Skocz do zawartości
kokomag

Padla pompa dolewki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jakie Pompy do dolewki sa godne zaufania? już tłumacze historie, otóż akwarium jest z panelem i stoji na biurku, pod akwarium na codzien mam zbiornik 10l i podlaczona dolewke aqua medic easy reffil (juz druga w jednej padla pompa i czujnik swirowal) kupilem druga i tez padla pompa ale dokupilem gdzies na amazonie pompke i smigala do teraz, wyjezdrzajac na wakacje zmuszony bylem podstawić wiekszy zbiornik na podlodze i dorzucilem druga dolewke tunze z plywakiem. W jednej i w drugiej pompie wyglada na to ze wirnik nie chce sie rozkrecic, lapia na 2-3 sekundy i staja. Czy problemem może być wysokość podnoszenia? Od podlogi do krawedzi akwarium mam około 140cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w dwóch zbiornikach dolewki AquaTrend. Po 2,5 roku zaliczyłem wymiany 3 pompek. Koszt pompki jest niewielki, więc zawsze mam jedna w zapasie.

Jeżeli uświadomimy sobie, że to urządzenie włącza się co około godzinę, to ja taką awaryjność zaakceptowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ale zeby jedna po miesiacu a druga po okolo dwoch to juz troche za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Miałem ten sam problem w Tunze łapała na sekundę dwie i nic myślę padła, kupiłem druga taką samą pochodziła może 3 miesiące i to samo. 

Po wyczyszczeniu włożyłem ją samą do wiaderka bez wężyka działa założyłem weżk znowu łapie sekunda dwie, założyłem grubszy wężyk taki zielony do filtrów kubełkowych i działa do dzisiaj znaczy obydwie działają tylko na tym grubszym wężyku na oryginalnym nie chcą pompować wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego poczatku tak Miales? Czy dopiero po czasie jak stanela wymieniles wezyk? Musze to sprawdzic jak wroce do domu, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kokomag napisał:

Od samego poczatku tak Miales? Czy dopiero po czasie jak stanela wymieniles wezyk? Musze to sprawdzic jak wroce do domu, 

Nie, pierwsza chodziła 4 miesiące i stop, tak jak piszesz łapała ale wirnik nie chciał ruszyć, kupiłem drugą 3 miesiące to samo. 

Przemy ją trochę pod wodą i lekko Puknij o podłogę i sprawdź czy chodzi ale bez wężyka. 

Ale cały czas mowa jest o pompie Tunze 

Ja mam to na takim wężyku na oryginalnym nie pompuje 

IMG_20220823_084820_copy_600x800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.