Skocz do zawartości
any1977b

Rollermat any

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz więcej osób robi własne projekty rolerków więc postanowilem pokazać swoje dzieło,może ktoś skorzysta z pomysłu,a teraz kilka słów o budowie:

boki i góra plexi 5mm cięte piłą włosową,kratki,śrubki,rolki drukowane na drukarce 3d,nie projektowane(niestety jeszcze nie umiem) pliki pobrane z sieci i zmienione tylko na zasadzie szersze,węższe,grubsze drukowane z petg.

Kątowniki trzymające kratki z marketu budowlanego z pcv.Tryby z projektu wyciskarki do kleju,silnik krokowy,sterownik (niewidoczny na zdjęciach) obudowa uniwersalna a w środku układ opóźniający załączenie o  5sekund (nie włącza silnika od chwilowego podniesienia pływaka)krótko mówiąc nie cyka przekażnik,przycisk do ręcznego włączania silnika.Obudowa silnika to rura plexi mleczne 50mm,kołnierz i zaślepka tylna drukowane wzięte z projektu do rur 50mm.Działa drugi dzień i jak narazie działa super.Miałem wątpliwości,ale jednak dało się :)

20220816_180729_Easy-Resize.com.jpg

20220722_203646_Easy-Resize.com.jpg

20220816_180654_Easy-Resize.com.jpg

20220722_203628_Easy-Resize.com.jpg

Edytowane przez any1977b (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram takie projekty, super ci to wyszło pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to taniej a i radocha większa z własnego dzieła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2022 o 04:13, any1977b napisał:

Coraz więcej osób robi własne projekty rolerków więc postanowilem pokazać swoje dzieło,może ktoś skorzysta z pomysłu,a teraz kilka słów o budowie:

boki i góra plexi 5mm cięte piłą włosową,kratki,śrubki,rolki drukowane na drukarce 3d,nie projektowane(niestety jeszcze nie umiem) pliki pobrane z sieci i zmienione tylko na zasadzie szersze,węższe,grubsze drukowane z petg.

Kątowniki trzymające kratki z marketu budowlanego z pcv.Tryby z projektu wyciskarki do kleju,silnik krokowy,sterownik (niewidoczny na zdjęciach) obudowa uniwersalna a w środku układ opóźniający załączenie o  5sekund (nie włącza silnika od chwilowego podniesienia pływaka)krótko mówiąc nie cyka przekażnik,przycisk do ręcznego włączania silnika.Obudowa silnika to rura plexi mleczne 50mm,kołnierz i zaślepka tylna drukowane wzięte z projektu do rur 50mm.Działa drugi dzień i jak narazie działa super.Miałem wątpliwości,ale jednak dało się :)

20220816_180729_Easy-Resize.com.jpg

20220722_203646_Easy-Resize.com.jpg

20220816_180654_Easy-Resize.com.jpg

20220722_203628_Easy-Resize.com.jpg

Super! A jak cenowo wyszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobiazgi jak kątownik,kable,rura plexi itp.ok.100 i trochę filamentu do drukarki.rolka włókniny 10cm szer.40zł.rolka filamentu 80 zł więc ze sporym zapasem max 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@any1977b  Jak rozwiązałeś zdejmowanie zużytej  włókniny ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.umnie nawija się na rolke od papieru toaletoweg,jeden tależ z rolki nawijającej się zdejmuje.podnoszę silnik do góry,wyjmuje całą rolkę zwijającą ,zdejmuje tależ i wypada cała brudna rolka.na początku miało być w otwory w wałku wciskana listewka pcv z kolcami które trzymają początek włókniny.mam wyjmowalną rolkę wzijającą więc niema problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, any1977b napisał:

Witam.umnie nawija się na rolke od papieru toaletoweg,jeden tależ z rolki nawijającej się zdejmuje.podnoszę silnik do góry,wyjmuje całą rolkę zwijającą ,zdejmuje tależ i wypada cała brudna rolka.na początku miało być w otwory w wałku wciskana listewka pcv z kolcami które trzymają początek włókniny.mam wyjmowalną rolkę wzijającą więc niema problemu.

U mnie podobnie z tym ,że na rolce mam ryrkę PVC  fi 25 i nawija się na rurkę . Jak się nawinie cała rolka czyli 100m to rurka nie do odzyskania , chyba ze nóż tapeciak. Ja wyrzucam wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie,można odwijac jak ktoś woli.umnie 50m rolka, rurke od papieru nacinam i wkladam poczatek włókniny,dwa obroty ręcznie i dalej idzie samo.ale chociaż byłem sceptyczny to jednak wygodna sprawa,miałem włókninę i kłopotliwe było pilnowanie,cięcia pasków,a teraz śmiga samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, any1977b napisał:

I pewnie,można odwijac jak ktoś woli.umnie 50m rolka, rurke od papieru nacinam i wkladam poczatek włókniny,dwa obroty ręcznie i dalej idzie samo.ale chociaż byłem sceptyczny to jednak wygodna sprawa,miałem włókninę i kłopotliwe było pilnowanie,cięcia pasków,a teraz śmiga samo :)

Cała rolka , to spokój u mnie na kilka tygodni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle bywa w testach wyszły błędy.okazało się że załącza się tylko na chwilę,przewinie kilka cm. włókniny i poziom opada więc wyłącza,a skutkiem jest podmienione tylko 10cm włókniny,reszta brudna moczy się dalej.Wyrzuciłem sterownik,zmierzyłem ile czasu potrzebuje silnik na przewinięcie całej brudnej (u mnie wyszło 20sekund) kupiłem za 20zł. sterownik z przekaźnikiem,super sprawa ustawiony że po podaniu sygnału z pływaka włącza silnik na ustawione 20sekund.Teraz jest idealnie,dokupiłem czerwoną obudowę i wstawiłem włącznik ręcznego przewijania.Teraz uważam już za projekt zamknięty i skończony.

20220901_160836_resize_67.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wg. Ciebie brudna włóknina nie może moczyć się ? Ja mam na dwóch wył. pływakowych , i mimo to nigdy cały bród się nie przewinie.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak przez brudną włókninę woda ciągle przepływa więc chyba lepiej przewijać całość na raz,tak jakby wymieniony wkład na czysty,nie tylko w połowie.Tak mi się wydaje sensowniej,zapycha się więc jest podmieniana.ten programatorek jest naprawdę super,ustawia się przyciskami,mam taki też wstawiony do odpieniacza tylko pracuje jako opóźniacz,po zaniku napięcia i powrocie odlicza 50sekund zanim włączy odpieniacz.Zapobiega przelaniu zanim poziom w sumpie się ustabilizuje.polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, any1977b napisał:

Jednak przez brudną włókninę woda ciągle przepływa więc chyba lepiej przewijać całość na raz,tak jakby wymieniony wkład na czysty,nie tylko w połowie.Tak mi się wydaje sensowniej,zapycha się więc jest podmieniana.ten programatorek jest naprawdę super,ustawia się przyciskami,mam taki też wstawiony do odpieniacza tylko pracuje jako opóźniacz,po zaniku napięcia i powrocie odlicza 50sekund zanim włączy odpieniacz.Zapobiega przelaniu zanim poziom w sumpie się ustabilizuje.polecam.

Co do odpieniacza , to chyba normalne pewnie każdy to ma. A firmowy  rollormat pewnie tez nie przewija całej brudnej włókniny .                        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak w oryginałach,wlasnej roboty więc musi się różnić od oryginału :) ważne że działa,teraz czekać kiedy rolkę zużyje,wychodzi 30cm na dzień jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, any1977b napisał:

Niewiem jak w oryginałach,wlasnej roboty więc musi się różnić od oryginału :) ważne że działa,teraz czekać kiedy rolkę zużyje,wychodzi 30cm na dzień jak narazie.

W orginale przewija się o ileś cm , w orginale RS o tyle co zaprogramujesz .

Czyli syfek na rolce pod wodą zostaję jakiś czas .

Jak jest teraz w twoim ? 

Jak zasyfi się to cała się przewija , czy co jakiś czas ?

Jeśli to drugie , to nie wypali , chyba że często będzie się przewijać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz programuje czas,20sekund bo tyle trwa przewinięcie całej brudnej aż wyjedzie czysta .uruchamia pływak ,wystarczy chwilowy impuls i rusza,mimo że poziom opada odlicza pełne 20 sekund.przewija raz na dzień mniej więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, any1977b napisał:

Teraz programuje czas,20sekund bo tyle trwa przewinięcie całej brudnej aż wyjedzie czysta .uruchamia pływak ,wystarczy chwilowy impuls i rusza,mimo że poziom opada odlicza pełne 20 sekund.przewija raz na dzień mniej więcej

A teraz dowal jedzenia i co się stanie jaj się zapcha ? 

Podpowiem po prostu się przeleje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób??? Poziom sie podniesie,plywak włączy impuls i 20sekund zwija włóknine,nie rozumiem to niejest programator kiedy ma się włączać jak w lampie tylko czas działania silnika po styknięciu pływaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, any1977b napisał:

A w jaki sposób??? Poziom sie podniesie,plywak włączy impuls i 20sekund zwija włóknine,nie rozumiem to niejest programator kiedy ma się włączać jak w lampie tylko czas działania silnika po styknięciu pływaka

Czyli jak poziom się podniesienie  , to pływak załączy programator i ten przewinie całą rolkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programator ustawiam na czas pracy,pływak załącza,silnik rusza i zwija przez 20sekund i wyłącza się do następnego impulsu z pływaka.20sekund bo tyle trwa umnie przewinięcie 35cm włókniny,zaznaczałem mazakiem,włączałem silnik i czekałem mierząc czas kiedy wyjedzie z drugiej strony.Dlatego 20 sekund.Niema możliwości ani przelania,ani zwinięcia za dużo czy za mało.tyle ile ustawione. Może się włączać co chwilę jakby był syf kompletny itak zwinie tylko 35cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, any1977b napisał:

Programator ustawiam na czas pracy,pływak załącza,silnik rusza i zwija przez 20sekund i wyłącza się do następnego impulsu z pływaka.20sekund bo tyle trwa umnie przewinięcie 35cm włókniny,zaznaczałem mazakiem,włączałem silnik i czekałem mierząc czas kiedy wyjedzie z drugiej strony.Dlatego 20 sekund.Niema możliwości ani przelania,ani zwinięcia za dużo czy za mało.tyle ile ustawione. Może się włączać co chwilę jakby był syf kompletny itak zwinie tylko 35cm.

Fajnie przemyślane.  Mój ze względu na konstrukcje i niski sump stoi na nóżkach przez co tak bym nie mógł ustawić , ale przy odpowiednim zanurzeniu działało by bez problemów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, JerzyB napisał:

A dlaczego wg. Ciebie brudna włóknina nie może moczyć się ? Ja mam na dwóch wył. pływakowych , i mimo to nigdy cały bród się nie przewinie.

Dlatego że brud będzie się rozpuszczał i uwalniał nutrienty do wody. Przecież nam chodzi o usunięcie brudu z wody, jak najszybciej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dale napisał:

Dlatego że brud będzie się rozpuszczał i uwalniał nutrienty do wody. Przecież nam chodzi o usunięcie brudu z wody, jak najszybciej.

Witam

Rozumiem , a może ktoś się  wypowie jak to jest w firmowych rollormatach.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.