Skocz do zawartości
MarcinH

Pompa obiegowa Jebao MDP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zakup pompy obiegowej Jebao MDP 5000 bądź MDP 6000 do akwarium 480l. 

Jaką wydajność wybrać? Chyba, że wystarczy Jebao MDP 3500?

Proszę również o ocenę samej pompy, czy  warto, nie warto, czy może lepiej kupić inną obiegówkę.

 

Pozdrawiam Marcin

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z akwarii mam u siebie od 5 lat DCP 6500 przy 400 litrach wody w obiegu. Spisuje się świetnie, chodzi na 80% jest niesłyszalna i bezproblemowa. W szczepkarium przy 200 litrach od roku mam wspomnianą MDP 3500.  Również jestem zadowolony.  Do twojego litrażu kupiłbym MDP 8000.  Powinna się spisać znakomicie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę jednak tą mocniejszą pompę 6000l. Pompa z tego co wyczytałem ma podłączenie na wąż 32 mm bądź na skręcanie 40 mm. Jak lepiej podłączyć, 32 mm elastycznie czy 40 mm na sztywno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MarcinH napisał:

Wezmę jednak tą mocniejszą pompę 6000l. Pompa z tego co wyczytałem ma podłączenie na wąż 32 mm bądź na skręcanie 40 mm. Jak lepiej podłączyć, 32 mm elastycznie czy 40 mm na sztywno?

Bierz 8 lub 10 , będzie ciszej . Mam na 240l 6 ale maxspect,  będę zmieniał na jebao 5-6 . Bierz mocniejszą   będziesz mógł pod jedną pompę podłączyć filtry czy co tam chcesz.  Zamienię na maxspect bo w przeciągu 6 miesięcy ( tak mniej więcej ) druga pompa mi pada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, pompa którą wybrałem z tego co wyczytałem ma podłączenie na wąż 32 mm bądź na skręcanie 40 mm. Jak lepiej podłączyć, 32 mm elastycznie czy 40 mm na sztywno?

Nie chcę dusić pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma możliwość podłączenia tak, albo tak więc podłącz jak ty chcesz, nie będzie to powodowało duszenia pompy.

Mam MDP 3500 te pompy mają możliwość ustawienia % mocy działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to tak, że przy mniejszej średnicy będą większe opory niż przy większej? Czy w tym przypadku to bez różnicy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, ale samo podłączenie to nie wszystko ważna jest jeszcze odległość i wysokość na jaką pompa musi pompować wodę, ilość i rodzaj kolanek . Jak masz standardowe rozwiązanie sump pod zbiornikiem to jak weźmiesz tą pompę  6000 będziesz musiał ustawić ją na wyższy procent mocy a jak weźmiesz tą 8000 to na niższych obrotach będzie działała. Jak chcesz coś jesz do niej podłączyć jakiś filtr przepływowy, lampę uv czy coś to lepiej weź większą tylko sprawdź wymiary czy się zmieści do przegrody w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem ale ja pytam o coś zupełnie innego. Pytam o konkretny przypadek, jak będzie lepiej podłączyć pompę jebao MDP 6000 na sztywno 40 mm czy elastycznie 32 mm bo takie dwie opcje ma ta pompa. Które podłączenie będzie lepsze, patrząc pod kątem wydajności i nie ograniczania przepływu pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zawsze połączone wężem silikonowym. Ma to dwa plusy, pierwszy że jest niesłyszalna bo nie przenosi żadnych drgań. Drugi to łatwość demontażu do czyszczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na sztywno podłączoną MDP jest niesłyszalna. Na 10 cm rurki wystający z pompy mam wklejony śrubunek więc demontaż też jest łatwy. Podsumowując podłączyłbym tak jak ci wygodniej. Pod względem wydajności bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaka jest różnica między DCP a MDP?

Przede wszystkim czy mozna ją regulować od 30% do 100% co 1 %

Bo w opisach ma tylko 10 stopniową skale regulacji

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.