Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nadal nic,jak pisałem,wydaje mi się,że przeciska się tylko czysta woda.Zaznaczyłem poziom i jutro zobaczę czy ubywa zasypu,jeśli n ie to muszę to przerobić jakoś.

Rozebrałem filtr i okazało się,że po pierwsze kolanko tej rurki puszczonej w dół ma oryginalny otwór,pewnie odpowietrzający a poza tym na dole zrobiło się bardzo gęste błotko i chyba będzie trudno je przepchnąć ? Czyli jak myślałem,woda szła bokiem.

Jacek,jak rozwiązujesz przejrzystość wody jak ta papka wpada do wody ?

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, inmar napisał:

Czyli jak myślałem,woda szła bokiem.

Jacek,jak rozwiązujesz przejrzystość wody jak ta papka wpada do wody ?

Idzie bokiem bo ten reaktor nie jest szczelny, jest typu przelewowego. Ja mam troszkę inną konstrukcję i pompa wtłaczając wodę wypycha błotko.

Jak masz błotko na dnie to za słabo mieszasz.

Błotko podajesz do sumpa tam gdzie są największe zawirowania wody. Możesz w pobliżu odpieniacza albo do roller mata.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktor jest szczelny,musi być bo by woda się zakwasiła.Tam jest kolanko w dół,ale ma otwór u góry by nie zrobił się syfon,tak to wymyślili.Zatkałem ten otwór,poskładałem wszystko i już chodzi dobrze,błotko leci i szybko się zrobiło 8,3 bo spływało grawitacyjnie.Szybka przeróbka i już stoi.Kore ma jedną pompkę z ustawieniem 144 razy na dobę  więc będzie mi szło co 10 minut.Na razie ustawiłem 10ml na dobę,nie wiem czy to dużo czy mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, inmar napisał:

Reaktor jest szczelny,musi być bo by woda się zakwasiła.Tam jest kolanko w dół,ale ma otwór u góry by nie zrobił się syfon,tak to wymyślili.Zatkałem ten otwór,poskładałem wszystko i już chodzi dobrze,błotko leci i szybko się zrobiło 8,3 bo spływało grawitacyjnie.Szybka przeróbka i już stoi.Kore ma jedną pompkę z ustawieniem 144 razy na dobę  więc będzie mi szło co 10 minut.Na razie ustawiłem 10ml na dobę,nie wiem czy to dużo czy mało.

Te 10ml wydaje się mało.Dawkę musisz ustalić sam po odczytach ph. U mnie 8,25 po nocy.  Najważniejsze, że już leci.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,za mało a jeszcze mam długi wężyk więc musi przepchnąć.Ustawiłem na 1ml co godzinę i będę obserwował na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę to inaczej rozwiązać,kalkmikser nie jest zupełnie szczelny,woda się przeciskała przez oś silniczka i musiałem wyłączyć,powstawało widocznie duże ciśnienie.Problemem był też wzrost Kh,ale faktycznie miałem najwyższy wzrost Ph.Ma ktoś pomysł jak rozpracować mój kalkmikser ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, inmar napisał:

Ma ktoś pomysł jak rozpracować mój kalkmikser ?

https://www.aquariumspecialty.com/my-reef-creations-nilsen-reactor.html. Ja mam coś w tym stylu.

Twojego reaktora nie da uszczelnić.   Możesz go spróbować napełnić proszkiem w 90 %  ale bez pompy dozującej podłączonej do  pomiaru PH to będzie słabe rozwiązanie.

Ja ustawiłem sobie w lajonie 8,35 i generalnie mam stałe ph w akwarium. Zobaczymy jak często proszek trzeba będzie dosypywać? 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie musi mieszać,ja mam w tym moim wolne mieszadełko więc papka robi się bardzo gęsta,ciężko ją przepchać przez wężyk i pewnie dlatego robi się duże ciśnienie.Pomyślałem i tak chyba spróbuję odwrócić kierunek,będę wyciągał pompką błotko a podciśnienie będzie zasysać RO o ile nie zassie też powietrza przez oś silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Jacek56 napisał:

https://www.aquariumspecialty.com/my-reef-creations-nilsen-reactor.html. Ja mam coś w tym stylu.

Twojego reaktora nie da uszczelnić.   Możesz go spróbować napełnić proszkiem w 90 %  ale bez pompy dozującej podłączonej do  pomiaru PH to będzie słabe rozwiązanie.

Ja ustawiłem sobie w lajonie 8,35 i generalnie mam stałe ph w akwarium. Zobaczymy jak często proszek trzeba będzie dosypywać? 

@Jacek56  Jeśli możesz to napisz co to za pompa , i jaką ma wydajność.  .Mam MW DIY napęd magnetyczny , ale wydaje mi się , że mieszanie pompą jest wydajniesze.. Więc mogę przerobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, JerzyB napisał:

@Jacek56  Jeśli możesz to napisz co to za pompa , i jaką ma wydajność.  .Mam MW DIY napęd magnetyczny , ale wydaje mi się , że mieszanie pompą jest wydajniesze.. Więc mogę przerobić.

A możesz sprecyzować pytanie? O jaką pompę Ci chodzi?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, inmar napisał:

Fajnie musi mieszać,ja mam w tym moim wolne mieszadełko więc papka robi się bardzo gęsta,ciężko ją przepchać przez wężyk i pewnie dlatego robi się duże ciśnienie.Pomyślałem i tak chyba spróbuję odwrócić kierunek,będę wyciągał pompką błotko a podciśnienie będzie zasysać RO o ile nie zassie też powietrza przez oś silnika.

Niestety marku... Tym sposobem dosyć szybko zatrzesz wężyk w pompie perystaltycznej. Błotko z CaOH jest ostre (dosłownie, nie tylko żrące). Bardzo szybko działając jak pasta ścierna uszkadza powierzchnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jacek56 napisał:

A możesz sprecyzować pytanie? O jaką pompę Ci chodzi?

Chodzi o pompę mieszającą w KW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, JerzyB napisał:

Chodzi o pompę mieszającą w KW

Ja używam AquaBee 1000.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jacek56 napisał:

Ja używam AquaBee 1000.

Zastanawia mnie ta pompa w reaktorze z linku co wkleiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JerzyB napisał:

Zastanawia mnie ta pompa w reaktorze z linku co wkleiłeś.

Link wkleiłem tylko aby pokazać budowę reaktora  z  zewnętrzną pompą mieszająca. Nie ma znaczenia jaka pompa jest użyta, ważne aby ssanie było u góry.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ten mój nowy patent chodzi od wczoraj.Zasypałem nowym wkładem i mniejszą ilością bo tamten zrobił się tak kleisty,że ukręciło mocowanie napędu silniczka mieszacza,ale za często nie był mieszany i może dlatego.Zobaczymy co się będzie działo z wężykiem pompki po czasie,chodzi o to co Szymon napisał.Poranne PH-8,10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jacek56 napisał:

Link wkleiłem tylko aby pokazać budowę reaktora  z  zewnętrzną pompą mieszająca. Nie ma znaczenia jaka pompa jest użyta, ważne aby ssanie było u góry.

Dla mnie ma znaczenie , bo toleruje pompy z ośką ceramiczną , w takim układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, inmar napisał:

Jacek,ile dozujesz tego aktualnie na dobę ? Ile masz wody netto ?

Bardzo trudne pytania, nie znam na nie odpowiedzi. Brutto 2600 ale mam dużo skały. Błotko jest podłączone do lajona i dozowane kropelkowo. Elektroda pH nowa przez pół roku powinno być ok. Teraz w akwarium mam stałe 3 parametry : pH, temp, zasolenie. Dużo tego nie idzie, nie porównywalnie mniej niż wody wapiennej, 1/10 lub mniej.

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 200ml/dobę a teraz dałem na 500 bo Ph trzymało się tak 8,1.Oglądałem filmy z USA,takie z przed roku i kategorycznie był zakaz podawania zawiesiny,ale widocznie czasy się zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, inmar napisał:

Ja miałem 200ml/dobę a teraz dałem na 500 bo Ph trzymało się tak 8,1.Oglądałem filmy z USA,takie z przed roku i kategorycznie był zakaz podawania zawiesiny,ale widocznie czasy się zmieniają.

Dokładnie Marek, czasy się zmieniają. Patrzę na akwarium i oczom nie wierzę. Kiedyś trzeba było miesiącami patrzeć, robić zdjęcia żeby zauważyć zmiany. Teraz codziennie wiedzę przyrosty. Stałe pH robi robotę. Proste, tanie i skuteczne. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglbys zrobic fote swojego przerobionego reaktora?

Chcialbym cos takiego kupic ale gotowcow nie ma, planuje jak to zrobic z kolegą ktory wykonuje na zamowienie takie rzeczy.

Czy taki pomysl z wolnymi mieszadlami z reef dudes z filmiku ktory wkleilem powyzej wydaje Ci sie okej? I potem oczywiście R Doser, dawkowanie na podstawie odczytu ph. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.