Skocz do zawartości

Historia edycji

Arek77

Arek77

18 godzin temu, Ariel napisał:

Pytanie za 100 punktów.  Jak chcesz zbic no3 bez po4 ? I gdzie wyczytałeś że jedno starczy ? 

 

Da się zbić NO3 bez PO4......tworząc strefy beztlenowe (w zbiorniku z naturalną skałą lub w sumpie w miejscach o słabszej cyrkulacji) bakterie rozłożą NO3 do wolnego azotu, który się ulotni w powietrze. Natomiast z fosforem tego się nie zrobi.

 

9 godzin temu, MiloXis napisał:

Moim zdaniem jeśli miałem PO4 i nagle zniknęło to coś je skonsumowało. Za jakiś czas ulegnie rozkładowi i odda P04. Z podbijaniem P04 na starcie bym się wstrzymał. Jak podasz za dużo to pojawią się glony.  Dzisiaj mierzyłem PO4 i mam 0,07 ppm, nie podawałem do akwarium nic od ostatniego testu. 

Właśnie.... PO4 musisz " fizycznie" usunąć z wody w przeciwieństwie do NO3. Można to zrobić na kilka sposobów: podmiany, adsorber lub w postaci odpienionych "bakterii" przy metodzie probiotycznej stosując dodatek węgla I pilnując aby i PO4 I NO3 były na jakimś wykrywalnym określonym poziomie.

Arek77

Arek77

18 godzin temu, Ariel napisał:

Pytanie za 100 punktów.  Jak chcesz zbic no3 bez po4 ? I gdzie wyczytałeś że jedno starczy ? 

 

Da się zbić NO3 bez PO4......tworząc strefy beztlenowe (w zbiorniku z naturalną skałą lub w sumpie w miejscach o słabszej cyrkulacji) bakterie rozłożą NO3 do wolnego azotu, który się ulotni w powietrze. Natomiast z fosforem tego się nie zrobi.

 

8 godzin temu, MiloXis napisał:

Moim zdaniem jeśli miałem PO4 i nagle zniknęło to coś je skonsumowało. Za jakiś czas ulegnie rozkładowi i odda P04. Z podbijaniem P04 na starcie bym się wstrzymał. Jak podasz za dużo to pojawią się glony.  Dzisiaj mierzyłem PO4 i mam 0,07 ppm, nie podawałem do akwarium nic od ostatniego testu. 

Właśnie.... PO4 musisz " fizycznie" usunąć z wody w przeciwieństwie do NO3. Można to zrobić na kilka sposobów: podmiany, adsorber lub w postaci odpienionych "bakterii" przy metodzie probiotyczne stosując dodatek węgla I pilnując aby i PO4 I NO3 były na jakimś wykrywalnym określonym poziomie.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.