Skocz do zawartości
adid0s

Uszkodzone drivery i wymiana na inne

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od samego początku są problemy z lampą, jakie drivery polecacie które będą działać! mam sterowanie liniowe ale pwm może być jak ktoś wytlumaczy zeby to działało. Może byc coś lepszego bo teraz jest 20l ale może byc za poł roku 112/240/300l i zeby sterowanie było. aQma sie opłaca juz ? ceny równie dobre są wiec może inne drivery chinskie na ali po 4 zł to kusząco.  

 

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3909457.html?sid=9d6c88dc64e9022c0a487566036c1e3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, adid0s napisał:

Cześć od samego początku są problemy z lampą, jakie drivery polecacie które będą działać! mam sterowanie liniowe ale pwm może być jak ktoś wytlumaczy zeby to działało. Może byc coś lepszego bo teraz jest 20l ale może byc za poł roku 112/240/300l i zeby sterowanie było. aQma sie opłaca juz ? ceny równie dobre są wiec może inne drivery chinskie na ali po 4 zł to kusząco.  

 

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3909457.html?sid=9d6c88dc64e9022c0a487566036c1e3d

A jaki jest problem z podłączeniem pwm? Podłączasz kanały pwm i masy i gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sith114 napisał:

A jaki jest problem z podłączeniem pwm? Podłączasz kanały pwm i masy i gra?

Problem jest taki że mierząc napięcia na wyjściach, dim pokazywał 5.7V gdzie powinno być 0.0V przez co sekcja świeciła  na maxa bez możliwości sterowania. Zgłaszałem do darelteka po 1 próbie wciskania mi że to mój błąd za 2 razem nagrałem filmik i kazał zewrzeć masę z dim i ile jest, było 0.0V i umożliwiało to sterowanie driverem lecz tylko jednej sztuki. Zapomnij o dwóch driverach podłączonych pod jeden potencjometr przy jednym zasilaczu bo wtedy wszystko szalało. Więc moja cierpliwość się skończyła bo wydałem 150zl na drivery żaden nie działał a na elektrodzie mówią że nie wiedzą co się dzieje z nimi i raczej uszkodzone. Dlatego szukam zamienników, ktoś na forum miał lampę z chińczykami co są po 3.50 na Ali i chyba nimi się zainteresuje pod projekt 300 

Oczywiście link do elektrody jest wyżej to możesz tam poczytać bardziej szczegółowo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, boo12 napisał:

:banghead

Dlaczego nie mogło by być ? Skoro na potencjometrze moim jest max 2.05v a drivery powinny mieć 0v to powinno się dać bo im wystarczy napięcie sterowania jeszcze że masy te same 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.