Skocz do zawartości
Tapajos32

Euphyllia glabrescens parę problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Mam w mojej szklance (30l) sporą E. glabrescens - koło 10 główek - mam ją już bardzo  długo od małej szczepki,  ale od pewnego czasu dziwnie się zachowuje :

Na przemian wciąga i wyciąga polipy(ma około 10 główek)  - np 3 główki pochowane - reszta wysunięta i tak przez cały dzień w różnych konfiguracjach - robi tak od jakichś 2 miesięcy, nigdy nie jest cała napompowana  bo zawsze kilka główek jest schowanych - wcześniej tak nie było - u jej podstawy usadowiła się aiptasia dość dawno temu - jest mała i jej ramiona nie dosięgają polipów ale jest usadowiona na szkielecie korala - niemniej tkwi tak bardzo długo i wcześniej jej obecność nie wpływała na zachowanie euphyllii - czy to ona ją drażni ?

Z tego wszystkiego zacząłem robić testy (pierwszy raz od roku)  - regularnie mierzę tylko zasolenie.

Wyszło tak : PH 8,0 , No3 - 0,25 , PO4 - 0 , KH - 6 ( już zacząłem pomału podnosić )

azotany i fosforany niskie - czy to ma wpływ ? KH też niskie - może tu jest przyczyna? 

No i ta aiptasia - jak ją usunąć bez uszkodzenia koralowca - jego wyjęcie nie wchodzi w rachubę - myślałem o precyzyjnym potraktowaniu jej wrzątkie za pomoca igły i strzykawki - ale nie wiem czy nie uszkodzę koralowca - a jest to całkiem spory okaz.

Reszta koralowców ok - inne LPS-y zachowują się normalnie, Euphyllia poz tym dziwnym ciągłym chowaniu części polipów nie wykazuje żadnych innych niepokojących objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dmucha na nią skimmer - ale nie tak całkiem bezpośrednio, wcześniej też dmuchał i było ok - może trochę go przesunę , temp 26 - w upały wzrasta do 28 ale wtedy włącz się wentylator, nawet w największy gorąc nie było ponad 28.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tapajos32 napisał:

No i ta aiptasia - jak ją usunąć bez uszkodzenia koralowca - jego wyjęcie nie wchodzi w rachubę.

Miałem ją też u siebie ale kupiłem krewetkę wurdemanni i posprzątała.

https://www.reefhacks.com/how-to-kill-aiptasia-anemones/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Przerabiałem Wurdemanii - po zjedzeniu aiptazji - zmasakrowały mi inną euphyllie pomimo normalnego karmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem i dodatkowo u mojej euphylli cofa się tkanka do pewnego momentu a szkielet rośnie, tak że koral mi rośnie na szkielecie tak jak by a nie na ilości główek :(

Co do apitasi to ja swoją najpierw "postraszyłem" żeby się skurczyła, a następnie zakleiłem ją kroplelką w żelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ustawienia cyrkulacji , problem nie ustąpił całkiem ale zdarza się znacznie rzadziej , coś mi się wydaje że jest zbyt duża jak na mój maleńki zbiorniczek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.