Skocz do zawartości
lukasz.s4

Algae scrubber

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem że w swoim akwarium założę Algae scrubber i zobaczę jak to się będzie sprawdzać - swój oczywiście wydrukowałem z gotowego projektu działa już kilka dni mam nadzieję, że się sprawdzi :)spacer.pngspacer.png

IMG_20220917_134834_655.jpg

img_20220922025651_img_20220922025554_IMG20220917134618_zmniejszamy_pl_zmniejszamy_pl.jpg

img_20220922025511_IMG20220918135118_zmniejszamy_pl.jpg


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się sprawdzi, najlepsze są projekty diy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na takiej kratce glony pojawią się se, czy trzeba je zaszczepić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Arek77 napisał:

Czy na takiej kratce glony pojawią się se, czy trzeba je zaszczepić?

ja zaszczepiłem żeby było szybciej 


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd miałeś matecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Arek77 napisał:

A skąd miałeś matecznik?

wziąłem z akwarium glony nitkowe :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecydowanie lepsze są glony spaghetti do tego typu filtracji. Nitkowate spowodują plage w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jkk napisał:

Chyba zdecydowanie lepsze są glony spaghetti do tego typu filtracji. Nitkowate spowodują plage w akwarium

Nie wiesz jak działa algea scubber. Nie wrowadzaj ludzi w błąd. 

 

 

Masz może STL'a do udostępnienia ??


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jkk napisał:

Chyba zdecydowanie lepsze są glony spaghetti do tego typu filtracji. Nitkowate spowodują plage w akwarium

Totalne bzdury wypisujesz pan.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Alcoholik napisał:

Na pewno się sprawdzi, najlepsze są projekty diy

Ale dobrze zaprojektowane i zrobione, a tu widzę przynajmniej jeden błąd który sięzemści za jakiś czas - wadliwie wydrukowana rura zasilająca.

17 godzin temu, Jacek56 napisał:

Totalne bzdury wypisujesz pan.

Nie tak do końca. Na kanwie filtra powinny narastać glony niższe, ale te niktowate mają to do siebie że się roznoszą. Ja bym ich nie szczepił. Glony i tak zaczną naraswtać same.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2022 o 08:37, dale napisał:

Ale dobrze zaprojektowane i zrobione, a tu widzę przynajmniej jeden błąd który sięzemści za jakiś czas - wadliwie wydrukowana rura zasilająca.

Nie tak do końca. Na kanwie filtra powinny narastać glony niższe, ale te niktowate mają to do siebie że się roznoszą. Ja bym ich nie szczepił. Glony i tak zaczną naraswtać same.

tak wiem, że nie do końca przemyślane to jest dlatego niektóre elementy będę przerabiać i drukować jeszcze raz - póki co jakoś działa i glony zaczynają same porastać siatkę - na razie powoli :)

 

niestety nim znalazłem dobry program do przygotowania projektu do druku trochę minęło dlatego muszę niektóre elementy poprawić i zmienić na pewno wielkość zmienię i do tego również umieszczenie montażu na bardziej przyjazne 

Edytowane przez lukasz.s4 (wyświetl historię edycji)

akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam DesignSpark Mechanical https://www.rs-online.com/designspark/mechanical-software

Prosty, darmowy, dużo tutoriali...

Pomyśl może nad zamianą wszelkich rurek i kolanek na te z pvc - będzie to na pewno wytrzymalsze.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.