Skocz do zawartości
fal

Limit 2000 kw/h na rok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
13 minut temu, Ariel napisał:

Ludziska przestańcie pisać o polityce , bo temat jest inny

zdaje się że te Tematy są sobie bardzo bliskie i są poniekąd ze sobą bardzo powiązane , gdyby nie polityka nie było by tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Barbara40 napisał:

 

A o to koleżanko, że kasujesz niewygodne dla Ciebie, czy też Twoich poglądów skecze, posty jak ten powyżej i pewnie zaraz to samo zrobisz:)

Zapodałam ten życiowy tragizm zawarty w zmiksowanym skeczu nie w odpowiedzi na Twój post więc nie wiem kto tu się czepia

Kumasz coś? Temat jest jak najbardziej polityczny i powiedziałabym nawet, że wręcz totalnie polityczny!

A myślisz że jestem jakimś jełopem , czy co ? Abojetnie jaki kto ma władze w Polsce nie było nie jest i nie będzie lepiej . Ale mam to bardzo głęboko.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Barbara40 napisał:

A o to koleżanko, że kasujesz niewygodne dla Ciebie, czy też Twoich poglądów skecze, posty jak ten powyżej i pewnie zaraz to samo zrobisz:)

W całym wątku nie było takiego postu to pierwsza sprawa, nie wiem o co ci chodzi i co kasuje ?

następnie już to wiem ze ty to nie ty, wiec musisz uważać gdzie się logujesz tu wszystko widać , myśle ze wystarczy tej komedii.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Maniekkkkk napisał:

zdaje się że te Tematy są sobie bardzo bliskie i są poniekąd ze sobą bardzo powiązane , gdyby nie polityka nie było by tego wątku.

Wiem że masz rację,  ale to nie polityka Polski , czy innego kraju tylko polityka Unii. 

W dodatku powalona , bo lepiej dostosować to co się ma by normy spełniało niż jak zwykle wszystko zamknąć. 

Lepiej napisać jaką mamy sytuacje i ile zużywamy,  bo reszta doprowadzi do kłótni , o świętą rację.  I nie obraźcie się ale mnie nie interesują zdjęcia kobiety w turbanie i z zakrytą twarzą . Bo pracuje z różnymi nacjami i liczy się jaki człowiek jest a nie religia , czy ubranie. 

41 minut temu, Barbara40 napisał:

 

A o to koleżanko, że kasujesz niewygodne dla Ciebie, czy też Twoich poglądów skecze, posty jak ten powyżej i pewnie zaraz to samo zrobisz:)

Zapodałam ten życiowy tragizm zawarty w zmiksowanym skeczu nie w odpowiedzi na Twój post więc nie wiem kto tu się czepia

Kumasz coś? Temat jest jak najbardziej polityczny i powiedziałabym nawet, że wręcz totalnie polityczny!

Kumam i takiej osoby jak ty nie spotkałem już dawno , wszystko mająca,  wszystko wiedząca , a co się potem okazuje wie tyle i ma tyle że śmiać się chce .  Ale YouTube dało całą wiedzę i przecież paniusia ma rację 

 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ariel napisał:

Kumam i takiej osoby jak ty nie spotkałem już dawno , wszystko mająca,  wszystko wiedząca , a co się potem okazuje wie tyle i ma tyle że śmiać się chce .  Ale YouTube dało całą wiedzę i przecież paniusia ma rację 

@Ariel,

odpuść nie ma sensu już wiadomo ze to był trol, zawsze takie zachowania wcześniej czy później kończą się banem!

pierwsze posty już dawały dożo do myślenia , czas pokazał wszystko samo wyszło!

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jeśli faktycznie wprowadzą limit 2000kw to ciekawe jak rolnicy na tym wyjdą . Teść likwiduje świnie,  ale były lata gdzie lamp grzewczych nad prosiakami było sporo a każda z nich miała 2000w :huh: . Ja mogę coś pokombinować z baniakiem,  wcale nie gotować i myć się w pracy . Ale rodziny wielodzietne popłyną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ariel napisał:

Powiem tak jeśli faktycznie wprowadzą limit 2000kw to ciekawe jak rolnicy na tym wyjdą . Teść likwiduje świnie,  ale były lata gdzie lamp grzewczych nad prosiakami było sporo a każda z nich miała 2000w :huh: . Ja mogę coś pokombinować z baniakiem,  wcale nie gotować i myć się w pracy . Ale rodziny wielodzietne popłyną. 

Ludzie w Polsce likwidują firmy zakładane dziesiątki lat temu, to jest przykre likwidują piekarnie etc energia drożeje i raczej już nie wrócimy do byłych czasów. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Beti napisał:

Ludzie w Polsce likwidują firmy zakładane dziesiątki lat temu, to jest przykre likwidują piekarnie etc energia drożeje i raczej już nie wrócimy do byłych czasów. 

Tutaj również  , firma produkujaca butelki do perfum po 28 latach została zamknięta.  Wcześniej płacili 400000€  za gaz , a w nowej umowie było już 4ml € . Zamykają się pizzerie i inne restauracje . Znajomy co ma sklep z morszczyzną się zastanawia czy nie będzie musiał go zamknąć , bo może być tak że nie będzie go stać na zapłacenie prądu . 

W Polsce żona z prądem będzie miała największy problem,  bo opałem zajęliśmy się już z pół roku temu . Ja jeśli będzie problem w niemczech z gazem to będę siedział w zimnym :banghead . Ale w Polsce , sobie poradzimy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zima będzie ciężka pod każdym względem. Inflacja 20%, problemy z ciepłem i prądem, oszczędzanie energii, ciemno w nocy itd.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, katani napisał:

Ta zima będzie ciężka pod każdym względem. Inflacja 20%, problemy z ciepłem i prądem, oszczędzanie energii, ciemno w nocy itd.

Firma od której wynajmuje mieszkanie w Berlinie  zdaje się już oszczędza  , bo piec nadal wyłączony a na dworze 13 stopni w dzień a w nocy ma być 5 . Czyli już kilka dni powinno być włączone ogrzewanie . W chacie oczywiście nie da się normalnie posiedzieć bez jakiegoś koca . Jak padł mi teraz sterownik tęperatury w baniaku to temperatura w kilka godzin ( 3-4 godziny zanim sie obudziłem ) spadła do 22 . 

Problem polega na tym , że jak z właścicielem ostatnio rozmawiałem to on nie ma pewności czy będzie miał ciągle dostawy gazu , by ogrzewanie chodziło , ale cenę już podnieść musiał  , bo dopłaty będą napewno.  Z chęcią bym zmienił dostawce prądu , by mniej płacić , ale nie jestem pewien jak będzie dalej więc może okazać się że inny nie będzie w stanie wywiązać się z umowy .

Sporo mniejszych firm co sprzedawało gaz , olej opałowy,  czy prąd ostatnio ma problemy i najprawdopodobniej zostaną zamknięte.  Co za tym idzie będą tylko duże firmy co nie są najtańsze , ale są bardziej wiarygodne .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ariel napisał:

Firma od której wynajmuje mieszkanie w Berlinie  zdaje się już oszczędza  , bo piec nadal wyłączony a na dworze 13 stopni w dzień a w nocy ma być 5 . Czyli już kilka dni powinno być włączone ogrzewanie . W chacie oczywiście nie da się normalnie posiedzieć bez jakiegoś koca . Jak padł mi teraz sterownik tęperatury w baniaku to temperatura w kilka godzin ( 3-4 godziny zanim sie obudziłem ) spadła do 22 . 

W firmie mojej żony szef już wspomina, że zamiast grzać biuro 5 dni w tygodniu to może 3 dni praca zdalna a dwa w biurze... jak biuro jest puste można ustawić piec na 12-14 stopni i zużycie jest inne, niż jak jest 20.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mieszkam i pracuję w Monachium . U mnie kaloryfery gorące od środy .

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ariel napisał:

Powiem tak jeśli faktycznie wprowadzą limit 2000kw to ciekawe jak rolnicy na tym wyjdą . Teść likwiduje świnie,  ale były lata gdzie lamp grzewczych nad prosiakami było sporo a każda z nich miała 2000w :huh: . Ja mogę coś pokombinować z baniakiem,  wcale nie gotować i myć się w pracy . Ale rodziny wielodzietne popłyną. 

Prąd prądem, ale nawozy w ciągu ostatnich 3 lat zdrożały ponad 600%. Saletra z niecałego tysiąca na niecałe 6k w tym momencie. 
jeszcze 3 lata temu miałem prawie 30 hektarów warzyw, w tym tak pracochłonne jak brokuł, kalafior. No i 2 hektary truskawek. W tym roku po raz  pierwszy obsiałem wszystko zbożami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiemu winna wojna . Mają s........y wytłumaczenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JerzyB napisał:

Jeszcze mieszkam i pracuję w Monachium . U mnie kaloryfery gorące od środy .

 

 

 

U mnie chyba właściciel poczuł , że mu dupe obrabiam i włączył :D.

 

Godzinę temu, mazmaciek napisał:

Prąd prądem, ale nawozy w ciągu ostatnich 3 lat zdrożały ponad 600%. Saletra z niecałego tysiąca na niecałe 6k w tym momencie. 
jeszcze 3 lata temu miałem prawie 30 hektarów warzyw, w tym tak pracochłonne jak brokuł, kalafior. No i 2 hektary truskawek. W tym roku po raz  pierwszy obsiałem wszystko zbożami. 

Wiem , my też mamy już tylko zboża a koło domu ogród.  Świnie w takich cenach że nie opłaca się trzymać.  Zostanie tylko kilka kurek i pszczoły.  

Ale ci co muszą młode ogrzać lampani , to rachunek za prąd przekroczy kilkukrotnie wartość tego co trzyma . Nie liczę już reszty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka sprawa ze nasi energetycy dość sprawnie wymieniają liczniki. Znajomy ma gospodarstwo i zamontował sobie fotowoltaikę z dopłatą z gminy. Było to 3,3 kw, miało my znacząco zmniejszyć rachunek, a następny przyszedł jeszcze wyższy. Przy okazji wymienili mu licznik z analogowego na cyfrowy, a te chinole liczą prąd jak chcą. 
niedawno zamontował jeszcze jadną fotowoltaikę 4,4 kw i nadal brakuje, a miało być tak cudownie 

9 minut temu, Ariel napisał:

U mnie chyba właściciel poczuł , że mu dupe obrabiam i włączył :D.

 

Wiem , my też mamy już tylko zboża a koło domu ogród.  Świnie w takich cenach że nie opłaca się trzymać.  Zostanie tylko kilka kurek i pszczoły.  

Ale ci co muszą młode ogrzać lampani , to rachunek za prąd przekroczy kilkukrotnie wartość tego co trzyma . Nie liczę już reszty .

Znajomy miał kiedyś ze 40 loch w cyklu zamkniętym plus coś tam dokupywał młodzieży. Teraz tylko tucz nakładczy i mówi ze nawet nie jest źle, coś tam zostaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mazmaciek napisał:

Jest jeszcze taka sprawa ze nasi energetycy dość sprawnie wymieniają liczniki. Znajomy ma gospodarstwo i zamontował sobie fotowoltaikę z dopłatą z gminy.

Ciekawe czy nie ten sam mam mieć w DE.  Bo kilka dni temu przyszedł mi list , że mają 10 lat na wymianę liczników , super dokładnych , liczących wszystkie taryfy i nie będę musiał być w domu by mieli stan spisany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mazmaciek napisał:

Jest jeszcze taka sprawa ze nasi energetycy dość sprawnie wymieniają liczniki. Znajomy ma gospodarstwo i zamontował sobie fotowoltaikę z dopłatą z gminy. Było to 3,3 kw, miało my znacząco zmniejszyć rachunek, a następny przyszedł jeszcze wyższy. Przy okazji wymienili mu licznik z analogowego na cyfrowy, a te chinole liczą prąd jak chcą. 
niedawno zamontował jeszcze jadną fotowoltaikę 4,4 kw i nadal brakuje, a miało być tak cudownie 

Może zacznij sam od sprawdzenia jakiej firmy licznik masz ;) Bo jest duża szans ze jednak polskiej. Inna sprawa po co gadac takie derdymaly o pv. Niech znajomy poda konkretne liczby. Sprawdzi wykresy dobowe produkcji. Ja tam mam PV nie narzekam, a jeszcze mam zamiar dołożyć rząd  paneli na dach co by spokojnie pokryć całe zapotrzebowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takich uprawnień aby podważać słowa Pana doktora. Są na yt nawet porównania różnych liczników. Ekipę zmieniającą mi licznik pytałem o producenta mówili że Azja 

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2022 o 09:20, Ariel napisał:

Teść likwiduje świnie,  ale były lata gdzie lamp grzewczych nad prosiakami było sporo a każda z nich miała 2000w

Hehe..... taka lampka upiekła by prosiaka :D

Żarówki nad prosiakami mają max 200W, a zazwyczaj są 170 i po kilku dniach od porodu świecą na 50%. Wielu rolników, zamiast Lamp stosuję maty grzejne o mocy 70 W. 

Poza tym często na chlewniach są panele fotowoltaiczne i, jeśli chodzi o samą hodowlę trzody, nie jest tak "prądożerna, jak by mogło się wydawać. Co innego kurniki....

Prąd i tak będzie drogi po nowym roku, co najmniej przez najbliższe kolejnych kilkanaście miesięcy, więc ja powoli sprawdzam jak mogę zmniejszyć złużycie prądu przez akwa. Zacząłem od lampy - na razie zrezygnowałem z długich świtów i zachodów co dało oszczędności 0,5 kWh na dobę (złużycie spadło z 2,8 do 2,3 kWh na dobę). Mam zamiar obniżyć temperaturę w akwa o 1 stopień, ocieplić styropianem sumpa I niewidoczne szyby w akwa oraz częściej czyścić pompę i cyrkulatory. Jestem na etapie porównywania co ile złużywa prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Arek77 napisał:

Hehe..... taka lampka upiekła by prosiaka :D

Żarówki nad prosiakami mają max 200W, a zazwyczaj są 170 i po kilku dniach od porodu świecą na 50%. Wielu rolników, zamiast Lamp stosuję maty grzejne o mocy 70 W. 

Poza tym często na chlewniach są panele fotowoltaiczne i, jeśli chodzi o samą hodowlę trzody, nie jest tak "prądożerna, jak by mogło się wydawać. Co innego kurniki....

Prąd i tak będzie drogi po nowym roku, co najmniej przez najbliższe kolejnych kilkanaście miesięcy, więc ja powoli sprawdzam jak mogę zmniejszyć złużycie prądu przez akwa. Zacząłem od lampy - na razie zrezygnowałem z długich świtów i zachodów co dało oszczędności 0,5 kWh na dobę (złużycie spadło z 2,8 do 2,3 kWh na dobę). Mam zamiar obniżyć temperaturę w akwa o 1 stopień, ocieplić styropianem sumpa I niewidoczne szyby w akwa oraz częściej czyścić pompę i cyrkulatory. Jestem na etapie porównywania co ile złużywa prądu.

Nie zdajesz sobie sprawy jak i co . Po ile żarówek jest w lampeie . Fajnie się czyta, bzdury co piszesz , ale nic nie wiesz na temat rolnictwa nic. Nie dyskryminuje twojej wiedzy o akwarystyce , ale rolnictwo do bani . 

Napisz mi proszę jak idą zbiory w poszczególnych rejonach , jak ceny sztucznie poszły w dół,  po ile maciory są sprzedawane i tuczniki . Ile nawozu powinno się zużywać  na chektar i jakie . Ile kosztuje serwis przy nowym kombajnie  , który stoi zamiast kosic ( dokladnie na polu ) i jak ustawić sita , bodajże w starej wistuli ( jeśli wiesz co to takiego )

Nie zdajesz sobie sprawy jakie są ceny restrukturyzacji  by było jak jest nakazane . Przez to kończą rolnicy w Polsce  kończą.  

A jeszcze jedno , chodzi mi po głowie,  pisz jak jest a nie o to wyczytasz w necie :D

Wiesz wogóle jak żniwa wyglądały? , lub zbieranie ziemniaków? 

I tak k...... nie mam firmy jestem , normalnym ciężko pracującym człowiekiem który pisze tak jak jest , a nie to to na ...... się dowiedział. 

 

W dodatku,  wiesz ile kur można normalnie trzymać? I dlaczego nie mogą swobodnie chodzić  ?

ch*j  wiesz na temat rolnictwa i piszesz bzdury .

Tak można mie usunąć,  tylko proszę  doszczętnie.  Bo mi nabijania postów nie trzeba tak jak dla niektórych :D

:offtopic:

Sorry!!!!!

 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ariel napisał:

Nie zdajesz sobie sprawy jak i co . Po ile żarówek jest w lampeie . Fajnie się czyta, bzdury co piszesz , ale nic nie wiesz na temat rolnictwa nic. Nie dyskryminuje twojej wiedzy o akwarystyce , ale rolnictwo do bani . 

Napisz mi proszę jak idą zbiory w poszczególnych rejonach , jak ceny sztucznie poszły w dół,  po ile maciory są sprzedawane i tuczniki . Ile nawozu powinno się zużywać  na chektar i jakie . Ile kosztuje serwis przy nowym kombajnie  , który stoi zamiast kosic ( dokladnie na polu ) i jak ustawić sita , bodajże w starej wistuli ( jeśli wiesz co to takiego )

Nie zdajesz sobie sprawy jakie są ceny restrukturyzacji  by było jak jest nakazane . Przez to kończą rolnicy w Polsce  kończą.  

A jeszcze jedno , chodzi mi po głowie,  pisz jak jest a nie o to wyczytasz w necie :D

Wiesz wogóle jak żniwa wyglądały? , lub zbieranie ziemniaków? 

I tak k...... nie mam firmy jestem , normalnym ciężko pracującym człowiekiem który pisze tak jak jest , a nie to to na ...... się dowiedział. 

 

W dodatku,  wiesz ile kur można normalnie trzymać? I dlaczego nie mogą swobodnie chodzić  ?

ch*j  wiesz na temat rolnictwa i piszesz bzdury .

Tak można mie usunąć,  tylko proszę  doszczętnie.  Bo mi nabijania postów nie trzeba tak jak dla niektórych :D

:offtopic:

Sorry!!!!!

 

Może  uprawach roślin, nawożeniu, zbiorach się nie znam, ale od 15 lat, na co dzień, nadzoruję produkcję na fermach trzody chlewnej .....

 

W dniu 20.09.2022 o 09:20, Ariel napisał:

każda z nich miała 2000w :huh:

https://allegro.pl/oferta/zarowka-promiennik-lampa-grzewcza-kwoka-175w-par-12053382153?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_pmax&ev_campaign_id=17996333742&gclid=Cj0KCQjwsrWZBhC4ARIsAGGUJuoip-fsq1Ut5nOZ9fH4OEV9XgXbb0dqazP9tU0eKEPOVbGSUuaKEwgaAiGhEALw_wcB

Jeśli Ty znajdziesz mi lampę dla prosiąt 2000W to szacun......

A jeśli Twój teściu takich używa to mu się nie dziwię, że zlikwidował hodowlę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ariel, po co się tak denerwujesz to jest wolny kraj każdy ma prawo się wypowiedzieć. Ogólnie ciężko w tej chwili jest na każdej płaszczyźnie każdego z nas prędzej czy później dotknie kryzys jednego bardziej drugiego mniej.

Arek77 , jak ja bym chciał mieć zużycie na poziomie 3kw u mnie w tej chwili zużycie 13kw


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arek77 napisał:

Może  uprawach roślin, nawożeniu, zbiorach się nie znam, ale od 15 lat, na co dzień, nadzoruję produkcję na fermach trzody chlewnej .....

 

https://allegro.pl/oferta/zarowka-promiennik-lampa-grzewcza-kwoka-175w-par-12053382153?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_pmax&ev_campaign_id=17996333742&gclid=Cj0KCQjwsrWZBhC4ARIsAGGUJuoip-fsq1Ut5nOZ9fH4OEV9XgXbb0dqazP9tU0eKEPOVbGSUuaKEwgaAiGhEALw_wcB

Jeśli Ty znajdziesz mi lampę dla prosiąt 2000W to szacun......

A jeśli Twój teściu takich używa to mu się nie dziwię, że zlikwidował hodowlę.

A nie przyszło Tobie do głowy,  że lampy mogą mieć więcej niż jeden promiennik . I jakoś świń nie spaliło,  ziemi do chin również nie .

Ale rachunek za prąd miałem prawie 3tysie co 3 miesiące. 

I co to zużywało, te 70W dla kurek ?

1 godzinę temu, fal napisał:

Ariel, po co się tak denerwujesz to jest wolny kraj każdy ma prawo się wypowiedzieć. Ogólnie ciężko w tej chwili jest na każdej płaszczyźnie każdego z nas prędzej czy później dotknie kryzys jednego bardziej drugiego mniej.

Arek77 , jak ja bym chciał mieć zużycie na poziomie 3kw u mnie w tej chwili zużycie 13kw

Bo wiem co miałem,  a ktoś mi wmawia że było inaczej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fal napisał:

Arek77 , jak ja bym chciał mieć zużycie na poziomie 3kw u mnie w tej chwili zużycie 13kw

Sama lampa? No to ja bym nie wydolił:)

44 minuty temu, Ariel napisał:

A nie przyszło Tobie do głowy,  że lampy mogą mieć więcej niż jeden promiennik . I jakoś świń nie spaliło,  ziemi do chin również nie .

Byłem na wielu fermach posiadających od kilku do kilku tysięcy nacior, w Polsce, Dani, Holandii ..... i nigdzie nie widziałem promienników dla prosiąt o mocy 2000W...

Może i takie są, ale ogrzewanie nimi prosiąt czy później warchlaków jest, wg mnie, nieopłacalne. Lepiej pomyśleć nad zrobieniem daszku, nad zwierzętami i pod nim umieścić lampę, aby straty ciepła (czyt. Energii) były mniejsze niż konstruować promienniki o mocy 2000W, ale kto bogatemu zabroni....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.