam zdjęcie i tutaj wklej 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG20220614163935_copy_1024x768.thumb.jpg.e8ca1ea1ccc10f8484b5cfd5e93083bd.jpgIMG20220614164002_copy_1024x768.thumb.jpg.4f53810030e9c9e5f7226a241819eb02.jpg

IMG20220614164038_copy_1024x768.jpg

IMG20220614163911_copy_768x1024.jpg

To wszystko wygląda własnie tak,po odmuchaniu tych bąbelków wystarczy kilka godzin i pokazuja sie ponownie,a nalot na szybie musze czyścić codziennie.Ciekawostką est to że nie widze żadnej plagi typu cjano czy dino,piasek czyściutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jakby coś było z wapnem. Może źle podajesz? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie też tak myślałem,ale balling jest orginalny i rozrobiony z wodą RO według instrukcji, roztwór A i roztwór B podawany jest z godzinną przerwą więc nie ma możliwości żeby się odkładał i nie łączył.Myślałem podawać inne wapno ale nie wiem czy to dobry pomysł.Wapno musie być podawane bo znika z wody wiec jest podarz.Nie mam pojęcia co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle dino :strutin młody zbiornik tyle w temacie ;) musisz dać mu jeszcze czasu

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki wielki Beti,ja wiem jak dino wygląda i to nie dino,w sumie akwarium morskie prowadze 7 lat i nie jedno dino przerobiłem,ale coś takiego mam pierwszy raz,i dlatego tutaj napisałem bo może ktos z forumowiczów też miał taki przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Forest2611 napisał:

Według mnie masz początek dino , ale biały może być przedawkowaniem bakterii lub pożywki,  niektóre drobiazgi pojawiają się po czasie . W dodatku nie sprawdzałem jakie masz światło bo zaczątek glonów często od światła bombelkuje . Ale z ballingiem nie ma nic wspólnego jeśli tak dozujsz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Forest2611 napisał:

.Posiadam akwarium Eheim Incpiria 230

Napisz coś więcej o filtracji i cyrkulacji w akwarium. Jedziesz na kubełku Eheima czy masz sumpa ? Jak wygląda osadzanie się syfu na filtracji mechanicznej (jakakolwiek by nie była)? Masz odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że bakterii nie leje już kilka tygodni bo myślałem że coś to pomoże,w akwarium jest orginalny sump a filtracja to bubble magus curve 7 do tego rolka Clarisea SK-5000 Automatic - GEN 3,pompa obiegowa to jabao 5000 i cyrkulacja tej samej firmy slw-20 światło  oświetlenie LED – 3x hybryda powerLED+;  1x powerLED+ aktyniczny,powiadasz Dino,taki stan mam już około 5 tygodni i nic się nie zmienia, więc jak by to było Dino to dawno by coś już wyszło,a tu żadnych glutów,piasek czysciutki,użyłem żywego piasku i żywej skały od znajomego przygarnolem bo likwidował akwa,skał 6 lat stara.

Edytowane przez Forest2611 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Ten nalot na szybach to od wapna też tak miałem, czyściłem szyby 2x dziennie. 

Jak mi się wapno skończyło kupiłem nowe, dwa trzy dni i znikło. 

To pierwsze albo źle wymieszałem albo taka partia. 

A sump masz oryginalny od Eheima ten kwadratowy? 

A te bąbelki powietrze też to miałem, na początku były tylko bąbelki a potem bąbelki i takie brązowe gluty wyszły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wapń to pierwiastek chemiczny o symbolu CA, masz rację. 

Wapno z kolei to materiał budowlany i chemiczny. 

Wapień skała osadowa. 

Ale wszyscy wiemy o co chodzi 

Wapno:430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co sugerujecie....zmienić wapń na inny ? A co do bąbelków  to tak jak pisałem wyżej,mam je już kilka tygodni i nic więcej się nie robi.Mozliwe że zaczyna się dino ale nie mam żadnych glutów,poprostu bąble powietrza czy gazu,raz jest ich więcej raz mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baling podaje pompa czy z ręki lejesz,jak z ręki lejesz to jest tak czasami że jak się szybko wlejesz wapń to na szybach powstaje też nalot.

A Balinga lejesz czystego czy ze strongami. 

Lejesz może Balinga AF 123+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...ballinga leje z pompy i tylko 123...wiem że jak podasz za szybko drugą dawkę to się zrobi mleko...między pierwszą a drugą dawką jest godzina przerwy,więc powinno być ok,dzisiaj pojadę do sklepu i wezmę inny wapń...zobaczymy co z tego wyjdzie...tak jak Krzysztof 80 napisał...może była partia do niczego.

Edytowane przez Forest2611 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.