Skocz do zawartości
adrian42

Jaka lampa do 30-40l?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar odpalić nanorafe 30-40litrow.

Proszę o poradę w kwestii wyboru lampy.

Przejrzałem ofertę sklepów i takie lampy mi wpadły w oko:

-zetlight Lancia za1201 19w 1100lm fajne sterowanie,

-fluval sea marine lub fluval sea nano LED 20/22w i po 850lm, fajne sterowanie, 3lata gwarancji na plus,

-aqualitgher marine 3 22w najwięcej lumenów bo aż 1480lm, brak sterowania bez dedykowanego sterownika, też nie wiem jak z gwarancją.

-qube 30 wiem tylko że ma 30w nie znalazłem informacji ile lumenów, a sterowanie?

Generalnie budżet to tak do 600zl może istnieje coś lepszego w tym budżecie? Zależy mi na gotowej lampie dyi odpada.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Mój sąsiad ma kostkę 35l i tam świeci Kessil A80 nawet fajnie to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysztof80, hmm kesil dobra firma ale tylko rok gwarancji? Szkoda że nie ma wbudowanych wschodów/zachodów. Nie znalazłem informacji ile ma lumenów i lekko przekracza budżet -ale taka różnica jest jeszcze do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spectra ZK99400 zobacz jeszcze 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takiej kostce mialem maxspecta jump, ale nowa większy budżet, chyba ze nie pogardziłbyś używana to może coś znajdziesz. świeciło to zacnie na takim maluchu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokomag o to faktycznie musiałaby się trafić używana... Pewnie ładnie świeci ale też dużo większą moc ma 65w.

Dzięki za wiadomosc

Na tą chwilę jakoś mi najbliżej do tego aqualitgher marine 3 ze względu na cenę i moc bo ponad 1400lumenow...

Ktoś coś jeszcze doradzi?

Fluval na plus 3lata gwarancji plus sterownie z telefonu ale tylko 850lm.

@Aquamana ta spectre można gdzieś aktualnie tanio wyrwać? Bo widziałem że ona była dużo tańsza niż teraz co mi się wyświetla. 

A z alliexpress pewnie jakiś podatek czy clo dolicza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adrian42 napisał:

musiałaby się trafić

Czasem warto poczekać... dozbierać niż x razy zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adrian42 napisał:

Kokomag o to faktycznie musiałaby się trafić używana... Pewnie ładnie świeci ale też dużo większą moc ma 65w.

Dzięki za wiadomosc

Na tą chwilę jakoś mi najbliżej do tego aqualitgher marine 3 ze względu na cenę i moc bo ponad 1400lumenow...

Ktoś coś jeszcze doradzi?

Fluval na plus 3lata gwarancji plus sterownie z telefonu ale tylko 850lm.

@Aquamana ta spectre można gdzieś aktualnie tanio wyrwać? Bo widziałem że ona była dużo tańsza niż teraz co mi się wyświetla. 

A z alliexpress pewnie jakiś podatek czy clo dolicza? 

Ciężko właśnie. Na olx tego pełno było. Ceny rosną. Była po 100 zł pamiętam. Z AliExpress wlicza czasami przesyłkę czasami darmowa. Musisz zobaczyć. Podatku nic nie wlicza. Kilka razy już zamawiałem z Chin. 

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest 

Aqua-Medic Aquarius 30 plus, widziałem w sklepie nad akwarium też fajnie świeci. 

Koszt około 800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Krzysztof80 napisał:

Jeszcze jest 

Aqua-Medic Aquarius 30 plus, widziałem w sklepie nad akwarium też fajnie świeci. 

Koszt około 800zł

To jest to? http://sklep.aquamedic.pl/qube-30.html

Też widziałem ale nie wiem ile lumenów czy jest mocna czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawać tyle kasy na tak małą lampkę do takiego litrażu?? Mija się z celem. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tą lampę tą najmniejszą. 

26797_0_copy_800x800.jpg

22 minuty temu, Aquaman napisał:

Wydawać tyle kasy na tak małą lampkę do takiego litrażu?? Mija się z celem. 

Ja wczoraj też wydałem 1000€ na skałę i też można napisać to się mija z celem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Krzysztof80 napisał:

Chodzi o tą lampę tą najmniejszą. 

26797_0_copy_800x800.jpg

Ja wczoraj też wydałem 1000€ na skałę i też można napisać to się mija z celem. 

O ta lampa to jest moc ponad 2500lumenow ale 1000zl

Ale tak jak aquaman napisał nie chce do takiego litrażu wydawać tyle za lampe

29 minut temu, Aquaman napisał:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich wymienionych wolał bym dozbierać i kupić maxspect jump wersja blue.  Mam i ładnie świeci , jest niesłyszalna a to wielki plus , sterowanie bardzo dobre . W dodatku lampa z przyszłością  , bo przy zmianie litrażu na wiekszy dokupisz drugą i baniak ogarnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Krzysztof80 napisał:

Chodzi o tą lampę tą najmniejszą. 

26797_0_copy_800x800.jpg

Ja wczoraj też wydałem 1000€ na skałę i też można napisać to się mija z celem. 

Na lampe nie mija się z celem za skałe wątpliwej jakości zachwalanej przez pana z sklepu morskiego jak najbardziej mija ;) No chyba ze masz wiecej szczescia niz rozumu i sie trafila fajna skała :D Ale te wszelkie premium cuda co miałem okazje widzieć ostatnio w sklepach to nie były warte tych 30 zł co jakas marco rock jest warta ;P

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ariel napisał:

Z tych wszystkich wymienionych wolał bym dozbierać i kupić maxspect jump wersja blue.  Mam i ładnie świeci , jest niesłyszalna a to wielki plus , sterowanie bardzo dobre . W dodatku lampa z przyszłością  , bo przy zmianie litrażu na wiekszy dokupisz drugą i baniak ogarnie .

Dzięki, dobry argument trzeba myśleć przyszlosciowo ale i tak to droga ale dobra lampa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sith114 napisał:

Na lampe nie mija się z celem za skałe wątpliwej jakości zachwalanej przez pana z sklepu morskiego jak najbardziej mija ;) No chyba ze masz wiecej szczescia niz rozumu i sie trafila fajna skała :D Ale te wszelkie premium cuda co miałem okazje widzieć ostatnio w sklepach to nie były warte tych 30 zł co jakas marco rock jest warta ;P

Masz rację te wszystkie skały w sklepach to nie skała, nie wydał bym ani 1€.

Ja kupiłem 15kg sucha Indonezja i 25kg żywa Indonezja zamawiana przez farmę DE JONG. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, adrian42 napisał:

Dzięki, dobry argument trzeba myśleć przyszlosciowo ale i tak to droga ale dobra lampa:)

Wydasz raz i będziesz miał spokój   , w dodatku duża moc więc jak skręcisz na 50% będziesz miał duże pole manewru na suwakach więc kolor dobierzesz jaki tobie pasuje a nie taki jak musi być bo lampa będzie na max mocy . 

Lampe fluval nano 20W również miałem nad baniaczkiem fluval flex 34l chodziła w szczycie na max a nad flex 54l miałem dwie.  Wtedy trochę zszedłem z białego,  sterowanie dziecinne proste i dobrze działa.  Dużo używek na ebay za połowę ceny . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chwialek napisał:

Czasem warto poczekać... dozbierać niż x razy zmieniać.

Dokładnie tak, ale moim głównym zbiornikiem jest 240l z paletkami. 

Kiedyś miałem 63l morskie i jakoś to hulało niecałe 2lata (do awarii prądu i wyjazdu świątecznego 2w1).

Teraz chce małą kostkę do dziecięcego pokoju i nie za miliony monet i też nie gotowy zestaw od Aquael (bez obrazy bo to bardzo dobra firma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, adrian42 napisał:

Dokładnie tak, ale moim głównym zbiornikiem jest 240l z paletkami. 

Kiedyś miałem 63l morskie i jakoś to hulało niecałe 2lata (do awarii prądu i wyjazdu świątecznego 2w1).

Teraz chce małą kostkę do dziecięcego pokoju i nie za miliony monet i też nie gotowy zestaw od Aquael (bez obrazy bo to bardzo dobra firma).

To skup się na optymalizacji i by baniak był cichy . W gotowcach i tak połowę sprzętu trzeba wymienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ariel napisał:

Wydasz raz i będziesz miał spokój   , w dodatku duża moc więc jak skręcisz na 50% będziesz miał duże pole manewru na suwakach więc kolor dobierzesz jaki tobie pasuje a nie taki jak musi być bo lampa będzie na max mocy . 

Lampe fluval nano 20W również miałem nad baniaczkiem fluval flex 34l chodziła w szczycie na max a nad flex 54l miałem dwie.  Wtedy trochę zszedłem z białego,  sterowanie dziecinne proste i dobrze działa.  Dużo używek na ebay za połowę ceny . 

Masz rację lepiej kupić mocniejsza i ja skręcić a w razie czego to można ją podkręcić i korale będą szczęśliwe. Do tego lampa nie na maxa powinna dłużej pochodzić. 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Krzysztof80 napisał:

Chodzi o tą lampę tą najmniejszą. 

26797_0_copy_800x800.jpg

Ja wczoraj też wydałem 1000€ na skałę i też można napisać to się mija z celem. 

Tylko zobacz jaki on ma zbiornik :D To moja lampa kosztowała 900 zł do 250l. Fakt używka. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydać do 600pln, to weź poprostu którą kolwiek z tych co mieszczą się w budżecie. One i tak sa z grubsza podobne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja.

Pooglądałem filmiki na yt i miałem już zamówić nową spectra nano 30w 265zł z chin, ale pojawiło sie u nas ogłoszenie używanej reef flare xs 40w za 300zł.

Pisałem/dzwoniłem do ogłoszeniodawcy ale nie odbiera i nie odpisuje.

Poczekam do końca dnia jak nie uda się tego reef flare to będzie spectra.

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie moim tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lampe od RF ale wersje pro m, robi robote nie powiem. 300pln dobra cena, nowke chyba z 800pln trzeba liczyc bez ramienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.