Skocz do zawartości
JerzyB

Nasze hobby , a ceny energi.

Rekomendowane odpowiedzi

Zacisnąć zęby , i do lasu po chrust  z kat ja to znam . Tj. tak zwana dobra zmiana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo doradza ocieplać domy :D Śmieją się ludziom prosto w "ryj" 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Aquaman napisał:

Ministerstwo doradza ocieplać domy :D Śmieją się ludziom prosto w "ryj" 

Abstrahując od cen ocieplenia i robocizny i "tajmingu" tej wypowiedzi to ocieplenie przeciez to podstawa. Wiele było ludzi co nie ocieplali bo opał był tani albo jarali smieciami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sith114 napisał:

Abstrahując od cen ocieplenia i robocizny i "tajmingu" tej wypowiedzi to ocieplenie przeciez to podstawa. Wiele było ludzi co nie ocieplali bo opał był tani albo jarali smieciami ;)

Tylko zobacz jaki styropian jest drogi :D Niech rząd ta na to pieniądze jak są tacy mądrzy :)

Znowu ludzie zaczną palić śmieciami. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacisnąć zęby , i do lasu po chrust  z kat ja to znam . Tj. tak zwana dobra zmiana. 

K...a dodaje jak węgla nie ma . Kto to wymyślił ? Zośka czy Pinokio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem z cenami energi nie tylko jest w PL . Masakrycznie dużo jest likwidowanych zbiorników w Anglii . Kupuje teraz wszystko co mi brakuje na ebay za grosze . Np. kupiłem dziś pompę duo 12k maxspecta za 500zł pompa prawie nowa . Kumpel prowadzi sklep akwarystyczny . Mówi mi ze prawie wszystko sie nie sprzedaje . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, albanos72 napisał:

 

 

I co ma Tusk do tego? Mamy 7lat dobrej zmiany  i co , narzekamy . Nie chcę straszyć , ale to Pinokio przyczyni się do likwidacji naszych zbiorników. Jak by co , to jest węgiel w aptece , ale bez dotacji.

 

Pozdrawiam 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władować w zbiornik 15-20tys i w efekcie podwyżek prądu sprzedać go za 5 tys :D Wolałbym już te akwarium trzymać niż myśleć, że sprzedałem go za grosze 

Jak ktoś chce wystartować z akwarium morskim to akurat świetny okres. Całe zestawy idą za śmieszne pieniądze 

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie sprzedam , ale będę wegetował . Mało ośw. mało ryb i zero koralowców. A już uwieżylem dobrej zmianie i zrobiłem DIY na ledach Cree duże słońce. Teraz to tylko 40%mocy będzie można wł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JerzyB napisał:

Też nie sprzedam , ale będę wegetował . Mało ośw. mało ryb i zero koralowców. A już uwieżylem dobrej zmianie i zrobiłem DIY na ledach Cree duże słońce. Teraz to tylko 40%mocy będzie można wł. 

Zawsze można zrobić Fish Only. 

Czasami oglądam "Akwarium" na Animal Planet. Sztuczna rafa źle nie wygląda i można poszaleć. Nie wiem jak z czyszczeniem takiego zbiornika. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Aquaman napisał:

Władować w zbiornik 15-20tys i w efekcie podwyżek prądu sprzedać go za 5 tys :D Wolałbym już te akwarium trzymać niż myśleć, że sprzedałem go za grosze 

Jak ktoś chce wystartować z akwarium morskim to akurat świetny okres. Całe zestawy idą za śmieszne pieniądze 

Niby ta, ale w moim przypadku to pójście na kompromis wymiar cena a potem się okazuje ze oszczędność jest śmieszna… ale jeszcze zerkam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku , to koszta pomniejszone , bo dużo DIY. Nie było pomysłem , by nie płacić . Ale jeszcze mam rozum i jak energia wzrośnie trzy krotnie , to wolę jechać na wczasy  ze znajomą z forum , a  w domu?   rybki niech sobie radzą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JerzyB napisał:

I co ma Tusk do tego? Mamy 7lat dobrej zmiany  i co , narzekamy . Nie chcę straszyć , ale to Pinokio przyczyni się do likwidacji naszych zbiorników. Jak by co , to jest węgiel w aptece , ale bez dotacji.

 

Pozdrawiam 

 

Wrzuciłem Słońce Peru zwanego królem Europy bo to on po części odpowiada za ten syf co mamy w Europie i Polsce. Teraz się wymądrza co zrobić z inflacją jak był przy władzy to nie miał przycisku hipokryta jeden.  Główny winowajca to Niemcy i UE, ich polityka zielonego nieładu doprowadziła do tego co teraz mamy.  Ciesz się Jurek że masz najtańsze paliwo w UE i jedne z najtańszych cen energii. Ciekawe co by było gdyby poprzednia ekipa rządziła. Czy Turów by jeszcze działał i czy by była Baltic Pipe. W sumie pytanie retoryczne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum , że to 7rok bobrej zmiany. I nadal wina Tuska. To Pinokio krzyczał pierwszy o embargo dla Rosji , nie wiedział , że nie mamy węgla  , gazu .? Po co mi taki urzędnik , który tylko obiecuje , że żyje się coraz lepiej ? Nie myślałem że takich ciężkich czasów doczekam. A władza olewa pieniądze z Uni . Bo przecież to państwo pisowskie i tylko oni mają rację.  Myślę że doczekam  czasu  jak będą rozliczeni. 

Ja bym ich rozczelał. 

Screenshot_2022-07-21-13-37-19-950_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, albanos72 napisał:

Wrzuciłem Słońce Peru zwanego królem Europy bo to on po części odpowiada za ten syf co mamy w Europie i Polsce. Teraz się wymądrza co zrobić z inflacją jak był przy władzy to nie miał przycisku hipokryta jeden.  Główny winowajca to Niemcy i UE, ich polityka zielonego nieładu doprowadziła do tego co teraz mamy.  Ciesz się Jurek że masz najtańsze paliwo w UE i jedne z najtańszych cen energii. Ciekawe co by było gdyby poprzednia ekipa rządziła. Czy Turów by jeszcze działał i czy by była Baltic Pipe. W sumie pytanie retoryczne....

Za rządów platformy nie było takiej inflacji, to po pierwsze, Turowa nikt nigdy nie chciał zamknąć, kto Ci takich głupot naopowiadał, to po drugie, po trzecie n powiedz mi proszę w jaki sposób Tusk odpowiada za to co mamy w Polsce i Europie? Czyżby on rządził ? Najtańsze paliwo i energię? Hmm, porównaj sobie wartość nabywczą zarobków w Polsce i Europie. A co by było gdyby poprzednia ekipa rządziła? No cóż, ja nie wiem, a Ty skąd masz tę wiedzę? Futurolog czy wróżka? Jeszcze jeśli chodzi o przyciski.... był taki jeden co z karnistrami latał i opowiadał o cenach paliwa, gdzie on dzisiaj jest? Obecny premier lata i opowiada o węglu i gazie. Ja wiem co się dzieje w węglu, 30 lat w tym siedzę i znam historię od ostatnich lat komuny. Napiszę Ci tak, ciesz się, że obecna ekipa rządzi dopiero od siedmiu lat, bo gdyby rządziła wcześniej to nawet tych kopalń co teraz są już by nie było. Począwszy od nasłanych swoich ludzi w zarządach, a skończywszy samej eksploatacjj.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko glupiec, albo wyznawca pisu nie wie co się dzieje.  Napisałem temat i się  zobaczy ,  pod koniec roku, jak nasz pinokio nas chroni.   Co tu czekać do końca roku. K...a idę do sklepu i cukru nie ma . 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak się stało jak przypuszczałam,

temat zrobił się polityczny… myśle ze teraz tu jego miejsce :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Beti napisał:

No i tak się stało jak przypuszczałam,

temat zrobił się polityczny… myśle ze teraz tu jego miejsce :)

IHMO najlepiej zamknąć i tyle. Zawsze znajdą się popierający rząd jak i jego zaciekli krytycy, a to w końcu forum o akwarystyce.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakiś próg bólu a raczej poczucie wydatków które są komfortowe dla niego. 

U mnie Tauron proponuje na przyszły rok cenę 1,39 zł za kWh (oferta stałej ceny z opłatą handlową) - opcja tylko do lipca 2023 a potem się zobaczy. 

Podwyżka już znaczna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na to wpływu , ale wątek jest w odpowiednim miejscu.

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Danielj napisał:

Za rządów platformy nie było takiej inflacji, to po pierwsze, Turowa nikt nigdy nie chciał zamknąć, kto Ci takich głupot naopowiadał, to po drugie, po trzecie n powiedz mi proszę w jaki sposób Tusk odpowiada za to co mamy w Polsce i Europie? Czyżby on rządził ? Najtańsze paliwo i energię? Hmm, porównaj sobie wartość nabywczą zarobków w Polsce i Europie. A co by było gdyby poprzednia ekipa rządziła? No cóż, ja nie wiem, a Ty skąd masz tę wiedzę? Futurolog czy wróżka? Jeszcze jeśli chodzi o przyciski.... był taki jeden co z karnistrami latał i opowiadał o cenach paliwa, gdzie on dzisiaj jest? Obecny premier lata i opowiada o węglu i gazie. Ja wiem co się dzieje w węglu, 30 lat w tym siedzę i znam historię od ostatnich lat komuny. Napiszę Ci tak, ciesz się, że obecna ekipa rządzi dopiero od siedmiu lat, bo gdyby rządziła wcześniej to nawet tych kopalń co teraz są już by nie było. Począwszy od nasłanych swoich ludzi w zarządach, a skończywszy samej eksploatacjj.

Za rządów Platformy nie było wojny na Ukrainie, dwóch lat covida i cudownej polityki energetycznej UE. Nie było też inflacji na całym świecie jak ta.  Był tylko taki dobrobyt że 3 miliny ludzi wyjechało za chlebem. Może i masz rację z tym Tuskiem zwanym królem Europy on był w UE tylko szatniarzem  i wykonawcą poleceń z Berlina więc wkład w ten syf co teraz jest ma mały.  Wróżką nie jestem ale łatwo przewidzieć gdzie  PO by latało po wytyczne i co by się działo w kraju, każdy zdrowo myślący w Polsce to wie. Smęcisz coś o tym że wiesz co się w górnictwie dzieje od 30 lat a zapomniałeś już kto kopalnie pozamykał i na czyje naciski, kto strzelał do protestujących górników? Tam gdzie czerpiesz wiadomości pewno powiedziano że Kaczyński na polecenie Ziobry.  

Tutaj niedoszły prezydent mówi co trzeba z Turowem zrobić ale pewno na kanale który oglądasz tego nie pokazali. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, albanos72 napisał:

Za rządów Platformy nie było wojny na Ukrainie, dwóch lat covida i cudownej polityki energetycznej UE. Nie było też inflacji na całym świecie jak ta.  Był tylko taki dobrobyt że 3 miliny ludzi wyjechało za chlebem. Może i masz rację z tym Tuskiem zwanym królem Europy on był w UE tylko szatniarzem  i wykonawcą poleceń z Berlina więc wkład w ten syf co teraz jest ma mały.  Wróżką nie jestem ale łatwo przewidzieć gdzie  PO by latało po wytyczne i co by się działo w kraju, każdy zdrowo myślący w Polsce to wie. Smęcisz coś o tym że wiesz co się w górnictwie dzieje od 30 lat a zapomniałeś już kto kopalnie pozamykał i na czyje naciski, kto strzelał do protestujących górników? Tam gdzie czerpiesz wiadomości pewno powiedziano że Kaczyński na polecenie Ziobry.  

Tutaj niedoszły prezydent mówi co trzeba z Turowem zrobić ale pewno na kanale który oglądasz tego nie pokazali. 

 

Widzę, że masz obiektywne źródła informacji. Nie kompromituj się nimi, bo nawet zawzięci poplecznicy rządu mają dość tych kłamstw i manipulacji. Według Ciebie kto nie z Pis to zły. Pisząc o smęceniu, nie znając mnie, nie wiedząc czym się zajmuję, stawiasz się w  pozycji zwykłego żula , który nie znajdując argumentów ani nie znając realiów próbuje mnie zakrzyczeć, ale to Ci się nie uda.  Co do kopalń, sprawdź sobie drogi kolego dane dotyczące restrukturyzacji kopalń i wtedy wpadniesz w zdumienie kto, kiedy i ile kopalń zamknął. Strzelali do górników? Kolejna propagandowa zagrywka, strzelała policja, tak, ale do wandali i kiboli, od których odcięły się w Jastrzębiu i związki tam działające i załogi. Jeśli to "strzelanie" do górników tak Cię zezłościło to cóż powiesz na to co wyrabia obecnie policja z protestującymi, z aresztowaniami wieńców na pomnikach, czy ochroną jednej z ulic w Warszawie... Za Tuska też tak było? Który to z posłów chodził po Sejmie z uzbrojoną ochroną? Pora coś więcej przeczytać i pooglądać prócz TVP. Polsat lub TVN. 

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatwiardziałemu wyznawcy PiSu nic nie przeszkadza , Nawet kosmiczna cena energii . Pożyje taki człowiek jeszcze i się przekona . Że coś nie tak poszło. To co się stało i staje , to wyłącznie wina PiS.

..... ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.