Skocz do zawartości
magu

AQma WiFi - Sterownik LED. Nowy harpagan!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

   Obiecywałem od dawna, w końcu się urodził... Nowy sterownik LED po WiFi. Testy trwają już ze dwa miesiące, a obecnie trafił nad zbiorniki. Jeżeli nie będzie jakiegoś babola, którego przegapiłem to w przyszłym tygodniu zarówno soft jak i schemat będzie do ściągnięcia. Graty potrzebne w wersji bardzo podstawowej to: ESP32, RTC3231, stabilizator i kilka rezystorów. 

Funkcjonalności:

  • 8 osobno sterowanych kanałów PWM

   Każdy z kanałów może pracować w trybie manualnym, lub automatycznym. Konfigurować można: nazwę kanału, godzinę włączenia, wyłączenia, długość wschodu i zachodu słońca, a także minimalny i maksymalny procent mocy z jakim ma pracować kanał. Dodatkowo można wybrać kolor który będzie go reprezentował na panelu głównym, jak również dwa zakresy czasowe oświetlenia nocnego i jego moc. W przypadku zakupienia driverów z "odwrotnym" sterowaniem (podając masę na pin sterowania driver daje pełną moc) można to załatwić jednym kliknięciem "Odwróć". 

spacer.png

 

spacer.png

 

Oczywiście całość jest responsywna i dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. 

        spacer.png          spacer.png         spacer.png

spacer.png                spacer.png

  • Trzy kanały dla przekaźników SSR (7 V - 12 V). Kanały te pracują jako timery z możliwością konfiguracji czterech zakresów czasowych załączenia. 

spacer.png 

 

spacer.png

 

  •  Sterowanie załączeniem wentylatorów na podstawie temperatury lampy. 

spacer.png

  • Sterownik może pracować jako Access Point lub jako klient podłączony do domowej sieci WiFi (konfiguracja zalecana). Możliwe jest również ustawienie statycznych adresów IP. 

spacer.png

spacer.png

  • Możliwe jest jednoczesne korzystanie z interfejsu przez kilku użytkowników. Zmiany reprezentowane są ze skutkiem natychmiastowym (u wszystkich podłączonych użytkowników) bez konieczności odświeżania strony.  Teraz po co to jest? Sporo szukałem przyzwoitego wyświetlacza do DIY, ceny są duże a jakość średnia, a już żeby był dobry dotyk itp... Ciężka sprawa. Przydałoby się coś co połączy się z domową siecią WiFi, wyświetli interfejs, w tym przypadku stronę internetową no i żeby może jeszcze miało dotyk... Mam kilka takich urządzeń w szufladzie i pewnie większość z Was też :). 
  • Interfejs główny ma możliwość ukrycia nieużywanych kanałów. A wygląda tak:

spacer.png

 

I Przekaźniki SSR (np. do świetlówek na 230 V).

spacer.png

spacer.png

spacer.png    spacer.png

 Dodatkowo:

  • Aktualizacja oprogramowania z poziomu interfejsu, po WiFi bez konieczności podłączania kabli.
  • Całość oprogramowania i skrypty są "na" sterowniku, nie potrzeba dostępu do Internetu. 
  • Sterownik współpracuje z inteligentnym domem, możliwe jest korzystanie z API (właśnie je opisuje), aktualnie opracowałem spięcie z Home Assistant, też to opiszę. Pomysł mam taki aby moc niektórych kanałów ustawiała się zależnie od nadprodukcji z PV. Szkoda te waty tracić. Poza tym są trzy kanały SSR, które umożliwiają włączenie bardzo dużych obciążeń (230 V), co też może się przydać.

To tyle co przychodzi mi do głowy, ale pewnie o czymś zapomniałem :).

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Był bym bardzo zainteresowany . Kiedy będzie można go kupić i za jakie pieniądze ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie będzie trzeba samemu poskładać. Jutro wrzucę schemat. Do kupienia będzie jak się "wygrzeje" u testerów. Pewnie z miesiąc zejdzie. Chyba że chcesz potestować, poklikać i podzielić się opinią. To na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, tu można pobrać sofcik:https://magu.pl/sterowniki-do-akwariow/wifi-sterownik-oswietlenia-aqma-wifi-led-control/

Dodatkowo, w sterowniku pojawiła się funkcja obsługi chłodzenia, wraz z histerezą. 

Są też trzy profile oświetlenia np. do aklimatyzacji czy zdjęć. Na dodatek istnieje możliwość włączenia automatycznej zmiany profili, umożliwia to tworzenia bardzo skomplikowanych schematów oświetlenia. Każdy z kanałów ma wówczas możliwość "przejścia" przez trzy pełne cykle wschód - zachód. 

spacer.png   spacer.png

Edit: Jeszcze simple dashboard, czyli wszystkie kanały na jednym ekranie. Oczywiście też można powyłączać nieużywane. Można wmontować w lampę (albo gdzieś koło akwarium) stary telefon/tablet, który będzie wyświetlał stan pracy wszystkich kanałów. Taki bardziej bajer ale może się przyda.  

spacer.png

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcę go wykorzystać do sterowania T5 , mam stateczniki ściemnialne, zakupiłem konwerter PWM do 1-10V, sprawdze to gadałem z Magu i ma to szansę powodzenia ;)


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Magu. Twój poprzedni sterownik służył mi w Malawi i do dzisiaj w kostce 30L (6kanalow) i nie było z nim żadnego problemu. 
Az poszukam i zbuduje ten nowy na próbę do lampy 48RB, 48 blue i 24 white. Podoba mi się to ze idzie to ze strony bo poprzednia apka była tylko na androida którego nie miałem niestety (iOS)

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czy w temacie sterownika coś się dzieje? Zbudowałem w grudniu sobie bazę testową i zauważyłem że po dłuższym czasie używania muszę zresetować ESP32 żeby znów wejść na stronę kontrolera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Twój router przydziela co jakiś czas sterownikowi inny adres IP, ustaw go na sztywno w konfiguracji sterownika. W poniedziałek będzie nowy soft, wraz z nowym schematem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IP jest na stałe. Może router coś blokuje jeśli nie wchodzę na stronę urządzenia regularnie. Ostatnio wchodziłem regularnie i było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, na stronie sofcik do pełnej integracji sterownika z systemem inteligentnego domu Home Assistant. Możliwości automatyzacji są ogromne. 

48.png

46.png

47.png

49.png

A tu link:

https://magu.pl/sterowniki-do-akwariow/aqma-wifi-w-inteligentnym-domu-home-assistant/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, na stronie schemat finalnej wersji sterownika. Przeprojektowany jest układ zasilania, jest też kilka zmian w samej pinologii. Dzięki za pomoc i testy. Bez Was nie chciałoby mi się tego wszystkiego robić. Soft i schemat dostępny jak zwykle za darmo https://magu.pl/sterowniki-do-akwariow/wifi-sterownik-oswietlenia-aqma-wifi-led-control/ Napisałem też instrukcję, która opisuje wszystkie funkcje sterownika. Jest na dole strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.