Skocz do zawartości
Negu

Ecotech Marine Radion XR15 G6 BLUE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję opinii na temat lampy 

Ecotech Marine Radion XR15 G6 BLUE , Pozdrawiam 

R.Wierzba 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że ciężko Ci będzie uzyskać opinie na temat 6-stej generacji, ponieważ dopiero co niedawno trafiła ona na rynek, a poza tym u nas ta marka nie jest jakaś popularna (pewnie ze względu na cenę). Poszukaj na amerykańskich forach, tam coś może znajdziesz więcej na temat tych lamp, bo u nich jest dosyć popularna ta marka.

Tu masz coś o lampie, o którą pytasz:

Ja ze swojej strony mogę Ci tylko powiedzieć o generacji 5-tej (mam dwie XR15 ale model Pro). Lampa bardzo dobra, korale ładnie przy niej rosną. Tyle tylko że, moim zdaniem, należy przy niej zastosować opcjonalne dyfuzory żeby generowane światło było bardziej rozproszone. Pytanie jakich wymiarów masz akwarium i ile ewentualnie takich lamp planujesz? Jeszcze tylko dodam, że aktualnie obie te lampy pracują u mnie tylko jako uzupełnienie lampy centralnej, doświetlając brzegi akwarium.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletuje oświetlenie na nowy zbiornik 100*50*50 i mam:

1sztuke xr15

2sztuki mj l165 blue. 

Zastanawiam się czy to starczy :)

Edytowane przez Negu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno starczyć, aczkolwiek nie miałem styczności z tymi lampami Maxspecta, więc dobrze jakby jeszcze wypowiedział się ktoś kto ich używa/używał.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam G5 i jestem bardzo niezadowolony z tej lampy. Chodzi o problem z łącznością przez bluetooth który jest nierozwiązywalny (aplikacja "mobius" służąca do komunikacji z lampą ma średnią ocen 1 z tego powodu). Dowiedz się koniecznie, czy w G6 ten problem został rozwiązany i czy korzysta ona z tej aplikacji. Jeżeli tak, to ja osobiście bym zrezygnował. Polecam sprawdzić opinie o mobiusie.  

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.c2development.mobius&hl=pl&gl=US

Edytowane przez Reggae Shark (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Reggae Shark napisał:

Sam posiadam G5 i jestem bardzo niezadowolony z tej lampy. Chodzi o problem z łącznością przez bluetooth który jest nierozwiązywalny (aplikacja "mobius" służąca do komunikacji z lampą ma średnią ocen 1 z tego powodu). Dowiedz się koniecznie, czy w G6 ten problem został rozwiązany i czy korzysta ona z tej aplikacji. Jeżeli tak, to ja osobiście bym zrezygnował. Polecam sprawdzić opinie o mobiusie.  

Owszem, aplikacja mobius nie należy do najlepszych, ale... jak często kolega używa tej aplikacji? Lampę ustawia się raz (ewentualnie wprowadza jakieś poprawki) i tyle. Nie ma potrzeby codziennie grzebać w jej ustawieniach. Sama w sobie jest jedną z lepszych lamp LEDowych. Jeśli kolega dyskredytuje tą lampę tylko ze względu na aplikację do jej zarządzania, a nie to jak rosną pod nią korale, to gratuluję.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dyskredytuję tą lampę ze względu na to, że nie można wprowadzać "jakichś poprawek". Jeżeli wydaję na sprzęt kilka tysięcy i przez pół roku nie mogę nim sterować to wolę wybrać innego producenta lub, jak w tym przypadku, chociaż uprzedzić innego innego rafowicza przed komplikacjami. Pod konkurencyjnymi lampami korale rosną nie gorzej, a dostaje się to, za co się płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda autor pytał o model G6 Blue ale dyskusja zeszła na inny tor więc dodam coś od siebie. Od pół roku używam XR15 G5 Pro i co prawda główne ustawienia zrobiłem raz i ich nie zmieniam, ale dość często zdarza mi się odpalać aplikację (czasem zmieniam poziom świecenia, czasem chwilowo zmieniam spektrum świecenia). Przez ten czas ani razu nie miałem problemu z połączeniem się. Może aplikacja w stosunku do np. myAI jest mniej "user friendly" ale jak się przywyknie to nie stanowi problemu. Owszem, obiło mi się o uszy o problemach z aplikacją mobius, ale ja osobiście tego nie doświadczyłem. Może więc nie ma co lampy skreślać z tego powodu.

A wracając do samej lampy G6 to autor kanału Reef Dudes zamieścił ciekawe spostrzeżenie na temat tych lamp (nie pamiętam tylko czy on używa wersji pro czy blue).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Reggae Shark napisał:

Jeżeli wydaję na sprzęt kilka tysięcy i przez pół roku nie mogę nim sterować to wolę wybrać innego producenta lub, jak w tym przypadku, chociaż uprzedzić innego innego rafowicza przed komplikacjami.

Wychodząc z takiego założenia, że mobius to samo zło i nie warto nic kupować co jest przez niego zarządzane kolega tak na prawdę odradza cały sprzęt marki Ecotech. Wszelkie pompy cyrkulacyjne Vortech czy obiegowe Vectry również są przez niego zarządzane i mam rozumiem, że mam ich teraz nie kupować bo jakaś apka czasem się zawiesi albo rozłączy? Tak jak napisałem wcześnie prawdą jest że apka czasem robi psikusy ale nie zgodzę się z tezą, że przez to produkty Ecotecha są niesterowalne. Sam zarządzam przy użyciu mobiusa dwoma Radionami, dwoma Vortechami i jedną Vectrą i poza momentami kiedy sprawdzam czy nie ma nowych aktualizacji to w ogóle nie mam potrzeby uruchamiania apki. Może jeśli u kolegi występują takie problemy to jest to oznaką albo niezaktualizowanego firmware'u lampy albo problem z urządzeniem, na którym jest zainstalowany mobius? A poza tym dalej będę trzymał się tezy, że lampę jak się raz ustawi to później jej się miesiącu nie rusza, no bo niby po co?


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też g5 i prawda jest taka że aplikacja jest zenujaca. 

Znane są produkty  gdzie hardware jest na wysokim poziomie a software potrafi skutecznie to popsuć. 

 

 

Co do zmian w ustawieniach lampy to problematyczne było na szybko zmienianie parametrów lampy. A to jest potrzebne gdy świecisz w zbiorniku różnym widmem wizualnym w ciągu dnia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pj007 napisał:

Co do zmian w ustawieniach lampy to problematyczne było na szybko zmienianie parametrów lampy. A to jest potrzebne gdy świecisz w zbiorniku różnym widmem wizualnym w ciągu dnia 

Tzn. nie da się zmienić presetów? Tak czy siak, to chyba jakieś nietypowe zestosowanie. Zgadzam się w pełni z Rebelem - po ustawieniu lamp zwyczajnie nie mam potrzeby używania aplikacji sterującej nimi ;)

Kiedyś, kiedy poszukiwałem pierwszych lamp, zaśmiecałem sobie głowę porównywaniem możliwości tych apek dla poszczególnych lamp. Po latach mogę powiedzieć, że to była piękna strata czasu ;> W przypadku obecnych lamp apki używałem w sumie może z godzinę przez 15 miesięcy do efektywnego ustawiania czegokolwiek. Konfiguracja sieciowa woła o pomstę do nieba (chodzi o ATI Straton), ale robi się ją raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem dwóch radionów G6 XR15 BLUE  jak na razie jestem bardzo zadowolony. Nie wiem co chcesz wiedzieć ale jedno co mogę na pewno powiedzieć to fakt, że aplikacja Mobius działa bez zarzutu. Nie mam pojęcia skąd tyle złych opinii na jej temat. Dwa radiony zamontowałem  jak widać na poniższych fotach.   to mocne lampy ... :)

radiony_na.jpg

radiony_n.jpg


350 litrów w obiegu

akwa222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2022 o 00:49, Vinci1980 napisał:

Witam

Jestem posiadaczem dwóch radionów G6 XR15 BLUE  jak na razie jestem bardzo zadowolony. Nie wiem co chcesz wiedzieć ale jedno co mogę na pewno powiedzieć to fakt, że aplikacja Mobius działa bez zarzutu. Nie mam pojęcia skąd tyle złych opinii na jej temat. Dwa radiony zamontowałem  jak widać na poniższych fotach.   to mocne lampy ... :)

radiony_na.jpg

radiony_n.jpg

Cześć jaki szeroki jest twój zbiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo muszę dodać ze to świetne lampy i nigdy nie było problemów z aplikacją. Może to pisze konkurencja…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę dostać taki świetny uchwyt na radiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem go sam :) niestety nie da się go nabyć.  Lampy się suwają na nim a całość jest podwieszona estetycznie na suficie, można też w każdej chwili zdjąć samą lampę. To z profili aluminiowych dla maszyn z firmy profile aluminiowe  Andrzejewski.  


350 litrów w obiegu

akwa222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.