Skocz do zawartości
jkk

KH keeper od RF

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Używa ktoś z was KH keepera od Reef Factory? Słyszałem same skrajne opinie w sklepach że albo super albo do bani..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam KHK+ od około pół roku. W połączeniu z dosingpomp z RF dla mnie robi robotę. 


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie jest promka na całość. A jak pomiaey kh? Porownywałes np hanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku kropka w kropkę tak samo. Potem skończył się reagent do Hanki i tak leży.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uzywam kh plus i pompy od rf. Pomiar pokrywa mi sie z testem saliferta, mam hanke hi775 i musze zamowić reagent chyba bo hanka pokazuje mi dobrze ponad 1 stopien mniej tj keeper i salifert w okolicach 8.3 a hanka 6.8 -7.0 generalnie jestem zadowolony ze sprzetu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam , ale sporo czytam o tym sprzęcie i ma dobre opinie i to dobrze , w dodatku  teraz mozna taniej kupic , ale zalecenia są by raz w miesiącu  sprawdzic pokrycie z innym testem. Pierwsze lampy są jakie są , ale to inny temat . Dziwi mnie że nie można dostać ich regulatora temperatury , bo z chęcią bym wypróbował. 

Z chęcią dowiedział bym się jakie rozjazdy ma sąda w odztepach czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie regulatora temperatury to nic wymyślnego, dwa gniazdka do podlączenia  wentylatora i grzałki i tyle, jedyne to że masz ciągle podgląd na temperaturę gdziekolwiek jesteś. 
 

Sonda w kh keeperze? Raz w miesiącu sprawdzam w roztworze ph 4 i 7 i trzyma cały czas, co do samego kh keepera musiałem kupić osobną wagę precyzyjna do kalibracji bo ta z zestawu oszukiwała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2022 o 19:02, jkk napisał:

Hej, 

Używa ktoś z was KH keepera od Reef Factory? Słyszałem same skrajne opinie w sklepach że albo super albo do bani..

Używam od około dwóch miesięcy razem z pompą od RF.

Działa, trzyma parametry, które mają pokrycie przez test Salifert i ICP. 


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w jednym sklepie gdzie wszystkie zbiorniki mają o to oparte i są też zadowoleni. Przy obecnej promocji nic nie pozostaje jak kupić.

 

Co.do Thermocontrol mam grzalek Eheim i ona grzeje jak chce, odkad mam thermo control i ustawioną większą temp na grzalce jestem w stanie w ciągu dnia utrzymać temp. +/-0.2st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wodą po pomiarze? Wraca do akwarium czy do ścieku?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda wraca do akwarium, przy czym mam około 500l w obiegu.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w malym zbiorniku lepiej skierowac do scieku, przyklad baniak 120L, odpad do scieku pomiary w porzadku, powrot do akwarium po jakims czasie kh keeper wariowal z pomiarami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kokomag napisał:

w malym zbiorniku lepiej skierowac do scieku, przyklad baniak 120L, odpad do scieku pomiary w porzadku, powrot do akwarium po jakims czasie kh keeper wariowal z pomiarami

A ile jest tej wody? 100ml? Bo zaraz kwestia zasolenia i innych spraw jak wybiorę opcje zlewka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety przy mniejszych zbiornikach zasolenia trzeba pilnować . U mnie przy 250l i początkowych pomiarach co godzinę zasolenie spadło, teraz robie test co 2 h i nie ma takiego drastycznego spadku, ale i tak trzeba pilnować. Ja teraz przy cotygodniowej podmianie robie trochę bardziej słoną wodę i jest ok.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.