Skocz do zawartości
MiloXis

Przeźroczyste coś na RRR - identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o identyfikację. Akwarium zalane ok 4 tygodnie temu, święcę oszczędnie. 

Pozdrawiam, 

IMG_0196.thumb.jpg.af6f6c7f1d7a454b7e01333b242e8d54.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurówka


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aquaman napisał:

Rurówka

Gdzie widzisz  rurówkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Ariel napisał:

Gdzie widzisz  rurówkę ?

A to białe / przezroczyste po lewej stronie to co to jest? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Aquaman napisał:

A to białe / przezroczyste po lewej stronie to co to jest? 

Co prawda patrzę na telefonie a wzrok już nie ten , ale rurowki tam nie widzę :huh:. A te przezroczyste ciągnie się od prawej do lewej jak dobrze patrzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220723_174554.jpg.468e346c8c0cefa06eacd0129809f20b.jpg

Dzika rurówka. Tak mi mówiło tutaj   kilka osób jak sie pytałem na początku przygody z akwarium. 

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Aquaman napisał:

IMG_20220723_174554.jpg.468e346c8c0cefa06eacd0129809f20b.jpg

Dzika rurówka. Tak mi mówiło tutaj   kilka osób jak sie pytałem na początku przygody z akwarium. 

Więc źle tobie powiedzieli . Zresztą oprócz garstki osób co mają doświadczenie , odpowiadają osoby co wczoraj baniak założyli i jeszcze nie wiedzą co i jak , przez to między innymi takie osoby jak ty co chcą się czegoś dowiedzieć muszą dużo kopać by znaleźć jedno ważne zdanie z hałdy śmieci .

Zwróć uwagę że zaznaczyłeś tylko część tego co tam jest . Szukaj , bo mam wrażenie że zależy tobie na znalezieniu odpowiedzi nie tylko na to co zadał autor tematu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ariel napisał:

Więc źle tobie powiedzieli . Zresztą oprócz garstki osób co mają doświadczenie , odpowiadają osoby co wczoraj baniak założyli i jeszcze nie wiedzą co i jak , przez to między innymi takie osoby jak ty co chcą się czegoś dowiedzieć muszą dużo kopać by znaleźć jedno ważne zdanie z hałdy śmieci .

Zwróć uwagę że zaznaczyłeś tylko część tego co tam jest . Szukaj , bo mam wrażenie że zależy tobie na znalezieniu odpowiedzi nie tylko na to co zadał autor tematu .

Masz rację, to nie jest rurówka. 

Ja tam nie widzę robaka(pierścienicy) tuby i pióropusza. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotknij to palcami i powiedz jakie jest odczucie. Albo to glon albo gąbka (duże różnice w dotyku).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dla syna napisał:

Dotknij to palcami i powiedz jakie jest odczucie. Albo to glon albo gąbka (duże różnice w dotyku).

 

:czapkizgłów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Ariel napisał:

Więc źle tobie powiedzieli . Zresztą oprócz garstki osób co mają doświadczenie , odpowiadają osoby co wczoraj baniak założyli i jeszcze nie wiedzą co i jak , przez to między innymi takie osoby jak ty co chcą się czegoś dowiedzieć muszą dużo kopać by znaleźć jedno ważne zdanie z hałdy śmieci .

Zwróć uwagę że zaznaczyłeś tylko część tego co tam jest . Szukaj , bo mam wrażenie że zależy tobie na znalezieniu odpowiedzi nie tylko na to co zadał autor tematu .

Chętnie się od Ciebie dowiem co to jest w takim razie :)


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Aquaman napisał:

Chętnie się od Ciebie dowiem co to jest w takim razie :)

@dla syna ładnie to opisał,  krótko i na temat . Gąbki potrafią tak się rozrastać , jak się je dotknie to są miękkie i śliskie . Natomiast korzenie Caulerpa , odrazu dodam że są różne jej odmiany i znacznie się różnią liśćmi od siebie to mają podobne korzenie i w tym przypadku bardzo podobne do tego co jest na zdjęciu.  Różnica w dotyku jest taka że nie są śliskie i są twardsze , jednak przezroczyste korzenie mogą być na tyle rozłożone,  że będą również miękkie.  

Może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof80 trafił w dziesiątkę, to jest martwy glon. Naprzerzucałem się skały RRR i na wielu kawałkach to jest. Można powiedzieć, że to nic złego ani dobrego, raczej -  obojętnego. Nie ma więc powodów do niepokoju.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.