Skocz do zawartości
Tomek1987

Deltec AP600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem swoj pierwszy odpieniacz i pytanie moze glupie... jak go ustawic? Kupilem uzywke. Powinien byc zanurzony do ktorego miejsca? Pompa zanurzona czy nie ? Na jakim poziomie woda... ? 

image.jpeg

Czy w korpusie ma byc woda?? Do tej pory mialem tunze 9004 i nie bylo zadnego problemu, a teraz powiem szczerze... nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP600nto odpieniacz zewnętrzny (ale może stać w sumpie). To oznacza ze jego wydajność nie zależy od zanurzenia.

Ogólnie tego odpieniacza nie trzeba jakoś bardzo regulować, ale jeśli chcesz to musisz dokupić zawór i zamontować na trójniku. Regulując zaworem możesz lekko spiętrza poziom wody w komorze odpieniacza


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tester napisał:

AP600nto odpieniacz zewnętrzny (ale może stać w sumpie). To oznacza ze jego wydajność nie zależy od zanurzenia.

Ogólnie tego odpieniacza nie trzeba jakoś bardzo regulować, ale jeśli chcesz to musisz dokupić zawór i zamontować na trójniku. Regulując zaworem możesz lekko spiętrza poziom wody w komorze odpieniacza

Czyli zrzut wody z komina ma byc wprost do odpieniacza? Dobrze rozumuje ? A co z pompa? Moze byc zanurzona czy ma pracowac poza woda ? Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda miałem APF600 a nie AP600 ale to podobna konstrukcja.

U mnie przez rok odpieniacz stał poza sumpem, oczywiście z pompą poza wodą. Dopiero później wstawiłem odpieniacz do sumpa, bo brakowało mi miejsca w szafce.

Spływ nie moze iść całkowicie przez odpieniacz, bo wtedy urządzenie będzie bardzo wrażliwe na zmiany np karmienie.

Idealne rozwiązanie to albo trójnik na spływie, albo osobna pompa zasilająca odpieniacz. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2022 o 12:07, Tester napisał:

Ja co prawda miałem APF600 a nie AP600 ale to podobna konstrukcja.

U mnie przez rok odpieniacz stał poza sumpem, oczywiście z pompą poza wodą. Dopiero później wstawiłem odpieniacz do sumpa, bo brakowało mi miejsca w szafce.

Spływ nie moze iść całkowicie przez odpieniacz, bo wtedy urządzenie będzie bardzo wrażliwe na zmiany np karmienie.

Idealne rozwiązanie to albo trójnik na spływie, albo osobna pompa zasilająca odpieniacz. 

Rozumiem, ale nie ma problemu, zeby ten odpieniacz stal w wodzie i pompa byla zanurzona (orginalna pompa dsc600)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też  chce się zapytać o odpieniacz

planuje przesiadkę na 250l w obiegu i nie duży sump 40x50x40

zwłaszcza AQUA MEDIC M3 lub L3 mnie zainteresował (nie znalazłem na forum  informacji)

ma niewielkie rozmiary podstawy

używa ktoś?

czy lepiej inny

tak wiem znalazłem kilka takich zapytań

aquamedic.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Alddo napisał:

Witam

Też  chce się zapytać o odpieniacz

planuje przesiadkę na 250l w obiegu i nie duży sump 40x50x40

zwłaszcza AQUA MEDIC M3 lub L3 mnie zainteresował (nie znalazłem na forum  informacji)

ma niewielkie rozmiary podstawy

używa ktoś?

czy lepiej inny

tak wiem znalazłem kilka takich zapytań

aquamedic.jpg

Znam kilka osób co miały AM i nie narzekały , ale jak ze wszystkim czasami bubel się trafi . Ja miałem z pompą zewnętrzną model juz zapomniałem , w pierwszy dzień poszedł do reklamacji , bo brakowało uszczelki w pompie , na uszczelkę czekałem tydzień.  Ale muszę przyznać że był cichy a miałem pompę starą,  teraz te z trójką z tyłu są ciche . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.