Skocz do zawartości
Chupee

Nano tech bio sphere orginal vs fake?

Rekomendowane odpowiedzi

Tematem dzisiejszego sporu są dwa opakowania "kulek" maxspect nano...

Zakupiłem dwa opakowania kulek, pierwsze jakiś czas temu i następne dwa miesiące później. Te pierwsze (po lewej) były zakupione wczesniej "te orginalne1kg" Te drugie natomiast wyglądają jak z cementu i są bardziej sypkie, kształty mniej ostre,  no i logo na worku jest delikatnie inne. Rozmiar tych małych kuleczek w "podróbce2kg" jest większy  Poniżej udostepniam zdjecia jako poparcie mojej teorii genialnej podróbki. Jestem ciekaw czy może miał ktoś taki problem jak ja Pozdrawiam Chupee

Ps. Czekam na odpowiedź

https://photos.app.goo.gl/eE2rYPLukoUwJSXw6

Edytowane przez Chupee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Chupee napisał:

Tematem dzisiejszego sporu są dwa opakowania "kulek" maxspect nano...

Zakupiłem dwa opakowania kulek, pierwsze jakiś czas temu i następne dwa miesiące później. Te pierwsze (po lewej) były zakupione wczesniej "te orginalne1kg" Te drugie natomiast wyglądają jak z cementu i są bardziej sypkie, kształty mniej ostre,  no i logo na worku jest delikatnie inne. Rozmiar tych małych kuleczek w "podróbce2kg" jest większy  Poniżej udostepniam zdjecia jako poparcie mojej teorii genialnej podróbki. Jestem ciekaw czy może miał ktoś taki problem jak ja Pozdrawiam Chupee

Ps. Czekam na odpowiedź

https://photos.app.goo.gl/eE2rYPLukoUwJSXw6

Te ciemne to używane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ariel napisał:

Te ciemne to używane?

Tak używane ale nowe też były ciemniejsze siedziały w filtrze 3 tygodnie.

Tak wyglądały nowe suche z pudełka. 

https://photos.app.goo.gl/Vv7GdzJXt2DH9bVE7

Edytowane przez Chupee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tutaj najbardziej kompetentny będzie Salarias, jego trzeba by zapytać czy spotkał się z taką dystrybucją.

 

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FREY co możesz powiedzieć w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką wiadomość dostałem od sprzedawcy 

Hello Patryk

They are original, we are Maxspect agent in Italy, for now a lot of other companies copied this product but sell with another brand. Since it is made with nano tech pearls that must be treated at very high temperatures before they can be glued, their color is never the same, it varies from batch to batch. I have been importing this product and other nano tech materials for years and neither the spheres nor the blocks have ever the same color, sometimes they are lighter, sometimes darker.

Sincerely 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

trzeba wpisać @luft bym dostał powiadomienie :)

dotarłem do źródła twojej transakcji - Holandia tak?

potwierdzam słowa i ich prawdziwość, które tutaj zacytowałes

produkt jest oryginalny

pozdro

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spróbuję sam bezpośrednio skontaktować się z producentem. To logo i rodzaj wykonania napisu jest nie do końca tak same jak się dobrze przyjrzeć. I rozmiar tych kulek jest dużo większy czyli powierzchnia filtracyjna jest mniejsza może nawet o połowę więc na oko jak jedna kulka miała 54m^2 powierzchni to teraz ma 27m^2 Na logikę nawet biorąc. A jest to towar nie tani więc wymagam jakości i powtarzalności.

Pozdrawiam Chupee 

Nowe wieści od sprzedawcy 

Dostalismy ròwniez feedback od Maxspet na temat:

 

some pieces are darker due to greater burn in the oven.

 

The ceramic clay material varies batch from batch, the clay material is harvested from a quarry, then crushed down to make clay powder.

 

We have requested our supplier to try their best to stabilize the color and size of the pellets, but clay material isn't like plastic, it's harvested from quarry and it's almost impossible to control the color of the final product.

 

Rest assured that the bio-sphere works exactly the same, it's only slight color and pellet size variation. 

 

Teraz to już nie jest masa perłowa a skała z kopalni xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Chupee napisał:

Teraz to już nie jest masa perłowa a skała z kopalni xD

materiał pozyskiwany z kopalni odkrywkowej, przecierany, formowany... skomplikowany, a na pewno czasochłonny proces, a jak to opisali to juz mniej mnie interesuje, w każdym razie baza jest naturalna. Jest kilka czynników które wpływają na to jakie ziarno uzyskuje w danej partii produkcyjnej. 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Chupee napisał:

A jest to towar nie tani więc wymagam jakości i powtarzalności.

Chłopie, robisz z igły-widły że na woreczku inny napis? Bo gdzie indziej zrobiony, albo inna partia, przecież maxspect sam nie robi woreczków.

Ale OK, zacząłeś drążyć temat, bo jest to ważne dla Ciebie, nie przeszkadza mi to, ale zrób to chociaż z głową. To znaczy, rozumiem że nie masz już nowych kulek, wszystkie wrzuciłeś do akwarium, dlatego teraz:

- wybierz po 5 lub 8 kulek starych i nowych,

- wrzuć je do delikatnego roztworu wybielacza żeby zabić bakterie, po dobie moczenia wypłucz porządnie kilka razy i wysusz.

- zważ je, sztuka po sztuce i porównaj stare do nowych

- następnie zmierz ich objętość, najprościej poprzez zanurzenie w cylindrze miarowym (są dosyć tanie na allegro)

Znając wagę i objętość będziesz wiedział dużo więcej o nich - poznasz gęstość.

Potem, przewlecz je przez żyłkę, tak by dało się je szybko wyciągnąć.  Zanurz suche do tegoż cylindra, poczekaj aż nasiąkną dobrze (nie wiem, godzinę może) i błyskawicznie wyjmij je wszystkie, zobaczysz ile wody wchłonęły. Porównaj te dwie partie w ten sposób a będziesz miał podstawy mówić że mają więcej lub mniej powierzchni. Bo na chwilę obecną, po prostu marudzisz...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dale napisał:

Zanurz suche do tegoż cylindra, poczekaj aż nasiąkną dobrze (nie wiem, godzinę może)

Dobrze by było jeszcze wodę podgrzać, aby uwolnić nagromadzone w kanalikach powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi na pewno. Ważne by były takie same warunki. Ale przy termometrach, to nie problem, ale ja wychowałem się na książkach Sękowskiego :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.