Jump to content
Sign in to follow this  
jkk

KH keeper od RF

Recommended Posts

Hej, 

Używa ktoś z was KH keepera od Reef Factory? Słyszałem same skrajne opinie w sklepach że albo super albo do bani..

Ja używam KHK+ od około pół roku. W połączeniu z dosingpomp z RF dla mnie robi robotę. 

Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Własnie jest promka na całość. A jak pomiaey kh? Porownywałes np hanka?

Na początku kropka w kropkę tak samo. Potem skończył się reagent do Hanki i tak leży.

Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Ja tez uzywam kh plus i pompy od rf. Pomiar pokrywa mi sie z testem saliferta, mam hanke hi775 i musze zamowić reagent chyba bo hanka pokazuje mi dobrze ponad 1 stopien mniej tj keeper i salifert w okolicach 8.3 a hanka 6.8 -7.0 generalnie jestem zadowolony ze sprzetu 

Nie używam , ale sporo czytam o tym sprzęcie i ma dobre opinie i to dobrze , w dodatku  teraz mozna taniej kupic , ale zalecenia są by raz w miesiącu  sprawdzic pokrycie z innym testem. Pierwsze lampy są jakie są , ale to inny temat . Dziwi mnie że nie można dostać ich regulatora temperatury , bo z chęcią bym wypróbował. 

Z chęcią dowiedział bym się jakie rozjazdy ma sąda w odztepach czasu .

Odnosnie regulatora temperatury to nic wymyślnego, dwa gniazdka do podlączenia  wentylatora i grzałki i tyle, jedyne to że masz ciągle podgląd na temperaturę gdziekolwiek jesteś. 

Sonda w kh keeperze? Raz w miesiącu sprawdzam w roztworze ph 4 i 7 i trzyma cały czas, co do samego kh keepera musiałem kupić osobną wagę precyzyjna do kalibracji bo ta z zestawu oszukiwała. 

W dniu 17.09.2022 o 19:02, jkk napisał:

Hej, 

Używa ktoś z was KH keepera od Reef Factory? Słyszałem same skrajne opinie w sklepach że albo super albo do bani..

Używam od około dwóch miesięcy razem z pompą od RF.

Działa, trzyma parametry, które mają pokrycie przez test Salifert i ICP. 

Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | Deltec 1000i | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Byłem w jednym sklepie gdzie wszystkie zbiorniki mają o to oparte i są też zadowoleni. Przy obecnej promocji nic nie pozostaje jak kupić.

Co.do Thermocontrol mam grzalek Eheim i ona grzeje jak chce, odkad mam thermo control i ustawioną większą temp na grzalce jestem w stanie w ciągu dnia utrzymać temp. +/-0.2st

A jak z wodą po pomiarze? Wraca do akwarium czy do ścieku?

U mnie woda wraca do akwarium, przy czym mam około 500l w obiegu.

Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | Deltec 1000i | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Gdyby ktoś kupował nowego kh keepera i chciał trochę zaoszczędzić to ja mogę odkupić pompę z promocyjnego zestawu 

w malym zbiorniku lepiej skierowac do scieku, przyklad baniak 120L, odpad do scieku pomiary w porzadku, powrot do akwarium po jakims czasie kh keeper wariowal z pomiarami

1 godzinę temu, kokomag napisał:

w malym zbiorniku lepiej skierowac do scieku, przyklad baniak 120L, odpad do scieku pomiary w porzadku, powrot do akwarium po jakims czasie kh keeper wariowal z pomiarami

A ile jest tej wody? 100ml? Bo zaraz kwestia zasolenia i innych spraw jak wybiorę opcje zlewka. 

No niestety przy mniejszych zbiornikach zasolenia trzeba pilnować . U mnie przy 250l i początkowych pomiarach co godzinę zasolenie spadło, teraz robie test co 2 h i nie ma takiego drastycznego spadku, ale i tak trzeba pilnować. Ja teraz przy cotygodniowej podmianie robie trochę bardziej słoną wodę i jest ok.