Skocz do zawartości
Dexter2k13

japonikus niejadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem japonikusa. W sklepie nori wcinał jak szalony, a u mnie w zbiorniku nie chce nic jeść. Żadnych mrożonek, żadnych alg, żadnego suchego. Jedyne co wcina to glony ze skały. Co może go zainteresować i jakiego jedzenia szukać?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Dexter2k13 napisał:

Witam. Kupiłem japonikusa. W sklepie nori wcinał jak szalony, a u mnie w zbiorniku nie chce nic jeść. Żadnych mrożonek, żadnych alg, żadnego suchego. Jedyne co wcina to glony ze skały. Co może go zainteresować i jakiego jedzenia szukać?

Pozdrawiam

Daj mu czas , jak się dobrze zaaklimatyzuje to Ci nori braknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JerzyB napisał:

Daj mu czas , jak się dobrze zaaklimatyzuje to Ci nori braknie :)

własnie pływa już od wtorku. ze skał fajnie skubie, ale boje się ze niedługo braknie tych glonów. Mam nadzieje, że jak zgłodnieje zacznie poszukiwać innego rodzaju żarcia. Ogólnie ryba wyglada na zdrową. Normalnie się zachowuje pływa po całym akwarium. Tylko nie chce nic jeść :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo trudne ryby do aklimatyzacji , potrzeba mnóstwo czasu i cierpliwości a ryba potrzebuje dużo przestrzeni, jeśli jest inny pokolec co ją atakuje będzie gorzej, jeśli problem polega na tym ze jeszcze nie jada a skubie skalę to dobrze wróży, są ryby co w nowym otoczeniu po miesiąc nie jedzą,  musisz cierpliwie czekać powinna sama zacząć, to ten sam typ co Białobrody tylko jeszcze bardziej wymagalny ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Beti napisał:

To są bardzo trudne ryby do aklimatyzacji , potrzeba mnóstwo czasu i cierpliwości a ryba potrzebuje dużo przestrzeni, jeśli jest inny pokolec co ją atakuje będzie gorzej, jeśli problem polega na tym ze jeszcze nie jada a skubie skalę to dobrze wróży, są ryby co w nowym otoczeniu po miesiąc nie jedzą,  musisz cierpliwie czekać powinna sama zacząć, to ten sam typ co Białobrody tylko jeszcze bardziej wymagalny ;)

własnie przez 3 dni była mała wojna miedzy nim a żóltkiem. Po kilku dniach już kumple i pływają razem. Dziś podczas podawania kolacji wydaje mi się , że zainteresował się AF liquid vege. Także dobrze zaczyna wróżyć. Mam nadzieję, że zacznie wcinać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak tam niejadek ?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2022 o 12:24, JerzyB napisał:

Witam

Jak tam niejadek ?

Pozdrawiam 

Glony wcina jak wściekły, i bardzo sporadycznie skubnie nori.

 

Nie rozumiem tych zwierząt. W niedziele wieczorem rzucałem mrożonki, nie chciał się nawet na nie popatrzeć. A w poniedziałek rano zajadał artemie jak wściekły.

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.