Skocz do zawartości
MarcinH

Skarpety filtracyjne jakiej firmy polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiej firmy polecacie skarpety filtracyjne i ile mikronów wybrać? Warto zainwestować w takie rozwiązanie? Proszę o plusy i minusy takiego rozwiązania bo jestem na etapie zamawiania sumpa i nie wiem czy wklejać uchwyty na skarpety czy nie.

Pozdrawiam Marcin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz filtrację czysto mechaniczną to zastanowił bym się w Twoim przypadku nad rollermatem... Oszczędność pracy, lepsza stabilność działania, mniejsza konieczność "poświęcania uwagi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, MarcinH napisał:

Witam, jakiej firmy polecacie skarpety filtracyjne i ile mikronów wybrać? Warto zainwestować w takie rozwiązanie? Proszę o plusy i minusy takiego rozwiązania bo jestem na etapie zamawiania sumpa i nie wiem czy wklejać uchwyty na skarpety czy nie.

Pozdrawiam Marcin 

Podobno szybko się zapychają i często trzeba prać.
Dlatego zrezygnowałem z tego i założyłem zwykłe damskie skarpetki rajstopowe. 50 par (czyli 100 sztuk) za 40zł :) 
Płuczesz powiedzmy co 2-3 dni i po kilku razach wyrzucasz. Ogromna oszczędność.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram @dadario, ze skarpetami jest tylko zabawa, co chwilę będziesz musiał jej płukać, pomyśl o rollermacie.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skarpety filtracyjne zrobione z białej agrowłókniny ogrodniczej. Im więcej prane tym bardziej się mechacą i lepiej działają. IKoszt niewielki  nie szkoda wyrzucić jak się porwą. Na rolera nie wszędzie jest miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rollermat to fajna sprawa tylko te koszty. Raczej skupię się na skarpetkach, które będę myć i liczę, że dadzą radę. Rozumiem, że powiedzmy firmowe skarpety typu red sea bądź aquaforest wytrzymają znacznie dłużej tym bardziej, że wyglądają na solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rollermat też nie jest taki "bezobsługowy", ja mam komorę w sumpie na szerokość 12cm i długość 50, do której przelew jest górą, tam, na podporze jest wata akwarystyczna. Przerabiałem skarpety i ich obsługa wymaga za dużo czasu, a wymiana na nowe jest kosztowna. Operacja z watą zajmuje mi 11 sekund i kosztuje grosze. Polecam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy ta skarpeta, ile mikronów i jaka wata? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowłem się na rollermat i zakupiłem BUBBLE MAGUS ARF-L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.