Skocz do zawartości
MiloXis

Milo's Reef 120L

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Danielj napisał:

Jeśli to test saliferta patrzymy z boku fiolki. 

A ja mam na testach Salifetr od góry :D

spacer.png


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Aquaman napisał:

A ja mam na testach Salifetr od góry :D

spacer.png

Taaaa, a zauważyłeś, że to test na PO4 ? Przeczytaj instrukcję do NH3 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Danielj napisał:

Taaaa, a zauważyłeś, że to test na PO4 ? Przeczytaj instrukcję do NH3 

Sory :D faktycznie z boku. Dziwnie to robią. Jeden test tak drugi inaczej. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Aquaman napisał:

Sory :D faktycznie z boku. Dziwnie to robią. Jeden test tak drugi inaczej. 

Dlatego czytamy instrukcje :)

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Danielj napisał:

Dlatego czytamy instrukcje :)

 

Mam różne testy różnych firm i praktycznie wszystkie od góry się sprawdza. Może jakby były bokiem to lepiej by się odczytywało wyniki :D Bo te Salifetra kolory to czasami padaczka. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. Znowu wyrwałeś  się do odpowiedzi i zwracasz komuś uwagę nie mając wiedzy. A tyle wałkowane było o kompetentnych wypowiedziach :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje czytam :-D

Ale wracając do tematu. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czumu mam nadal NH3 skoro N02 niewykrywalne?

Taki poziom jest bezpieczny dla zwierzaków i jest to normalne?

IMG_0311.thumb.jpg.b1102e6662f931764ea5988f9ed346ad.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, jacekS napisał:

Widzisz. Znowu wyrwałeś  się do odpowiedzi i zwracasz komuś uwagę nie mając wiedzy. A tyle wałkowane było o kompetentnych wypowiedziach :huh:

Człowieczku mały idź na dwór się trochę przewietrzyć :)

I nie kieruj już odpowiedzi w moją stronę bo mnie to zbytnio nie interesuje :)

Pozdrawiam 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MiloXis napisał:

Taki poziom jest bezpieczny dla zwierzaków i jest to normalne?

 

Test saliferta wykrywa dwie formy amoniaku gazowy, rozpuszczony w wodzie NH3 i jonowy NH4. Przy niskim pH więcej będzie amoniaku rozpuszczonego w wodzie (NH3) co jest bardziej niebezpieczne bo ta forma amoniaku "zjada"tlen z wody I w szybkim czasie prowadzi do niedotlenienia zwierząt. W naszych słonych akwariach pH rzadko spada poniżej 8,0 (przynajmniej w teorii;)) tak więc powinna dominować forma jonowa. 

Amoniak obecny jest w każdym zbiorniku tylko w ilościach niewykrywalnych dla testów kropelkowych - jest na bieżąco "przerabiany" przez bakterie do NO3.

Ze zdjęcia wnioskuję, że kolor odpowiada poziomowi - poniżej 0,15 ppm, więc nie jest to poziom, ktòry mógłby być toksyczny dla zwierząt.....chyba, że źle odczytałem kolor ze zdjęcia i poziom NH3/NH4 jest w przedziale 0,15-0,2 i nagle mocno spadło by pH.... to wtedy mógłby być problem.

A po za tym, do zrobienia próbki wzorcowej użyłeś wody RODI I stąd próbka wyszła przeźroczysta..... spróbuj zrobić test na czystej solance i wtedy poròwnaj:) -będzie bardziej reprezentatywnie.

 

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Aquaman napisał:

Człowieczku mały idź na dwór się trochę przewietrzyć

Bez iskierek,  czym się denerwujesz ? Moje odpowiedzi mają jakieś podstawy , bez nich nie pisze. Pomyłka czy nie , nie ma już starych forum , są  tylko nasze baniaki i reklamy . I nie ma czym się denerwować jak nie ma się racji . 

Ps @Beti masz możliwość,  więc proszę o usunięcie konta . Z góry dziękuję. A następnego rekinka przystosuj do jedzenia tak jak pisałem.  

 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ariel napisał:

Bez iskierek,  czym się denerwujesz ? Moje odpowiedzi mają jakieś podstawy , bez nich nie pisze. Pomyłka czy nie , nie ma już starych forum , są  tylko nasze baniaki i reklamy . I nie ma czym się denerwować jak nie ma się racji . 

Ps @Beti masz możliwość,  więc proszę o usunięcie konta . Z góry dziękuję. A następnego rekinka przystosuj do jedzenia tak jak pisałem.  

 

Kolega Daniel mnie poprawił. Więc się nie denerwuje... Denerwuje mnie tylko kolejny głupi komentarz ze strony jacka. Pisze chyba tylko po to żeby dosrać. Dajcie mu odznakę szeryfa. 

Chyba zrobię tak jak ty i usunę konto. Jedna niekompetenta osoba mniej. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Arek77 napisał:

Test saliferta wykrywa dwie formy amoniaku gazowy, rozpuszczony w wodzie NH3 i jonowy NH4. Przy niskim pH więcej będzie amoniaku rozpuszczonego w wodzie (NH3) co jest bardziej niebezpieczne bo ta forma amoniaku "zjada"tlen z wody I w szybkim czasie prowadzi do niedotlenienia zwierząt. W naszych słonych akwariach pH rzadko spada poniżej 8,0 (przynajmniej w teorii;)) tak więc powinna dominować forma jonowa. 

Amoniak obecny jest w każdym zbiorniku tylko w ilościach niewykrywalnych dla testów kropelkowych - jest na bieżąco "przerabiany" przez bakterie do NO3.

Ze zdjęcia wnioskuję, że kolor odpowiada poziomowi - poniżej 0,15 ppm, więc nie jest to poziom, ktòry mógłby być toksyczny dla zwierząt.....chyba, że źle odczytałem kolor ze zdjęcia i poziom NH3/NH4 jest w przedziale 0,15-0,2 i nagle mocno spadło by pH.... to wtedy mógłby być problem.

A po za tym, do zrobienia próbki wzorcowej użyłeś wody RODI I stąd próbka wyszła przeźroczysta..... spróbuj zrobić test na czystej solance i wtedy poròwnaj:) -będzie bardziej reprezentatywnie.

 

Zrobiłem test na czystej solance wynik taki sam jak w akwarium.  Kolor lekko mętny. 

IMG_0312.thumb.jpg.90c3ff253f021dcdda978f423943eb5d.jpg

Pozostaje mi tylko ustabilizowanie KH, Ca ,Mg. Zacznę troszkę więcej karmić aby rozwinęła się większa pojemność biologiczna i N03 było na poziomie ok 2-3.

PH mam bardzo stabilne 8:00, 12:00, 22:00 -  8,2 w domu działa rekuperacja i stężenie C02 jest na niskim poziomie ok.  550 ppm.  Utrzymuje się tak przez 24h chyba, że włączę piekarnik to wtedy potrafi podskoczyć 1200-2500 ppm. Zawsze podbija placek na drożdżach oraz chleb na zakwasie. Skok jest chwilowy, po 4-5 h wraca do normy.  Muszę wtedy sprawdzić ph w zbiorniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MiloXis napisał:

PH mam bardzo stabilne 8:00, 12:00, 22:00 -  8,2

Czym mierzysz pH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Ariel napisał:

Ps @Beti masz możliwość,  więc proszę o usunięcie konta . Z góry dziękuję. A następnego rekinka przystosuj do jedzenia tak jak pisałem.  

Ludziska eeee trochę mnie nie było pare godzin i już szarpanina :Ddajcie już spokój  nic nie będę usuwać!! 
dajta se na luz :popo:

:wine:No i po kłopocie ;)

18 godzin temu, Aquaman napisał:

Kolega Daniel mnie poprawił. Więc się nie denerwuje... Denerwuje mnie tylko kolejny głupi komentarz ze strony jacka. Pisze chyba tylko po to żeby dosrać. Dajcie mu odznakę szeryfa. 

Chyba zrobię tak jak ty i usunę konto. Jedna niekompetenta osoba mniej. 

duże chłopiska eeee… ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Arek77 napisał:

Czym mierzysz pH?

Sprawdzam takim testem. Skala jest co 0,2 

IMG_0315.jpg.27d32079046ec9d654445a373157b9c7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ruszeniu biologii i zwiększeniu karmienia 2x 0,05 miarki suchego w zeszłym tygodniu parametry mi się wyzerowały N03 i P04 - 0. Teraz daje 3 x 0,05 miarki + 1 kropelka pożywki dla bakterii codziennie od 6 dni. Testy na P04 i NO3 wykonam jutro. 

Co do Mg, Ca i KH to udało mi się podbić Mg z 1170 na 1350, KH podbijam powoli obecnie mam 7,7 wcześniej 6,7 planuje tak na 8,5 docelowo. Używam Tropic Marin Carbocalcium (KH+Ca) .  KH się ładnie podbija ale Ca praktycznie stoi w miejscu z 370 na 385, wiec chyba będę musiał zapodać samo Ca

Z dobrych wiadomości mam otrzymać jutro stelaż. Blat z kamienia mam nadzieję, że będzie do piątku. Powoli planuje pierwsze zakupy. Akwarium kręci się 9 tydzień.  

Wstępnie myślę o 

1x Krewetka szkarłatna

1x Ślimak turbo

1x Ślimaka nassarius

Czy na mój litraż ok 100 L netto mogę mieć docelowo 2 krewetki? Słyszałem, że wtedy są bardziej odważne.  Jak pisałem na początku nie planuje ryb

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MiloXis napisał:

Po ruszeniu biologii i zwiększeniu karmienia 2x 0,05 miarki

Tak z ciekawości.....co to za miarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Arek77 napisał:

Tak z ciekawości.....co to za miarka?

0,05 ml łyżeczka dołączona no suchego pokarmu. 

IMG_0359.thumb.jpg.aa31ac185da78de7763f303bec872277.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MiloXis napisał:

Po ruszeniu biologii i zwiększeniu karmienia 2x 0,05 miarki suchego w zeszłym tygodniu parametry mi się wyzerowały N03 i P04 - 0. Teraz daje 3 x 0,05 miarki + 1 kropelka pożywki dla bakterii codziennie od 6 dni. Testy na P04 i NO3 wykonam jutro. 

Trochę odważny jesteś karmiąc puste akwarium.:)... odpieniacz dużo syfu wywala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Arek77 napisał:

Trochę odważny jesteś karmiąc puste akwarium.:)... odpieniacz dużo syfu wywala?

Odpieniacz mam obecnie wyłączony.

Pomimo podawania pokarmu wyniki dzisiejsze NO3 - 0 oraz P04-0. Czy to tak powinno być?  Sprawdziłem również N02-0

Podaję sproszkowany pokarm dla SPS wiec zakładam, że jest bogaty w białko i zawiera mało P04. W akwarium zero glonów, okrzemków czyściutko. 

Nie widzę aby pokarm zalegał na skałach albo na piasku, jest mocno pomarańczowy wiec raczej bym widział :-D

Czy to możliwe, że populacja bakterii na bieżąco zjada wszystko co podam i nie ma co zwiększać. Sam nie wiem co robić.

IMG_0362.jpg.721fb3a2f4e67320d4b76c096e2e3364.jpg1896773620_IMG_0364(1).jpg.7fca31ce86d45cf8949363466f2d99a7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MiloXis napisał:

Podaję sproszkowany pokarm dla SPS wiec zakładam, że jest bogaty w białko i zawiera mało P04

Głównym źródłem fosforanów jest właśnie wysokobiałkowy pokarm.

3 godziny temu, MiloXis napisał:

Czy to możliwe, że populacja bakterii na bieżąco zjada wszystko co podam i nie ma co zwiększać. Sam nie wiem co robić.

Prawdopodobnie tak się dzieje.....tylko, że te bakterie zasiedlają skałę I namnażają się zwiększając swoją masę - fosfor kumuluje się właśnie w rozrastającej się masie bakterii. Aby pozbyć się fosforanòw w ekosystemu jakim jest akwarium, trzeba część tych bakterij usunąć np poprzez odpieniacz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam rozumieć ile karmić moje puste akwarium :-D.  Włączyłem odpieniacz nic nie pienił. Obecnie mam troszkę wyżej niż w instrukcji ale powietrze ustawione na maxa, pracuje na sucho. Jak zacząłem systematycznie zwiększać dawkę jedzenia to powoli zaczęła się pojawiać lekka piana w kubku. Jutro wykonam testy na N03 i PO4  i zobaczymy. Mieszam teraz mokry pokarm z suchym. Jutro stawiam akwarium na stoliku i jadę w sobotę po ślimaki i krewetki.

Obecnie w zbiorniku nie mam plag. Zauważyłem tylko czarny falujący nalot na skale, który utrzymuje się w takiej formie już 2-3 tygodnie. Czy pomoże mi ktoś z identyfikacją?  

IMG_0415.thumb.jpg.15338556f0a79dfe7b5e3cfb44aafcf7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam stolik. Trochę jeszcze roboczo. Czekam na płytę meblową. Stolik zaprojektowany pod akwarium 100x55x55. 

68519211610__B56CA3D8-2C58-4355-ADF3-610E989AED33.thumb.jpg.9931d9c31419b962fdbfdd0caa74df10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zakupy za mną

Euphyllia paraancora, Briareum i Dunka.  Nie planowałem ale dostałem w gratisie caulastrea miętową. Do tego 2 ślimaki Tectus, ale jeszcze z 4 planuje kupić. 

Koral są mega napompowane. Nie sądziłem, że tak szybko się zaaklimatyzują. Zdjęcie na 2 dzień. 

 

IMG_0489.jpg.342549709a94b6e0a64805bb3256e72f.jpgIMG_0495.jpg.b099c886aa3af439d187f396ee2c682f.jpgIMG_0491.jpg.beb640c954c254ab2ed0fd4e16eb42ba.jpgIMG_0492.jpg.af498974052edefee8deecf076c2722d.jpg

Do tego pierwsza inwazja. Wydaje mi się, że są to Hydroidy. Czy mam je zostawić czy już z nimi walczyć? Nie mam ich dużo.

Akwarium planuje bez ryb wiec Acreichthys Tomentosus odpada.  

1962334124_IMG_0497(2).thumb.jpg.b2db970dc88b74fb38e9a8aebf347c81.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.