Skocz do zawartości
MiloXis

Milo's Reef 120L

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zaczyna wyglądać. Udało mi się uporządkować kable. Pojawiły się 4 nowe ślimaki oraz 2 cukierki. 

IMG_0569.thumb.jpg.f8265b4e21b80abcdcae8de7de63df8b.jpg

IMG_0572.jpg

IMG_0577.thumb.jpg.0b07a4a91eb4f14da08ca1b0be723b79.jpg

No i taki robaczek w piasku się pojawił. Nie wiem czy pożyteczny czy nie. 

IMG_0564.jpg

IMG_0509.thumb.jpg.fcc7a6dbaec7dcd858b555e5396ea5d1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powierzchni wody Ci pływa jakiś film czy to jakieś odbicie? :D

Robaki jak najbardziej pożyteczne. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek się kręci. Planuje podmiany 10% 3 razy w miesiącu.

Obecnie widzę konsumpcje Ca, KH, Mg, podmiana 10% nie jest wstanie zaspokoić poziomu jaki chce trzymać. Zastanawia się na przejściem na sól Red Sea Pro jak skończę obecne wiaderko.

Obecnie karmie płynnymi pokarmami AF ok. Mieszam ok 5 ml pokarmów z 2 butelek co 2 dzień. Do tego aminokwasy AF co 3 dzień plus 0,05 ml miarki suchy pogram dla korali AF.

Parametry stabilne bez żadnych nagłych skoków. Braki, które widzę na testach Hannką i kropelkowych suplementuje przez 2-3 dni aby uzyskać poziom jaki sobie obrałem. NO3 i PO4 uzupełniam z butelki jeśli jest taka potrzeba. W tym miesiącu planuje zakupić krewetkę wiec będę zmuszony karmić codziennie.  Alg wapiennych brak. Pierwszy test ICP wody morskiej zaplanowałem na ten miesiąc. 

KH-8,1 Ca-425 Mg-1365 P04-0,03 N03-2,1 Ph-8,1 

No i teraz pytanko. TDS pokazuje 0 ale..... obecnie w wodzie RO zaczynam wykrywać krzemiany na teście kropelkowym. Pierwszy test był 0,1 ppm teraz kolejna produkcja wody RO rośnie i jest 0,2 ppm.

W systemie RO i akwarium mam wkład na krzemiany. Obecnie wymieniłem w systemie RO wkład na krzemiany (poziom w wodzie RO nie spadł po wymianie) minęły 3 miesiące od włożenia.  W akwarium zaraz też miną 3 miesiąc, wiec wymienię na nowy.

Ogólnie żywicę wymienia się jak na TDS pokaże 1 ale od innego akwarysty słyszałem, że żywicę wymienia się jak w akwarium pojawią się okrzemki. 

Na anglojęzycznych forach wyczytałem, że pierwsze co żywica przepuszcza to są właśnie krzemiany i TDS pokaże 0.

Jakie są wasze doświadczenia z wymianą żywicy. Kiedy ją wymieniacie?????????

IMG_0571.thumb.jpg.3a7878bfd362f7c1adb28819887188c9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiem tak, krzemiany wzrosły na teście do 0,2 i pojawiły się okrzemki na pisaku. Doszedłem wiec sam, że jak test pokazuje 0,1 lub pojawią się okrzemki na piasku to wtedy muszę wymienić żywicę. 

 

Korale zaczęły mi trochę marudzić. 

Catalaphyllia nie pompuje się tak jak na zdjęciach wyżej max połowa z tego. Dozuje jak zawsze All for reef 2,5 ml rano i wieczorem. Czy może częste wkładanie rąk do akwarium może być tego przyczyną? Używam jednorazowych krótkich rękawic Planuje zakupić take 90 cm jednorazowe.

Mam problem z magnezem skacze jak nie wiem co po podmianach. Sprawdziłem dzisiaj płynem kalibracyjny i przekłamuje na pierwszym teście 60 za dużo na kolejnym 100.  Zamawiam nowy test. Jutro wysyłam pierwsze ICP.  

Większy problem mam z nową euphylia. Przestała się pompować. Wychodzi z szkieletu jest lekko napompowana ale nie tak ja w pierwsze dni jak była u mnie. Fotka w środku po ok 24h od karmienia fitomix z pokarmem dla lps. Rozumiem, że takie przykurczenie i otwarcie mordki jest normlane? Ogólnie widzę jak bardzo  powoli zanika mi miękka tkana z szkieletu a koral przestał się pompować na full. Inna euphylia napompowana aż pęka ale jest umieszczona wyżej, w połowie akwarium ta na piasku na początku. Czy światło może być problem? Myślę aby ją przestawić jeszcze wyżej obecnie jest 5 cm nad piaskiem. jakieś pomysły?

N03-3,2 Po4 0,05 Ca 420, Kh 8,4 Mg - sam już nie wiem ostatnio pokazało 1320 a potem 1410. Zasolenie 34,5 

IMG_0677.jpg

IMG_0734.jpg

IMG_0737.jpg

Koral był dipowany przed włożeniem do akwarium. W naczyniu nie znalazłem żadnych pasożytów i nie widzę tez nic na koralu. 

Edytowane przez MiloXis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podmianie i podaniu jodu korale zaczęły się bardziej pompować. Dodatkowo karmie euphylia red Sea AB i pompuje się z dnia na dzień coraz bardziej. Może uda mi się nią uratować. Dostałem wyniki ICP i nie jest idealnie.  Na pewno 2-3 podmiany co 2-3 dni zrobię.  Wywaliłem z akwarium i systemu RO wkład na krzemiany. Jestem zawiedzony tym produktem. Wymieniam zgodnie z instrukcją i truje mi akwarium. Porażka!  Rdzę zauważyłem na pompce do przygotowania solanki. Używam jest może 1 raz w tygodniu i już rdza! Porażka.  Mam zamiar to reklamować. Czy na braki w mikroelementy warto zakupić buteleczki i uzupełnić? Może mi ktoś doradzić?

 

 

IMG_0773.jpg

IMG_0775.jpg

IMG_0774.jpg

IMG_0776.jpg

IMG_0777.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MiloXis napisał:

Czy na braki w mikroelementy warto zakupić buteleczki i uzupełnić? Może mi ktoś doradzić?

Myślę, że regularne dozowanie odrobiny jodu i żelaza nie zaszkodzi. Po za tym jest w miarę ok. Z tym, że dozując cokolwiek musisz wiedzieć, że lepiej mieć niedobór niż nadmiar.   Z innymi pierwiastkami poczekaj do następnego testu ICP - wtedy zobaczysz tendencję - których pierwiastków ilość rośnie, a których spada.

Jeśli chodzi o przekroczenia Cu, Zn i Al są one tak niewielkie, że nie mają negatywnego wpływu na osadę - gożej, jeśli ich ilość z czasem będzie rosła.

7 godzin temu, MiloXis napisał:

Na pewno 2-3 podmiany co 2-3 dni zrobię.

Z tymi podmianami to ostrożnie w tak młodym systemie, wg mnie, jeśli dodasz trochę jodu I żelaza, nie są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zakupiłem buteleczkę Fe, I za 7 tygodni ponowne ICP aby sprawdzić czy dozuje odpowiednią dawkę.

Z podmianami masz racje wiec zrobię 1 raz  w tygodniu.  Mimo, że nie mam dużo korali to na 2 dzień po podmianie korale są zawsze bardziej napompowane. 

Krewetki w końcu wyszły z norki po 2 tygodniach i są zdecydowanie bardziej śmiałe

IMG_0802.thumb.jpg.a43002c991821c9eb827531f54a80479.jpg

Nowe korale 

IMG_0797.jpg.bd75fade77b9f1397004821875af3f28.jpgIMG_0798.jpg.de66b727e58f0e22f38aa7f6f5006161.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już ponad rok. Akwarium nadal mam i ma się dobrze. Mam od 5 tygodni jedną upartą gonioporę różowa i za diabły nie chce się do końca otworzyć. Zmieniałem miejsce robiłem ICP i nic. 

IMG_2220.jpg

Zdjęcie zbiornika

IMG_2221 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.