Skocz do zawartości
MarcinH

Rozmiar akwarium do korekty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamówiłem akwarium o wymiarach 160 x 50 x 50 i zaczęły się wątpliwości czy nie powiększyć jeszcze delikatnie zbiornika bo mam jeszcze możliwość korekty.

Mój zamysł jest taki by uzyskać efekt kawałka rafy na oceanie czyli trochę skały na środku akwarium jako jedna konstrukcja bądź dwie oddzielne konstrukcje i reszta to pustka wokół. 

I teraz zastanawiam się czy nie zwiększyć głębokości akwarium do 60 cm? Czy może zostawić szerokość 50 cm a wydłużyć jeszcze akwarium do 180 cm? Wiem, że najlepszą opcją jest powiększenie obu wymiarów ale trzeba mieć umiar. Dlatego przy planowanym przez mnie efekcie co będzie lepsze, powiększenie głębokości do 60 cm czy wydłużenie akwarium do 180 cm? Pokolców nie planuję tylko same małe rybki dlatego proszę to również wziąć pod uwagę.

Czekam na Wasze propozycje. 

Pozdrawiam Marcin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość maksymalna jak się da. A jeśli chodzi o wysokość.....akwa morskie powinno być szersze niż wyższe -chodzi o uzyskanie głębi, woda morska skraca perspektywę. Jeśli masz możliwość to zrób szersze niż wyższe. Ja osobiście zostawiłbym 50 przy szerokości 50.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o głębokości miałem na myśli szerokość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum 60 jak możesz 70 czy 80 warto ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi tylko zmiana w obrębie w/w wymiarów. Lepiej iść w długość czy szerokość by uzyskać oczekiwany efekt przestrzeni i pustki wokół kawałka rafy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcinH napisał:

W grę wchodzi tylko zmiana w obrębie w/w wymiarów. Lepiej iść w długość czy szerokość by uzyskać oczekiwany efekt przestrzeni i pustki wokół kawałka rafy?

Ja bym szedł w szerokość,  nawet kosztem wysokości. Łatwiej jest coś sensownego ułożyć ze skały jak jest szerszy baniak , ale da się też jak będzie 50 a długie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zwiększyć szerokość - będziesz miał większe pole do popisu z zaaranżowaniem tej wyspy. Nie wiem jak planujesz mieć ustawione akwarium, jeżeli typu peninsula (czyli oglądane z trzech stron) to tym bardziej wąskie akwarium będzie źle wyglądało.

Edit

Właśnie wyświetliło mi się na FB akwa 170x70x45

Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku

Edytowane przez chris_ek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim akwa miałem 55cm szerokości i to było zdecydowanie za mało, teraz mam 85cm i głębia jest ok. Chociaż i tak każdy jest zdziwiony jak popatrzy od boku - patrząc od przodu wydaje się, że ma max 50cm. Przy 160cm długości zrobiłbym z 70cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Cheilon napisał:

Ja w poprzednim akwa miałem 55cm szerokości i to było zdecydowanie za mało, teraz mam 85cm i głębia jest ok. Chociaż i tak każdy jest zdziwiony jak popatrzy od boku - patrząc od przodu wydaje się, że ma max 50cm. Przy 160cm długości zrobiłbym z 70cm.

Tez mam 55 obecnie nowe chciałem 60. Ale stwierdzam raz się żyje 70 to będzie ten przeskok gdzie poczuje różnice a litrów dojdzie dosłownie pare :) 

60x55x50 zamieniam na 80x70x40/45. 
 

Glebia robi swoje. Jak jesy możliwość pchalbym do oporu tych cm ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko ile można postawić na podłogówce bo tak naprawdę to waga całości mnie ogranicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma postawione większe akwarium na wodnym ogrzewaniu podłogowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2022 o 09:45, sith114 napisał:

Tez mam 55 obecnie nowe chciałem 60. Ale stwierdzam raz się żyje 70 to będzie ten przeskok gdzie poczuje różnice a litrów dojdzie dosłownie pare :) 

60x55x50 zamieniam na 80x70x40/45. 
 

Glebia robi swoje. Jak jesy możliwość pchalbym do oporu tych cm ;) 

Rób 120 długie będzie lepiej.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie stanęło na wymiarze 160 x 75 x 60 cm. Oby podłogówka wytrzymała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.